Smrt krásných srnců

Smrt krásných srnců
https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57551/bmid_smrt-krasnych-srncu-zM3-57551.jpg 4 2897 2897

Povídky o povedeném tatínkovi, mamince, bratrech, o dětství prožitém v těžké době války s židovskou hvězdou na kabátě, o rybách, přírodě, vzácných lidských vztazích.

ZoeKaplanová
23.05.2017 5 z 5

Úžasná kniha a o to báječnější příběhy. Nenudila jsem se a děkuji naší paní učitelce to díky ní jsem knihu četla. Měla jsem jí jako referát a vzala jsem si pár faktů z ní k srdci. Miloval ryby a přírodu, byla pro něj druhým domovem. Bral vše s humorem. Byl to dokonalý otec. Mrzelo mě, že mu válka chtěla sebrat i ty milované ryby a líbilo se mi, že kvůli rodině zabil srnce i když to bylo trestné. Udělal by pro ni vše. Vážně doporučuji si knihu přečíst, není to kniha pro starší osoby, žádný slaďák, je to báječný příběh

Denika
18.05.2017 5 z 5

Nádherná kniha. U povídky Kapři pro Wehrmacht jsem brečela snad půl hodiny, popis otcovy lásky k rybám a jeho snahy je zachránit před nacisty je jedna z nejkrásnějších věcí, jaké jsem četla. Povídky jsou místy úsměvné, ve mně však zanechaly spíše smutek a vztek nad nepochopitelností celé války a nenávisti k židům. Také závěr povídky Smrt krásných srnců nenechá jedno oko suché. Určitě se ke knize ještě vrátím. :)

TerraNova
10.05.2017 3 z 5

Nejdřív mě to nebavilo, ale postupně se to zlepšovalo a tak bych knihu popsala jedním slovem: "OK". Bavila mě spíš víc ta druhá polovina knížky a ten konec (poslední věta) byl celkem i smutnej. Na to, že je to kniha z povinné četby, tak je fajn. Chvílemi byla i vtipná, což mě překvapilo, takže pokud hledáte něco, kde je trošičku popisované, co se dělo za války (spíš střed až druhá polovina knihy), ale je to proložené různým, občas až vtipnými historkami, doporučuji.

KikinkaV
13.04.2017 5 z 5

Až mě chvílemi mrazilo, jak vtipné mohou být povídky s tak temným pozadím... Nádherně smutná knížka...

Půca4
06.04.2017 5 z 5

Jedna z knih k maturitě, která mě bavila a myslím si, že bych se k ní i po čase vrátila. Povídky čtivé, ne jednou jsem se nad nimi usmívala a naopak zase zvedala oči a zamyšleně hleděla někam kamsi ... pár vět mě opravdu vzalo za srdce a donutilo se zamyslet. Vážně krásná knížka.

dancadragneel
02.04.2017 4 z 5

Velmi zajímavé a lehce čtivé... rozhodne doporučuji jako četbu k maturitě

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Zajímavé a čtivé povídky, které mne však nezaujaly natolik, abych se k nim ještě někdy vrátila.

Jayak
06.01.2017 5 z 5

Knihu jsem četla před mnoha lety a párkrát se k ní vrátila. Krásná kniha, kterou doporučuji přečíst.

eva4036
27.12.2016 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala díky seznamu četby k maturitě. Moc se mi líbí, jak autor píše a knížku jsem přečetla během jednoho odpoledne. Rozhodně doporučuji, skvěle se čte a dobře se rozebírá u maturity :)

kacenka7206
07.12.2016 4 z 5

Nádhera! Určitě ještě někdy přečtu. Parádní příběhy, poutavý příběh.

katerinarich
29.11.2016 5 z 5

Týden před maturitou jsem zjistila, že jí mám vlastně v povinné četbě :D Nakonec pro mě nejlepší dílo. Rozhodně doporučuji nejenom maturantům :)

MotorkaN
20.11.2016 4 z 5

Jedna z mála knih povinné četby, které jsem si opravdu oblíbila.

Freedomova
30.10.2016 4 z 5

Knihu jsem četla v rámci povinné četby ve škole, a i když byla místy veselá, bylo mi z ní převážně smutno. Skvěle napsaná, rozhodně má smysl ji přečíst a nad mnoha věcmi se zamyslet.

Insignitka
10.09.2016 5 z 5

Mrazivé a jemné zároveň.

buccaneerka
01.08.2016 5 z 5

Ota Pavel líčí své dětství, ukazuje chod rodině před protektorátem a nejvíce se zaměřuje na svého tatínka. Tatínek je člověk neobyčejně přátelský, ale mírně naivní. Vždy přijde s nápadem, jak vydělat "majlant", ale maminka už ví, jak vše dopadne. Když se rozhodne prodat králíky, nařídí mamince všechno jídlo vyházet. Králíky však neprodá, domů se vrací bez králíků i bez peněz a s výčitkami, že rodina nebude mít jeho vinou co jíst. Díky mamince však doma zůstalo všechno tak, jak bylo. Tatínkovi se ulevilo, ale cesta domů pěšky ho natolik zmohla, že maminka musela zavolat samitku. Ještě když ho vedli do sanitky, pro něco se vrátil. Ne pro tranzistor, jako ostatní, ale pro cedulku na branku: "Přijdu hned." Ale už nikdy nepřišel...

Ty závěrečné věty mě prostě dostaly a zůstávají i po letech...

JaneH
22.07.2016 5 z 5

Ke knize jsem se dostala kvůli povinné četbě a díky bohu za to! Do jejího čtení se mi vůbec nechtělo, ale byla jsem mile překvapena. Krásná kniha.

lucille48
20.07.2016 5 z 5

Moc krásná literatura, líbila se mi už v 9. třídě. Doporučuji! Určitě!

niki-chan
19.05.2016 4 z 5

Tohle dílo by se nemělo objevit pouze u maturity. Povídky byly čtivé a ukázaly, že i v těžkých chvílích se dá a má bojovat. Navíc ten popis přírody a okolí, který přenese do děje

JessieEx
18.04.2016 4 z 5

Knihy zásadně nečtu opakovaně, to bych už neměla čas na nové. Ale u Smrti krásných srnců jsem prostě udělala výjimku a věřím, že to nebylo naposledy. Je to kouzelná knížka, která mi vždy vyčaruje úsměv na tváři!

Eliška_P
12.04.2016 5 z 5

Pěkné, lidské povídky o osudech židovského obchodníka Leo Poppera a jeho rodiny. Doporučuji!