Smrt Konráda Brněnského

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jedná se o mnohotvárnou fresku, která ve čtyřech oddílech pojmenovaných podle ročních období zpřítomňuje dění v roce 1092 v Čechách a na Moravě, ale zároveň evokuje dramatický průběh dějinných událostí i v širším evropském kontextu. Průvodcem je královský šašek Janek, původem Ital zdomácnělý v Praze, který je díky své obratnosti tělesné i slovní schopen pronikat do tajů vnitřní politiky i rozkrýt záhadu kupících se vražd. Vtipně inscenované dialogy, napětí a v neposlední řadě poučení dělají z románu atraktivní a podnětnou knihu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95873/smrt-konrada-brnenskeho-3yn-95873.jpg 3.210
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Plus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Smrt Konráda Brněnského

Přidat komentář
Nočnípták
22.08.2018

Tak teď nevím co to bylo. Historický román šmrncnutý detektivním příběhem? Nebo historický román s popisem sexuálních hrátek? Po dvou oddílech /zima, jaro/ jsem myslela, že čtení vzdám. Pár historických faktů, dvě vraždy, trochu sexu, trochu politiky a léčba nemocných medicusem na dvorku. Protože jsem si však nemohla vzpomenout, jak následovala určitá historická fakta, tak jsem s přeskakováním četla dál. Začalo to mít trochu spád, dočetla jsem, ale nemohu dát než 1*.

Majdule
20.05.2017

Tato kniha se prezentuje jako detektivní příběh. Podle mě je to spíše románová freska s jednou detektivní linkou. Tou druhou jsou dějiny, které procházely těmito zeměmi okolo roku 1092. A tato doba je asi největší devizou románu. Dokonce ve mě vzbudila chuť zjistit a nastudovat víc. Jasné plus.
Příběh se čte lehce, plyne příjemně, ale taky plátce. Chybí jí břit a šťáva. Navíc je zde možné vysledovat určitou nedůslednost v prostředcích vyprávění. To když příběh začneme s postavou šaška Janka, aby se jeho význam bez varování vytratil.


Doporučujeme

Muž se psem
Muž se psem
Hana
Hana
Kopretiny pro zámeckou paní
Kopretiny pro zámeckou paní
Hrdina Nik
Hrdina Nik

Štítky

11. století

Autor a jeho další knihy

Aleš Novotný
česká, 1953

Kniha Smrt Konráda Brněnského je v

Přečtených11x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce5x
Chystám se číst2x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x