Slyšet jeleny zpívat

Slyšet jeleny zpívat https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460373/bmid_slyset-jeleny-zpivat-tjj-460373.jpg 4 491 174

V horské osadě v Beskydech byla nalezena brutálně zavražděná dívka. Vše nasvědčuje tomu, že se stala obětí sexuálního maniaka. Šéf ostravské mordparty Miroslav Lada rychle dojde k přesvědčení, že vrahem musí být někdo z místních. Jeho tým i s novým operativcem Romanem Nitkou rozplétá vztahy mezi sousedy a souvislost s drogovým byznysem. Postupně se seznamují se všemi obyvateli osady, zneuznaným hudebníkem, věčně nemytým pasákem koz nebo váženým, ale nerudným architektem a jeho slabomyslným synem. Do vyšetřování se brzy začnou promítat osobní životy kriminalistů. Všichni mají stejný cíl, ale každý jinou motivaci k dopadení vraha. Dokáží se sjednotit a zbavit odlehlý kraj monstra? A stihnou to dřív, než vrah udeří znovu?... celý text

Nazdarhoshi
19.08.2023 5 z 5

Detektivka je to určitě fajn, to bez debat. Ale musím dát za pravdu komentářům pode mnou, že ze začátku se nám do vyprávění nahrne spoustu postav, kdy některé z nich mají dost podobné vlastnosti a je těžké se v nich vyznat. Určitě musím ocenit mapičku osady, která mi dost pomohla v orientaci, a co každé tři kapitoly jsem se na ni musela podívat. Sice na konci to bylo trochu přeafektované, ale jinak super.

rumova_kulicka
07.08.2023 3 z 5

Za mě poměrně slušná detektivka, jen kdyby se ta jména tolik nepletla. Taky mě trochu mě iritoval ten koutek, který vystřelí všem nahoru.

Dajine
30.07.2023 4 z 5

Trochu zmatek vyznat se ve všech těch jménech především z řad policistů. Někdy trochu pro mě nelogický text, ale dohromady dobrá česká detektivka.

Lionela86
19.07.2023 5 z 5

Moje druhé knižní rande s Františkem Šmehlíkem (na doopravdické dostaveníčko bych si po přečtení Šelmy i "Jelenů" a zkušenostech se záporáky obou knih snad ani radši netroufla :-D), opět spokojenost :-) V množství postav a jmen jsem se ze začátku trošku ztrácela, občas mě štvalo arogantní chování některých členů mordparty a lehce jsem se nechala rozhodit pasáží na začátku knihy, kdy v jednom odstavci déšť jako na povel ustal a v dalším někteří vyšetřovatelé vytáhli deštník a ostatní zůstali na dešti (možná jen zkouška pozornosti čtenářů :-) ). I tak dávám pět hvězd. Kniha čtivá, skvěle napsaná, už se moc těším na další plánovaný díl série s Laurou Arou ;-)

Bee240
14.07.2023 5 z 5

Představte si malou zapadlou osadu v krásných a divokých lesích Beskyd.
Kde každý zná každého. Kde máte pocit sounáležitosti, a být člen malé fungující komunity je krásné.

Jenže......

Co když vám každý lže? Každý skrývá nějaké tajemství a potichu tu bují nenávist, zlost a hlavně tu potichu v sousedství žije brutální vrah...maniak který v té nejčernější tmě vychází do lesů a zabíjí.

To už tak hezky nezní....
přidejte obchod a drogami a velmi brutální vraždu mladé dívky, která byla oblíbená a každý jí měl rád....a Ostravská mordparta má o zábavu postaráno.

Při čtení jsem si říkala....konečně reálně napsaná detektivka.
Vyšetřování případu nebylo nijak přehnané a vyšetřovatelé na vše nepřišli jakoby náhodou, ale je tu hezky stará dobrá policejní práce.
A hlavně je to uvěřitelné... což není až tak obvyklé. Není tu žádný super polda co má mindrák z minulosti a utápí ho v chlastu.

Prostě normální mordparta kde má každý své kvality a místo.
Musím říct že tato kniha se opravdu povedla. Už dlouho jsem nečetla něco tak reálného. Ale není to jen o tom....kniha je prostě dobře napsaná a nebylo tak nic co by bylo špatně.

Všem mohu doporučit všemi deseti.

Lucissia
09.07.2023 5 z 5

To se divím, že mi taková kniha unikla, navíc když se děj odehrává tu za kopcem.
Promyšlená, nikterak překombinovaná, uvěřitelná a moc moc ocěňuju mapku osady. Dobře vykreslené postavy, trošku mi v představách naskakovala pražská mordparta. :-) Jedna velká paráda.

magic11
08.07.2023 5 z 5

Pěkné počtení. Pravda, konec jak z Divokého západu, ale konečně česká zápletka, co má hlavu a patu a pachatel není známý už na první straně

Vlaďkaa4
07.07.2023 4 z 5

Jedna hvezdicka dolů za mnoho postav a konec co byl jak z bondovky. Nic méně dobře napsané a dobře se to četlo.

Venny345
02.07.2023 5 z 5

Tak tato kriminálka naprosto vynikla mezi ostatními rádoby českými detektivkami, které v podstatě jen kopírují ty severské. Konečně žádný psychicky narušený vyšetřovatel, který musí zároveň s případem vyřešit i svou existenční krizi, ale stará dobrá ostravská mordparta.
A to já můžu!
Velmi čtivé, barvité a reálně popsané, až mi z toho běhal mráz po zádech.
Jedním slovem perfektní, doporučuji!

kaca1530
23.06.2023 4 z 5

Na naše české poměry kvalitní a čtivá detektivka. Motiv a chování vraha mi přijde trochu překombinovaný.

jarin58
04.06.2023 4 z 5

Velice příjemná detektivka z prostředí Beskyd.Trochu více postav pro orientaci,ale i to si časem sedlo.

Toňula
31.05.2023 4 z 5

Opravdu zdařilá česká detektivka, odehrávající se v prostředí Beskyd, které je mi blízké, navíc sympatičtí kriminalisté a jejich osobní příběhy..velká spokojenost!

Ristridin
28.05.2023 5 z 5

Skvělý detektivní příběh od mladšího autora. Přiznám se, že jsem v úplném závěru čekal v některých bodech lepší vysvětlení a mírně tím celá kniha pokulhává v logice, ale není to zas tak přitažené za vlasy, aby se čtenář nemohl aspoň zkusit dovtípit, co jednotlivé náznaky znamenaly a jaké byly motivy různých lidí. Je možné, že jsem se nemusel ve všem dovtípit správně a to mě právě malinko štve, protože bych to měl nejraději přesně naservírované, ale dokážu s tím žít. Především mám totiž radost z toho, jak byl jinak příběh vystaven a jak autor dokázal na stále poměrně malém prostoru vybarvit jednotlivé charaktery i prostředí a vše rozepsat takovým způsobem, aby měla zápletka stále energii a bavila. Já byl teda opravdu hodně napnutý!
Krásná obálka, jednoduchá mapka pro orientaci a hezká grafika v knize.
Velmi dobrá práce a upřímně doufám, že si autor nevyplýtval všechen střelný prach a důvtip už na začátku.

Jenny46
21.05.2023 5 z 5

Prostředí z Beskyd mě lákalo a vyzkoušet dalšího českého autora byla dobrá volba.
Trochu mám nějaké připomínky, ale opravdu jen maličkosti...
Četlo se dobře, sympatické postavy a české prostředí je bonus, doporučuji

VendulaB
02.05.2023 5 z 5

Tohle je velmi zajímavá detektivka. Absolutně snese srovnání s těmi severskými, vůbec nepůsobí "česky" , přitom však je zde prostředí Ostravy a Beskyd zachyceno velmi přirozeným způsobem. Při zpětném pohledu souhlasím s tím, že zde bylo zachyceno zbytečně moc policistů a i zápletka byla trochu překombinovaná, při samotném čtení ale vše fungovalo. Výjimečně dobrá kniha.

Janadvorackova
29.04.2023 3 z 5

Jelen, když hledá samici, chodí po lese a troubí, zpívá... dejme tomu. Já to nikdy neslyšela, ale asi je to vábí.
Co vábí v lese samice lidské, nebo koho ony, to je záhadou téhle knihy.

Příběh se odvíjí docela svižně. V lese je mrtvola, někdo ji najde a začíná klasické vyšetřování.
Bohužel pak se objeví hromada nezajímavých postav, které se mi místy i pletly. Ale trpělivě jsem se prokousávala a čekala, co z toho bude.
Důležité je, že zmetek není jasný v době, kdy čtenář takové věci nerad odhaluje. Na druhou stranu ten, co "to udělal," pro mě nebyl nijak výrazný, ničím zajímavý - prostě další ubožák.
Asi bych měla být ráda, protože jiný typ pachatele bych čekat neměla...

Ivana11
23.04.2023 5 z 5

V první třetině knihy jsem dost bojovala, trvalo mi, než jsem se zorientovala ve všech detektivech, kteří řeší případ, ale i v množství dalších postav. Ale pak to jen frčelo, kniha již nešla odložit. Teď na mě čeká další autorova kniha, na kterou se moc těším.

Jarka88
08.04.2023 5 z 5

Krásná akční detektivka, doporučuji

AAndulka
27.03.2023 5 z 5

Po dlouhé době zanechám komentář:

Knihu jsem přečetla za tři dny. Četla se sama a lehce. Ze začátku se na vás sesype hodně postav, především mužských, ale po čase už vám to ani nepřijde. Kniha utíkala a já stále netušila, jakou zápletku si pan spisovatel připravil. Konec mě překvapil, vůbec jsem nečekala takové rozuzlení. Vůbec mi nepřišel chaotický, jako jiným, jak zde psali. Celá kniha byla realistická, postavy nebyly jen kladně vykreslené, ale všechny mají mouchy, které vás štvou, přesně jako normální lidé. Musím autora pochválit a hned se vrhnout na jeho další knihu.
Na to, že je tohle jeho prvotina, smekám a děkuju.

Opatov
08.03.2023 5 z 5

Další nový autor a zase skvělá detektivka.
Děj plný zvratů je situován do Beskyd.
Skvělé postavy. Velmi dobře vystavěny děj.
Přečteno jedním dechem....

vraždy thrillery Beskydy krimi české detektivky rodinná tajemství Ostravsko Cena Jiřího Marka

2021  82%Slyšet jeleny zpívat
2015  77%Temné znamení
2022  83%Šelma

Kniha Slyšet jeleny zpívat je v