Smrt přichází do Pemberley

Smrt přichází do Pemberley https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183382/bmid_smrt-prichazi-do-pemberley-183382.jpg 3 96 27

Slavná anglická detektivkářka P.D. Jamesová tentokrát úplně jinak. Záhadnou smrt příbuzného budou řešit hlavní postavy z románu Jane Austenové Pýcha a předsudek. Přípravy na ples lady Anne vrcholí, hosté se sjíždějí a pan Darcy a jeho choť mají plné ruce práce s doladěním posledních detailů. Jejich plány ovšem naruší příjezd Elizabethiny sestry Lydie Wickhamové. Ta svým oznámením, že byl v lese zavražděn její manžel, spustí lavinu dalších událostí a komplikovaných vyšetřování.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Death Comes to Pemberley , 2011

Lost Soul
28.12.2014 4 z 5

Nemám ráda romány Jane Austen, ale líbil se mi film Pýcha a předsudek, tak jsem se rozhodla, že si to zkusím přečíst. Nejdřív jsem se nemohla začíst, protože jsem měla zmatek v postavách, ale pak mě to chytlo a dočetla jsem víceméně jedním dechem. Bavilo mě to, možná také proto, že jsem to nebrala vážně, ale jako parodii :)

Niki
07.11.2014 5 z 5

Úžasná kniha, skoro jako by ji Austenová psala sama, jenom jsem nečekala, že najít vyníka bude tak lehké.

raty
14.09.2014 5 z 5

Trochu jiná kniha od mé oblíbené spisovatelky. Rozhodně mě nezklamala. Obdivuji odvahu převzít postavy z jiné velmi známé knihy.

Daffodila
26.02.2014 5 z 5

Nevím, jak moc budou nadšení čtenáři, kteří hledají detektivku (já osobně se mezi čtenáře detektivek neřadím, a toto dílo asi nebude úplně typické), ale já jako nadšenec J. Austenové jsem byla z knihy nadšená. Autorka "navazovala a brala si" z díla Austenové velmi citlivě.

Tiama
09.02.2014 4 z 5

Bylo to rozhodně něco jiného, než Dalgliesh, ale kdyby ne, bylo by to dost divné. Pár věcí mi tak úplně nesouhlasilo s tím, co ve mně nechala knížka (a seriál) Pýcha a předsudek. Taky mi to nepřišlo jako detektivka, protože tam vlastně pátrání zas tak moc neprobíhá, hlavní postavy jsou jenom vtažené do situace, kterou musí nějakým způsobem řešit. Ale na konci se můžeme nechat překvapit a všechno se dozvíme. Takže já osobně jsem spokojená.

metrolog
31.01.2014 2 z 5

Jelikož jsem knihu Jane Austenové Pýcha a předsudek nečetl a ani se jí číst v dohledné době nechystám, byl jsem samozřejmě zklamán. Ona to vlastně ani tak moc detektivka není, to jenom detektivní zápletka oživuje lidi z původního románu a dává jim jakýsi smysl v knize vůbec vystupovat. Obávám se, že ten kdo zmíněný román nečetl a není příznivcem takovéto literatury bude stejně jako já zklamán. Takže, příznivci P. D. Jamesové, pozor, toto není komandér Adam Dalgliesh. Ať nechybujete jako já. Nicméně si určitě kniha své čtenáře najde a v následujících hodnoceních sklidí více hvězdiček než ode mne. Nikoli kvůli kvalitě, ale jenom proto, že to není můj šálek čaje dávám jen jen dvě hvězdy.

Firstovka
10.01.2014 4 z 5

Knížku mi přinesl Ježíšek, protože ví, že mám ráda knihy od spisovatelky P.J.James a také od Jane Austenové. Příběh Pýchy a předsudek mám ráda, mám ráda postavy knihy a tak jsem se moc těšila. Příběh se mi líbil hlavně jako pokračování tohoto příběhu, už méně jako detektivka, protože to ani tak detektivka nebyla. Ale i tak hodnotím na 80%.

detektivní a krimi romány zfilmováno Jane Austen

P. D. James (p)