Šmírák

Šmírák https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155115/bmid_smirak-Lm5-155115.jpg 4 462 135

Šmíruje život úplně cizích žen. Identifikuje se s nimi a chce o nich všechno vědět. Jako pozorovatel. Na útěku před svým vlastním bytím, které je plné neúspěchů a odmítání. Jen z dálky, avšak s naprostou oddaností, miluje krásnou Gillian Wardovou. Podílí se na jejím dokonalém životě s pohledným manželem a roztomilou dcerkou. Jednoho dne však ke svému zděšení zjistí, že se nechal ošálit vnější fasádou. Život té ženy není takový, jak se zdá. V téže době začne obyvatele Londýna děsit série vražd. Vrah si vybírá osaměle žijící ženy, které pomstychtivým, sadistickým způsobem zabíjí. Policie hledá psychopata, muže, který nenávidí ženy…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Beobachter , 2011

vaili
04.11.2013 4 z 5

Dobrá napínavá kniha..lepší než průměrná detektivka :)

DendaRA
22.10.2013 5 z 5

Knížka se mi líbila. Nepřipadala mi nijak chaotická, příběhy jednotlivých osob se hezky proplétaly. Na tuhle knížku jsem se hrozně těšila a nezklamala. Byla to moje první detektivka, co jsem četla, takže nemám s čím srovnávat, ale myslím, že si něco z tohoto žánru ještě někdy přečtu :))

Kodetka
07.10.2013 3 z 5

No, musím říct, že Charlotte napsala lepší knihy. Na to, že je kniha bestseller, mi připadalo, že se rozjíždí moc pomalu. V podstatě až na konci příběhu bylo napětí a akce, která čtenáře teprve vtáhne do děje. Dávám jen 3 *.

isobel2000
27.09.2013 5 z 5

Mně se to líbilo, napínavé od začátku do konce.

Dumicek
07.09.2013 3 z 5

Pro mě celkem průměrná detektivka. Čekala jsem od ní asi víc něž mi dala. Jsou určitě lepší a nejsou ohodnoceny jako Bestseller..

iresim
02.09.2013 5 z 5

Po přečtení několika "vlažných" kritik jsem byla zvědavá, proto jsem byla překvapená, kniha se mi líbila a napnutá jsem byla až do konce.

krab
24.08.2013 2 z 5

Zaujal mě styl psaní knihy, ale samotný/é příběh(y) mě příliš nedojal(y). Detektivky běžně nečtu, pravda, ale očekávala bych, že tam bude více náznaků k pravému pacahteli, než jen začátek. po přečtení jsem některé pasáže četla znovu, jestli jsem něco nepřehlídla... Přijde mi tedy, že autorka nedává čtenáři moc šanci, aby si pacahtele vypátral sám a využívá svou možnost, že prostě bude po jejím a přišije to někomu, od koho by to většina asi nečekala...
nedoporučovala bych...

bookcase
13.08.2013 5 z 5

Perfektní psychothriller. Ze začátku trochu chaotické,protože je tam hodně postav, ale pak už to začalo mít spád a všechno do sebe zapadalo. Doporučuju.

Evička
11.08.2013 5 z 5

Šmírák byla moje první knížka od této spisovatelky a moc se mi líbila, byla čtivá od začátku, pachatelů jsem měla pár a vůbec bych nečekala takové překvapení. :-)

Hella
28.07.2013 4 z 5

Charlotte Link nikdy nezklame a tato kniha to opět potvrzuje.

knihomol 61
26.07.2013

Popravdě řečeno,kniha mě velice zklamala.Bylo tam velké množství příběhů a vlastně " Šmírák" nebyla ani postava,která by tzv. hýbala knížkou. Tady jsem se přesvědčila o tom,že velké množství informací celému příběhu spíše uškodilo. Děj byl zbytečně natahován. Očekávala jsem od ní více,pokud ji mám řadit mezi napínavé trillery nebo detektivky ,nic moc,už jsem četla lepší !
Možná,že by se hodil i jiný název pro tuto knihu.

Danustha
23.07.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější detektivka :) Výborně zpracované, o překvapení není nouze.

evasamankova
11.06.2013 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila. Nebylo to úplně to pravé "šmíráctví", které jsem zprvu čekala, ale rozhodně mi to nevadilo. Kniha je poměrně obsáhlá, děj se odvíjí velmi pomalu. Styl vyprávění autorky mě však nenechal se ani vteřinu nudit. Začátek knihy je trochu chaotický, kdy se na scéně objeví více postav v samostatných kapitolách. Na konci však zjistíte, jak vše krásně zapadne do mozaiky. Zmíněné pomalejší tempo knihy dopomáhá k dobré přehlednosti a logičnosti. Oceňuji, že kniha nebyla překombinovaná.

jasmína
23.05.2013 5 z 5

Nejlepší detektivka, co jsem četla za poslední dobu, na začátku se ztrácíte v postavách, ale během četby do sebe všechny osoby prolnou svým příběhem, jen vydržet, a to u napínavosti této knihy není vůbec problém !!

kneslova
22.05.2013 3 z 5

Od knihy z edice Bestseller jsem čekala víc. Pro mě celkem průměrná detektivka.