Slušní lidé

Slušní lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471404/bmid_slusni-lide-V7j-471404.png 4 868 256

Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru. Dozvědí se totiž, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě… Zatím poslední psychologický thriller bestsellerové autora Té přede mnou nebo Dokonalé manželky se dotýká otázek souvisejících s rodičovstvím, vztahy a především s morálkou: Projevuji dítěti dost lásky a dokáži správnou výchovou ovlivnit jeho vrozené vlastnosti? Mohu partnerovi za všech okolností a ve všem věřit? A především: mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Playing Nice , 2020

smithynka
24.07.2022 5 z 5

Uff, trochu náročnější kniha. Vzhledem k tomu, že jsem těhotná, tak si teď o mně spousta lidí myslí, že jsem magor, když tohle čtu . Kniha byla zajímavá a musím říct, že Miles mě fakt dost vytáčel.

zdenaR
19.07.2022 5 z 5

Z mého pohledu nejlepší autorova kniha.
Velmi napínavá, uvěřitelné postavy i zápletka, překvapivý závěr, prostě skvělý psychothriller.

Youn@n
18.07.2022 5 z 5

od J.P. Delaney zatím nejlepší kniha :-)

zelenoockaa
18.07.2022 5 z 5

Už strašně dlouho jsem nečetla knihu s takovým odporem k záporné postavě knihy. Uff.

Veju007
15.07.2022 4 z 5

Čtvrtá přečtená knížka skvělého J. P. Delaneye byla opět pořádná jízda a parádní psychothrillerový zážitek.

Tentokrát poznáváme dvě rodiny, kterým v nemocnici zaměnili předčasně narozené děti. Sledujeme tak strastiplnou cestu, jak z toho ven a nezbláznit se. A počáteční dobré vztahy obou rodin se samozřejmě po chvíli začnou hroutit…

Myslím, že toto je snad první kniha, kterou jsem musela cíleně odkládat, protože jsem byla zhnusená a bylo mi bylo špatně z toho, jak je celá situace pro jednu rodinu nespravedlivá, jak je celý systém proti nim a i jediná drobná chyba je může připravit o dítě. Zároveň vás kniha donutí i přemýšlet nad tématem výchovy X zděděných vlastností.

zvídaváStela
14.07.2022 5 z 5

WOW! Tak tohle byla jízda.. těch nervů, co u čtení člověk zažívá je až neskutečné. Spisovatel vytvořil skvělého záporáka, ke kterému budu pociťovat nenávist určitě ještě dlouho, než příběh dostanu z hlavy. Za mě super napínavý příběh. :)

monika0356
12.07.2022 4 z 5

Skvele cteni, shoda nahod, ze mam zrovna doma maleho Thea :), doufala jsem, ze Miles dopadne, tak jak nakonec dopadl.

uzivatel6305
10.07.2022 5 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo! Audiokniha, bezvadně načtená. Má třetí kniha od autora. Jeho styl se mi opravdu líbí. Příběhy jsou plné zvratů a překvapení. Vždy udržuje ve čtenáři napětí. U této jsem byla opravdu naštvaná, což miluju, když mě kniha rozesměje, rozbrečí nebo naštve. A tady se to opravdu povedlo. Psychopati, slušňáci, zneužívání, hra na úkor slabších. Prostě pecka! Jděte do toho a přeju vám, abyste se taky pořádně vytočili!

lucifess
07.07.2022 5 z 5

Knihu jsem vdechla. Výborně napsané, ne tak otřelé téma. Užila jsem si každou stránku. Občas mi naskakovala až husí kůže.

ElizPetrova
05.07.2022 4 z 5

Zajímavý thriller. Sama děti nemám, a přesto jsem se při čtení zamýšlela, jak bych se asi cítila a jednala v podobných situacích jako hlavní protagonisté knihy. Konec byl za mě trochu moc happy end a přitažený za vlasy, ale jinak super.

Mandlevest
04.07.2022 5 z 5

Nejprve musím napsat, že letos jsou na Krétě hrozná vedra. Nejsem tu poprvé, ale vždy tu alespoň na pláži u moře pofukoval větřík, letos se celých 10 dnů nehne vzduch ani tady a mrak na obloze jsem také během té doby neviděla. Proč začínám touto meterologickou informací. Moc špatně se mi tu čte, to se mi ještě nikdy nestalo, že se na dovolené budu skoro nutit do čtení :-). Možná to trochu odnesla předchozí kniha Šifra, to jsem čekala na konec jak na smilování a bála se, že podobně dopadnou i výborně hodnocení Slušní lidé. Heuréka :-),nedopadli. I přes výše uvedené jsem četla poměrně intenzivně a děj mě poháněl dál a dál. Od autora jsem četla vše, co v Česku vyšlo, a tak mohu srovnávat. A musím chválit, protože každá kniha je úplně jiná, tahle zvlášť. Kdybych nevěděla, nikdy bych neřekla, že ji napsal J. P. Delaney. Jakoby ho téma rodiny a rodičovství polidštilo, kniha je více osobní, hrdinové více emotivní, uvěřitelní. Zejména postava Petea je opravdu výtečně napsaná. Kniha se čte výborně, tentokrát žádné verše, mystika, otevřené konce, roboti. Jen nevšední příběh a úplně to stačí. Mně tedy určitě. Doporučuji a jdu na Jojo Moyesovou, ta je také sázka na jistotu:-). Snad :-)).

Dajine
03.07.2022 5 z 5

To byla jízda.

Heli20
30.06.2022 4 z 5

Příběh byl velice intenzivní.Člověk se sám sebe musí ptát,jaké by to bylo ocitnout se téhle situaci. Nepředstavitelné.Ale ubírám hvězdičku za zbytečně rozvleklý a dlouhý popis.Polovina stránek by, myslím, stačila.

vladka321
30.06.2022 3 z 5

Kniha se mi začala líbit až tak v polovině. Do té doby mi moc neseděl styl psaní. Od druhé půlky mi byl děj daleko bližší a zajímavější, dostal spád i logiku.
A přestože byl děj s detektivní a sociálně psychologickou zápletkou malinko překombinovaný, byl zároveň napínavý. Dokázal si získat moji veškerou pozornost a hodně jsem přemýšlela, kolik vymykajících se osob vlastně člověk ve svém okolí má.

konicekbily
26.06.2022 5 z 5

Psychologický thriller postavený na záměně kojenců těsně po porodu umožnil autorovi spoustu kombinací, jak by mohl neslušný zločinec dostat více slušných lidí do nesnází a působit jim neustálé a narůstající trable. Skvělý thriller od začátku do konce!

Evule *
26.06.2022 5 z 5

Napínavé a čtivé, téma zajímavé a děsivé. Jen ty myšlenkové pochody a vyjadřování dvouletého dítěte byly za mě až neskutečné. Byla to má první kniha od autora a určitě si přečtu i další.

Terka1975
26.06.2022 5 z 5

Neměla jsem z nějakého důvodu žádná velká očekávání, ale kniha měla velmi zajímavý námět, záměnu dětí v porodnici, což víme, se může stát, ovšem vždy je to emocionální peklo a to pro všechny zúčastněné. Nejinak tomu bylo i v této knize, kdyby to nebyl psychothriller, ale jen příběh dvou rodin, stačilo by to. Ale ten příběh byl povýšen do dalšího levlu mnohem děsivějšího ( a znovu koloběh právní byrokracie ) kdy mě to hnalo dál číst, jak tato kauza dopadne. Myslím si, že z ní autor vykřesal maximum. A mě to příjemně překvapilo.

Mikako
23.06.2022 2 z 5

Úplně mě to nenadchlo.
Zápletka byla výborná, ale čekala jsem víc napětí.
Štvali mě v knize snad všichni.
Konec - no nevím...
Theovi jsou dva roky? Vážně? Podle mě někdy dva a někdy minimálně 4-5. Například: dvouleté dítě jde samo vybrat a koupit nanuky? To mě na celé knize štvalo nejvíc - Theo by musel být super dítě.

putpuda
20.06.2022 4 z 5

Dobře se četla, Mohlo být více napětí, ale i tak se mi to líbilo ..trochu jiné, než předchozí knihy.
Pete byl fajn. Maddie o trochu méně, Miles psychouš a Lucy mouchy snězte si mě ;)
Chystám se na Dokonalou manželku ...

Peyka
20.06.2022 4 z 5

Jakožto pravidelná autorova čtenářka jsem si nemohla ujít ani tuhle knihu, opět mě z velké části nezklamala.

J. P. Delaney má pokaždé vytříbené, neotřelé téma - futurustické domy, robotí manželky, v knize Věř mi naopak sehrála hlavnu hrdinka švindl století. Tady zvolil téma záměny dětí, což není zas tak úplně originální, nicméně záleží, jaké je zpracování. Zas tak špatné to nebylo.

Od prvních stránek jsem byla vtažena do děje. I když reakce obou párů byla absurdní a šílená, bylo mi jasný, že to nebude jen tak a čekala jsem na moment, kdy to půjde do kytek. Někdy se "playing nice", jak zní originální název, nevyplácí, a je lepší "playing hardball."

Styl a kompozice se mi u něj vždycky líbí. Krátké věty, krátké kapitoly dokáží udržet čtenářovu pozornost.

Nicméně ke konci to bylo až moc překombinované a malinko nedotažené. Tomu soudnímu líčení bych věnovala víc pozornosti. Mrzelo mě, že to nebylo rozepsané.

Kniha, která je sice dobře napínavá a čtivá, ale nechala spoustu zmatečných a nedomyšlených konců. Každopádně, autora číst nepřestanu. Za mě stále nejlepší Ta přede mnou. :)