Šmírák

Šmírák https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155115/bmid_smirak-Lm5-155115.jpg 4 462 135

Šmíruje život úplně cizích žen. Identifikuje se s nimi a chce o nich všechno vědět. Jako pozorovatel. Na útěku před svým vlastním bytím, které je plné neúspěchů a odmítání. Jen z dálky, avšak s naprostou oddaností, miluje krásnou Gillian Wardovou. Podílí se na jejím dokonalém životě s pohledným manželem a roztomilou dcerkou. Jednoho dne však ke svému zděšení zjistí, že se nechal ošálit vnější fasádou. Život té ženy není takový, jak se zdá. V téže době začne obyvatele Londýna děsit série vražd. Vrah si vybírá osaměle žijící ženy, které pomstychtivým, sadistickým způsobem zabíjí. Policie hledá psychopata, muže, který nenávidí ženy…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Beobachter , 2011

Teniskaha
08.02.2020 3 z 5

Tak ten název je podpásovka! :D Ze začátku mě to bavilo, ale pak jsem. se těšila, ať už to mám za sebou. Něco mi posledních 100 stran vadilo, ale nevím co...

Katulinka69
30.01.2020 2 z 5

Úplné nadšení z knihy nemám, ale za přečtení stála

dominika8192
28.01.2020 4 z 5

Dobrá detektivka, trochu natahovaná.

Allla9
27.10.2019 5 z 5

Nezajímá se někdo příliš o to, jak žijete? Skoro každý z nás chodí po ulici, aniž by si všímal, jestli někoho nepotkává příliš často. Jestli ho někdo "nešmíruje". A je to důvod k obavám???? To se dozvíte v této napínavé knize.

esfinge
01.10.2019 3 z 5

Za mně průměr. První třetina knihy se četla nejlíp, Šmíráka mi bylo líto. Prostředek knihy zbytečně zdlouhavý, poslední třetina zas čtivá.

broskev28
18.09.2019 4 z 5

Četlo se mi to dobře, i když zpočátku - jak píší mnozí - jsem se v postavách neorientovala. Vzhledem k tomu, že spousta čtenářů má výhrady k (neodpovídajícímu) názvu knihy, snažila jsem se dopídit nějakých informací. V prvé řadě mě napadlo, že název je naopak skvělý:
A TEĎ NEPOKRAČUJ, JESTLI JSI NEPŘEČETL
přece nepojmenujete knihu tak, aby každý hned věděl, co ho čeká! Druhá myšlenka byla název originálu; nejsem němčinář, ale slovo beobachter jsem už někde slyšela. Zatímco český název je jednoznačně slangový a negativní, německý originál vůbec nevyznívá tak jednoznačně a hanlivě.
A pokud jde o text, který pokračuje ještě dlouho poté, co se konečně dozvíme to nejdůležitější: mně osobně tohle dovysvětlení a dokonání činů pachatele (a nejen jeho) připadá mnohdy jako velmi zajímavé čtení. A naopak, pokud tato část v knize chybí (S.Bolton - Má ji rád, nemá ji rád), připadám si ochuzená a kniha pro mne klesá na pomyslném žebříčku.
Takže u mě dobrý, snad až na Gillian, která se v závěru knihy neuvěřitelně "pochlapí" - ale koneckonců, proč ne?
"Každý dostane v životě druhou šanci. Buď připravena ji využít. . . .
Povídačky o druhé šanci jsou pitomost. Nikde není psáno, že ji člověk dostane. Někdy nemá šanci vůbec žádnou."

mirkoczentovic
24.08.2019 2 z 5

Trochu gýčová, miestami predvídateľná moralitka so solídne prepracovanou psychológiou postáv na zaujímavú tému.

Celkovo ale trochu lepšie než "V údolí líšok", hoci s čiastočne typovo podobnými hrdinami...

Lenama18
21.07.2019 3 z 5

Tuto autorkou mám celkem ráda ale Šmírák k mojim oblíbeným knížkám patřit nebude. Na můj vkus se to docela vleklo ,konec malinko překvapil takže o jednu hvězdu dávám víc ale i tak průměrná detektivka.

kahoma
23.04.2019 5 z 5

Moje první kniha od Ch. Link. MOC dobrá! Velmi doporučuji. Velmi napínavá. Ihned jsem sáhla po dalších jejích detektivkách. Píše bezvadně. Nejlépe je to číst v originále :-)

Evka27
13.03.2019 3 z 5

Líbilo, zkusím další knihu autorky.

jana79
24.02.2019 2 z 5

Výborná detektivka,napínavý pribeh. Nelze odlozit,dokud nedočtete. Super

zdendula31
25.11.2018 5 z 5

Moje první kniha od autorky a moc se mi líbila.
Napínavá,hezky napsaná.Určitě sáhnu po další.

sarkaditt
29.10.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Velmi dobře ctiva, ani na malý okamžik nebyla nudná, neustále byl děj v pohybu. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Rozhodně od této autorky sahnu po dalších knihách, protože po delší době dávám konečně nějaké knize zase plný počet hvězdiček. :)

Veronika33
18.09.2018 3 z 5

Kniha bola dobre napísaná, ale podľa názvu som si predstavovala, že bude trošku inak zameraná. Od autorky som už čítala aj lepšie diela. Taký lepší priemer, možno ju skúsim prečítať ešte raz a bez predsudkov.

AlenaF
22.08.2018 5 z 5

Napínavé, skvělá zápletka.

Mirrites
19.08.2018 5 z 5

Po začtení super :) Vše co jsem od autorky četla se mi moc líbilo...

Martinee_
10.07.2018 5 z 5

napínavá kniha s nečekanou zápletkou, četla se sama

nicole1990
02.07.2018 5 z 5

dobrá knížka s dobrou zápletkou. Vraha mi bylo spíš líto po tom,co prožil

Evaho73
13.06.2018 3 z 5

Po dlhšom čase ďalšia kniha, ktorá ma akosi nevedela vtiahnuť do deja. Možno to bolo spôsobené vykreslenými charaktermi postáv, kde skoro každá z nich mala svoje temné stránky a ani jednu som si nedokázala obľúbiť a dôverovať jej. Týmto som postrádala akési bližšie prepojenie s dejom, ktorý bol inak celkom dobre prepracovaný, ale nakoniec ma aj tak doviedol do pomstivého zbytočne natiahnutého a tuctového finále.
Celkovo kniha nebola zlá, ale od edície svetový bestseller som aj ja očakávala rozhodne viac.

Pauline23
12.06.2018 5 z 5

Šmírák byla výborná volba. Bylo mi ho líto. Prostě jsem musela vědět kdo je vrah. Výborná kniha od této autorky.