Šmírák

Šmírák https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155115/bmid_smirak-Lm5-155115.jpg 4 462 135

Šmíruje život úplně cizích žen. Identifikuje se s nimi a chce o nich všechno vědět. Jako pozorovatel. Na útěku před svým vlastním bytím, které je plné neúspěchů a odmítání. Jen z dálky, avšak s naprostou oddaností, miluje krásnou Gillian Wardovou. Podílí se na jejím dokonalém životě s pohledným manželem a roztomilou dcerkou. Jednoho dne však ke svému zděšení zjistí, že se nechal ošálit vnější fasádou. Život té ženy není takový, jak se zdá. V téže době začne obyvatele Londýna děsit série vražd. Vrah si vybírá osaměle žijící ženy, které pomstychtivým, sadistickým způsobem zabíjí. Policie hledá psychopata, muže, který nenávidí ženy…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Beobachter , 2011

Selinute
06.03.2017 5 z 5

100% strhující thriller, který jsem si opravdu užívala. Do konečného rozuzlení jsem netušila, kdo za sérií vražd stojí nebo co je spojuje, protože mně nedávalo smysl vůbec nic. Je pravdou, že na začátku se vyskytlo poměrně hodně postav, ty však nepůsobily nijak rušivě a postupně zapadly do kontextu. Charlote Link je pro mě autorka, na kterou si můžu bez obav vsadit, o čemž mě přesvědčila i tentokráte. Její Šmírák je do detailu promyšlená a skvělá kniha, která si tu svou zlatou nálepku Bestseller právem zaslouží !

Befaste
28.02.2017 5 z 5

Naprosto perfektní knížka plná napětí a překvapení.

Hrefna
16.02.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha, napínavá, s brilantní gradací děje, uvěřitelné, živé postavy,...není třeba více slov.

JitkaHambi
10.02.2017 4 z 5

Ch.Linková opět nezklamala.Pro mě další úžasná kniha od této autorky.Celou dobu jsem byla přesvědčena o jiném vrahovi -ruku do ohně bych za to dala :-)a přesto byl nakonec vrah úplně někdo jiný, než jsem myslela.Nečekaný konec, opravdu.Všem moc ráda doporučuji.

Klára2216
10.02.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila =) nebylo to nudné, nemohla jsem se odtrhnout. Chvílema trochu předvídatelné, ale v této knize to na celkovém zážitku ze čtení nějak nevadilo. Hned beru do ruky její další knihu.

TracyB
02.01.2017 5 z 5

Od autorky jsem přečetla všechny knihy, takhle je podle mě bez rozmýšlení nejlepší. Velice čtivá, výborná zápletka, nemám co vytknout.

26Mirka
30.12.2016 5 z 5

Úžasná knížka, plná napínavých momentů a zvratů, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Mohu jen a jen doporučit. Od paní autorky Charlotte Link se mi líbily všechny knihy co jsem zatím četla. Skvěle napsané thrillery -detektivky.

Alienn
01.12.2016 4 z 5

Velmi podařená kniha a s autorkou určitě nekončím. Má dar chytnout čtenáře hned od začátku a udržet jeho pozornost po celou dobu. Z mého pohledu nejsou v knize žádná hluchá místa a rozuzlení je velmi překvapující. Doporučuji.

Evunka1957
14.09.2016

Knihy které mají spád a nutí člověka aby zapojil i svojí fantazii mám velice ráda, tento titul jsem právě dočetla a vřele ho každému doporučuji, nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

Leniiis
05.09.2016 5 z 5

Nejdřív mi chvilku trvalo než jsem se do knížky začetla. Ale pak to nabralo rychlej spád a už to jelo. Vraha jsem opět neodhalila, každej 5 minut jsem tipovala někoho jinýho, ale tohle mě nenapadlo ani ve snu.

astroweb
01.09.2016 5 z 5

Skvělý příběh skvěle napsaný, líbil se mi ještě víc, než Zapomenuté dítě.

Bramhr
05.08.2016 3 z 5

Dlouho jsem se do knihy zacitala az jsem pozdeji musela zacatek precist znovu,abych ho pochopila.
Kniha se mi libila,i kdyz se mi chvilemi zdala krecovite napsana.

fis.rena
17.07.2016 1 z 5

Druhá šance paní Linkové u mě v knihovně a zase se to nepovedlo,no...opět zdlouhavé,celkově málo akcí,které by nějakým způsobem šokovaly...ach jo. Ani vrah mě nikterak nepřekvapil. Tím upozorňováním na všechny kolem to člověku dojde.

SimonaP
30.06.2016 4 z 5

Napínavá kniha, snad každých dvacet stránek jsem byla přesvědčená o jiném vrahovi. Konec překvapil. Doporučuji, moc dobře se čte a nenudí ani ze začátku.

motolka
31.05.2016 4 z 5

U knihy jsem tentokrát opravdu netušila, kdo by mohl vraždit. Tipla jsem si snad všechny postavy, které se v detektivce nachomejtly. Celou dobu jsem pozorně hledala muže, který nám je představen v první kapitole, ten který převzal opravu s koly a který se pak již v knížce nevyskytoval. Nakonec všechno skvěle do sebe zapadalo. Vraha jsem odhalila vlastně až nám ho Ch. Link částečně předhodila :o) Knížka jinak docela napínavá, ale v určitých místech hodně předvídatelná co se stane pak. Chybí tam ty šoky po určitém napětí, se kterými čtenář počítá, ale nakonec se nějak nekonají.

Nejsympatičtější postavy byly pro mne John a Samson. Všechny ostatní postavy mi chvílemi lezly pěkně na nervy, takové nemastné neslané, natvrdlé, nelogické :o)

Knížka celou dobu čtenáře nechává v napětí, zda Samson je opravdu jen neškodný šmírák, nebo brutální vrah. Proč se do případu plete bývalý policista John Burton. A jaký k tomu má doopravdy důvod. Jestli Gillian vrah zavraždí dřív než se stihne usmířit se svojí dcerou a zda jí vrah vůbec zavraždit chce nebo zda má jen halucinace. Proč švagrová tak úsilovně jde Samsonovi po krku a chce ho dostat z domu, který vlastně patří z poloviny jemu a proč jeho bratr je takový podpantoflák, který nechá svojí ženu rozhodovat o všem v domě, který patří oboum bratrům. Jaký motiv má vrah ke svým činům, které nedávají smysl.

-------

Moc nechápu, proč ve všech knížkách od Ch. Link jsou postavy detektivů takové nesympatické, divné, neakční a pasivní, mdlé, divné myšlenkové pochody, skoro až tupé, popř. jsou detektivové spíš okrajové postavy. Člověk jim ani nefandí, aby něco vypátrali. Ve všech knížkách od Ch. Link z detektivů nabývám dojem, jako by se nesnažili najít pravého pachatele, nýbrž kohokoliv, aby případ rychle uzavřeli a dostali frčku a povýšení. Klidně i neprávem. Většinou, když pachatele potom zatknou, tak jim ho někdo předhodí na zlatém podnose nebo se jde pachatel udat sám. Zkrátka takové to s křížkem po funuse.

Ch. Link má svůj osobitý styl, nejsou to ale nikdy detektivky v pravém smyslu. U anotací a názvů u knih Ch. Link se už dlouho ptám, kdo je vlastně píše a proč čtenář nedostává to, co anotace nebo název slibuje. Knížky jsou vlastně vždy o něčem úplně jiném, než čtenář původně předpokládal.

mirunda
19.03.2016 5 z 5

Opět uděluji plný počet hvězdiček. Knihy od této autorky se mi líbí víc a víc. Už mám nachystanou další :-)

orinka3
19.03.2016 5 z 5

Strhující detektivka! Autorka umí výborně psát, se čtenářem si pohrává jak kočka s myší. Kolik já už měla tipů a stejně to bylo všecko jinak. Až ke konci jsem pojala lehké podezření, jestli....a ono jo. Do poslední kapitoly jsem byla napjatá, srdce až v krku, knížka je napsaná tak, že jsem nemusela přeskočit ani jeden odstavec kvůli tomu, že by byl nudný. Tuto autorku je třeba si pamatovat a po jejích knihách se pídit.

zdehan
28.02.2016 5 z 5

Super kniha napínavá od začátku do konce a moc dobře se čte mužu jen doporučit.

adelaska
10.02.2016 5 z 5

Opravdu vynikající thriller! Jeden z mála, u kterých jsem se opravdu bála. Hned po přečtení epilogu a následující kapitoly jsem se nemohla odtrhnout a běžel mi mráz po zádech. Pachatele jsem vůbec neodhadla.
Tento thriller budu nadále doporučovat. Co nejdřív se vrhnu na další knihy této autorky.

konicekbily
20.01.2016 4 z 5

Počáteční "červená knihovna" je hodně zmatená a jejím jediným cílem je nějaké zapojení/vtažení pachatele do děje a vysvětlení, jak se tam dostal. Střední část snese srovnání s Agathou Christie - tak dobře to zamotala, že podezřelých - pachatelů se zdá být více, než je obětí. Posledních 100 stran thrilleru - poté, kdy se pachatel přizná, je vlastně nadbytečných. Celkově se kompozice více literárních žánrů čte velice dobře.