Smrt Konráda Brněnského

Jedná se o mnohotvárnou fresku, která ve čtyřech oddílech pojmenovaných podle ročních období zpřítomňuje dění v roce 1092 v Čechách a na Moravě, ale zároveň evokuje dramatický průběh dějinných událostí i v širším evropském kontextu. Průvodcem je královský šašek Janek, původem Ital zdomácnělý v Praze, který je díky své obratnosti tělesné i slovní schopen pronikat do tajů vnitřní politiky i rozkrýt záhadu kupících se vražd. Vtipně inscenované dialogy, napětí a v neposlední řadě poučení dělají z románu atraktivní a podnětnou knihu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95873/smrt-konrada-brnenskeho-3yn-95873.jpg 3.210
Literatura česká
Vydáno, Plus

Kniha Smrt Konráda Brněnského

Nočnípták
22.08.2018

Tak teď nevím co to bylo. Historický román šmrncnutý detektivním příběhem? Nebo historický román s popisem sexuálních hrátek? Po dvou oddílech /zima, jaro/ jsem myslela, že čtení vzdám. Pár historických faktů, dvě vraždy, trochu sexu, trochu politiky a léčba nemocných medicusem na dvorku. Protože jsem si však nemohla vzpomenout, jak následovala určitá historická fakta, tak jsem s přeskakováním četla dál. Začalo to mít trochu spád, dočetla jsem, ale nemohu dát než 1*.

Majdule
20.05.2017

Tato kniha se prezentuje jako detektivní příběh. Podle mě je to spíše románová freska s jednou detektivní linkou. Tou druhou jsou dějiny, které procházely těmito zeměmi okolo roku 1092. A tato doba je asi největší devizou románu. Dokonce ve mě vzbudila chuť zjistit a nastudovat víc. Jasné plus.
Příběh se čte lehce, plyne příjemně, ale taky plátce. Chybí jí břit a šťáva. Navíc je zde možné vysledovat určitou nedůslednost v prostředcích vyprávění. To když příběh začneme s postavou šaška Janka, aby se jeho význam bez varování vytratil.

11. století

Aleš Novotný