Šmírák

Šmírák https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155115/bmid_smirak-Lm5-155115.jpg 4 462 135

Šmíruje život úplně cizích žen. Identifikuje se s nimi a chce o nich všechno vědět. Jako pozorovatel. Na útěku před svým vlastním bytím, které je plné neúspěchů a odmítání. Jen z dálky, avšak s naprostou oddaností, miluje krásnou Gillian Wardovou. Podílí se na jejím dokonalém životě s pohledným manželem a roztomilou dcerkou. Jednoho dne však ke svému zděšení zjistí, že se nechal ošálit vnější fasádou. Život té ženy není takový, jak se zdá. V téže době začne obyvatele Londýna děsit série vražd. Vrah si vybírá osaměle žijící ženy, které pomstychtivým, sadistickým způsobem zabíjí. Policie hledá psychopata, muže, který nenávidí ženy…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Beobachter , 2011

adelinka
11.04.2018 5 z 5

Kniha alebo dej bol od začiatku pútavý a strašne dlho som nemala žiadne podozrenie, kto pácha vraždy.....Už som chcela naznačiť jednu osobu, ale nakoľko ide o detektívnu zápletku, nerada sa o deji rozpisujem.....

Heli20
08.04.2018 5 z 5

Tato spisovatelka nikdy nezklame.Mám od ní přečteno téměř vše a vždy mne dokonale překvapí.Tato kniha je hlavně o sondě do duše osamělého člověka.Hned od začátku jsem se "Šmírákem" měla soucit a přála jsem mu dobrý konec.

Eeli
02.04.2018 3 z 5

Příběh s poměrně zajímavým motivem (dle názvu), který však s rozvíjejícím dějem výrazně ustupuje do pozadí,takže je vlastně takovým nedůležitým "doplňkem", a z knihy se tak stává obyčejný šablonovitý krimi thriller. I přes to však autorka dokáže napnout, překvapit a hlavně skvěle vykreslit atmosféru strachu i jiných niterních pocitů postav.

livana
24.02.2018 5 z 5

výborná kniha, od první stránky až do konce měla spád, napětí a zajímavou zápletku.

Ráčkajda
20.02.2018 5 z 5

Super, moc se mi kniha líbila, mělo to spád, napětí, čteno jedním dechem. Moje první kniha od autorky a určitě si přečtu další.

Joyce24
30.01.2018 5 z 5

Ani touto knihou mě autorka nezklamala. Detektivka se mi velmi líbila, četla se téměř sama a nechyběly nečekané zvraty v příběhu. Už se těším na další autorčiny knihy.

Janyssek
05.01.2018 5 z 5

Skvělá, nečekaný konec, tající se dech.

marek6463
02.11.2017 5 z 5

Musím říct, že ani tahle kniha od Linkové mě vůbec nezklamala, ač dle mého úhlu pohledu se jedná o dějový kriminální thriller občas mírně líznutý hororovou a ponurou atmosférou. Je to krásně vymyšlené a napsané zároveň. Nechci chválit den před večerem, ale budu se těšit na další knihu od autorky.

i.stefany
19.10.2017 5 z 5

Skvělý psychologický thriller. Příběh mě bavil od prvního do posledního řádku. Kniha je psaná příjemným čtivým stylem a nechybí v ní akce ani napětí. Moc jsem si knihu užila, i když jsem vraha zase netrefila. :-)

JustWomen
17.08.2017 4 z 5

Kvůli zavádějícímu lacinému názvu jsem si knihu málem nepřečetla, a to by byla chyba, protože je to skvělá kriminálka s ponurou atmosférou, dobře vykreslenými postavami, čtivá bez šílené brutality.

Calibra
19.07.2017 4 z 5

Velmi zajímavý thriller. Vraha jsem netipovala ani náhodou a ani motiv. U Charlotte Link se mi líbí, jak dokáže vylíčit vnitřní pocity hrdinek v jejich běžném životě. Těším se na další knihu.

Karkulka1996
07.07.2017 5 z 5

Vynikající kniha! Celou dobu jsem byla napnutá, kdo je vlastně vrahem a když už jsem se to dozvěděla, strhla mě kniha ještě více - zajímal mě motiv. Dostala jsem, co jsem čekala - napínavý příběh. Doporučuji. :)

Ssojka42
03.06.2017 5 z 5

Překvapivý, působivý, strhující thriller! Napětí, překvapení, nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji )))))

Danago
31.05.2017 5 z 5

Tak tato knížka byla pro mě velkým překvapením. Charlotte Link opravdu umí psát strhující knihy. Název knížky je naprosto zavádějící , anotace také. Příběh se vyvíjí úplně jinak. Knížka je napínavá, čtivá a pořád čekáte na nějaké vodítko kdo a proč. Knížka je velice napínavá a o překvapení opravdu není nouze. Já jsem se od knížky nemohla odtrhnout na každé stránce se něco dělo. Rozuzlení příběhu je překvapivě nečekané a šokující! Můžu jenom doporučit.

pavčape
19.05.2017 3 z 5

Dobrá kniha, zpočátku velice napínavá a působivá atmosféra, kdy oběť čeká, kdože to přijede výtahem, kdože se jí to plíží po zahradě? Závěr příliš zdlouhavý, už jsem ho přeskákala a těšila se na konec. Šmírákovi jsem fandila. Lepší průměr, tedy tři * ;-)

HŠ
13.05.2017 3 z 5

Bylo těžké si k nějaké postavě vytvořit sympatie, hodně rychle se střídaly. Těšila jsem se na knihu o "šmírování", v tomto mě to hodně zklamalo. Je to má druhá kniha od této autorky, pořád tomu nějak nemůžu přijít na chuť, bestseller z toho dělá asi jen velká reklama.

Titi
12.05.2017 4 z 5

Tuto spisovatelku mám tuze moc ráda. Ještě žádná kniha od ní mě nezklamala, ani Šmírák, i když se tam šmíruje jen na začátku. Kniha je napínavá a velice dobře se čte. Jednu hvězdičku musím ubrat za konec. Hodně se natahoval a nemám ráda, když vrah oběti těsně před tím, než ji chce zamordovat vyklopí, proč vlastně vraždí. Jasně, on to na sebe práskne pro nás čtenáře, abychom to pochopili, ale mě se to prostě nelíbí.

Clairka
29.03.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha ! Čtivá do poslední chvíle nevíte kdo je vrah...moje první kniha od této spisovatelky ale určitě ne poslední :)

janadibelkova
17.03.2017 3 z 5

Kdyby kniha nebyla tak čtivě napsaná, děj by mě absolutně neoslovil, nejdříve přemýšlíte kdo je kdo, získáte určité sympatie k Gillian, ale pak je vývoj zvláštní..od autorky bych si už asi nic nepřečetla...znám napínavější knihy a mrzí mě, že tahle se k nim nepřiřadí. :-(

aji
14.03.2017 5 z 5

Kniha ve mně zanechala rozporuplné pocity. Prolínání děje bylo skvělé. Kniha mě naprosto pohltila a přečetla jsem ji jedním dechem.