Smrt krásných srnců

Smrt krásných srnců https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43697/bmid_smrt-krasnych-srncu-OIA-43697.jpg 4 2883 2883

Povídková kniha, ve které Ota Pavel vzpomíná na šťastné dětství před válkou i neradostná válečná léta. Ústřední postavou je jeho otec Leo Popper, obchodní zástupce firmy Elektrolux.

anetka11
22.04.2013 4 z 5

Moc příjemná knížka na čtení. Líbí se mi jak je období války líčeno z trochu jiné strany a s takovou lehkostí a nadhledem.

SamDarkness
10.04.2013 5 z 5

Pěkná klasika. :)
Ale škoda toho konce, takové konce já moc v oblibě nemám. ..

adam.ruby
24.03.2013

pěkná klasika... :)

Sgr.Krtek
17.03.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka ke které se klidně vrátím.

Chemiczka
11.03.2013 5 z 5

Krásně zpracovaný příběh probíhající od úspěšné první republiky až po úpadek za Protektorátu. Mne vždy připomene nádhernou krajinu okolo Berounky, a donutí se do podívat opět k řece a do restaurace "U Rozvědčíka".
Prostá kniha o životě jedné židovské rodiny v průběhu několika let - krásná pocta Leo Popperovi od jeho syna.

Vincent123
10.03.2013 5 z 5

Krásné svižné počteníčko:) Silný a smutný příběh. Filmová adaptace je více než hlubokou poklonou autorovi.

šmudlík
09.03.2013 4 z 5

Knížka se čte rychle, je zábavná a krátká. Pěkné oddychové čtení.

roro
06.03.2013 5 z 5

Tuto knihu miluji,krásné ,přívětivé čtení...

cihaja
04.03.2013 5 z 5

Laskavé vypravování Oty Pavla, humor i tragičnost doby a lidí. Nádherné čtení.
*****

mirek93
23.12.2012 4 z 5

Kniha byla pěkně napsaná. Prvních pár povídek o kaprech a o Irmě byli nejlepší. Pozdější fáze knihy už nebyla tak zábavná. Ale tak to ma být kvůli zlé době pro židy. Chudák Popper :(

Sahalea
09.11.2012 4 z 5

Poutavý příběh, krásné vzpomínky na dětství a otce. Kniha se dobře četla :)

Kristie-Sophi
30.09.2012 5 z 5

Má povinná čteba :)
Ota Pavel se mi jako spisovatel moc zalíbil a jeho psaní bych vystihla větou (která je napsaná v jeho knize): Povídky, v nichž se střídá humorná nota s trpkou vážností, jsou zajímavé svou prostotou, emocionalitou a životní pravdivostí...

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Obrovsky umělecká a překrásná knížka. Zamilovala jsem si ji. Obdivuji lidi, kteří se navzdory nepříznivému osudu, dokáží nadchnout a žít tak, aby měl jejich kratičký život na tomto světě nějaký smysl, aby si jej například zapamatovalo alespoň několik málo vnímavých osob. Rozhodně doporučuji nejen jako povinnou četbu. Je skvělá.

Charlie
18.08.2012

Jako povinná četba ano. Je to krásná knížka, dobře se čte.

em54
11.08.2012 5 z 5

Naprosto se - a s radostí - ztotožňuji s ValKing. Včetně 5 hvězdiček!

ValKing
22.07.2012 5 z 5

Další z knih k maturitě, které nekoušou. :) Nádherné dílo, u kterého jsem se na každé druhé straně zasmála a zároveň se mi srdce svíralo soucitem u některé z vážnějších povídek (Smrt krásných srnců, Kapři pro Wehrmacht).

kotasbk
19.07.2012 5 z 5

Jelikož se tohle dílo řadí mezi povinnou četbu, tak mě vážně překvapilo, že se dalo číst. Výborně napsané, krátké a výstižné - taky se jedná o povídku ne? :) Filmové zpracování je taktéž velmi povedené.

Verousek
31.05.2012 5 z 5

Dílo se mi líbilo. Bylo to velice dobře zpracované a rozhodně se k němu ještě vrátím. Rozhodně se řadí do povinné četby, ale řekla bych, že přečíst si tuto knihu by nemělo být z nutnosti zaplnit prázdné místo v četbě, ale potěšení

Jillina
30.05.2012 5 z 5

Název mě vždycky odrazoval, ale pak manžel dostal knížku, tak jsem se do toho dala.. a pak znovu.. a ne naposledy. Krásné, báječné, laskavé, opravdu vtipné. Rozhodně doporučuji :-)

veronica 01
26.05.2012 4 z 5

Rychlé. Jednoduché. Povinná četba. Kniha na jeden večer, ale rozhodně ne ztracený čas. Jak se mi poprvé do té knihy nechtělo, tak jsem ji pak přečetla opravdu rychle a skutečně se mi líbila. Sice mě další tvorba Oty Pavla neláká, ale tohle mi opravdu sedlo.