Sluha dvou pánů

Sluha dvou pánů https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71316/bmid_sluha-dvou-panu-Lqv-71316.png 4 868 125

Stále živé dílo italského klasika patří k vrcholům commedie dell´arte. Klasickým postavám vévodí a nečekané zápletky musí řešit Truffaldino, který slouží dvěma pánům (sám netuší, že jeden z nich je dívka převlečená za muže). Temperamentní komedie vrcholí tradičně šťastným koncem milostné zápletky.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

Il servitore di due padroni , 1745

Kuža007
03.04.2018 5 z 5

Sluha dvou pánů je pro mě nejlepší veselohra. Nezapomenutelný sluha Trufaldino. I když si myslím, že knižní Trufaldino je dokonalý, tak Miroslav Donutil je nezapomenutelný Trufaldino.

AelinAshryver
27.01.2018 5 z 5

Tahle kniha je skvělá. Všem vám ji doporučuji. Je to komedie, u které se hodně nasmějete a můžete prožívat děj s hlavním hrdinou. Knihu jsem četla dvakrát a viděla záznam a musím říct, že se mi kniha zamlouvala více. Obdivuji autora, že dokázal vymyslet příběh tak humorný a děj tak zamotaný a propojený. Máme ji v povinné četbě a je podle mě druhá nejlepší. (Po Hobitovi. :D)

dzejny6435
17.01.2018 5 z 5

Není to taková pecka jako divadelní představení s panem Donutilem, ale kdo neviděl divadlo, tak si knihu užije. Velmi vtipný příběh. Knihu jsem si užila.

plackaknihomol
11.06.2017 3 z 5

Nejdříve jsem byla na divadelním představení a pak četla knihu, všechno co bylo vtipné v knize chybělo. Sluha dvou pánů v knižní podobě mě tedy hodně zklamal.

Klarka251
09.06.2017 5 z 5

Kniha mě velice bavila, doporučuji přečíst.
Snad se někdy dostanu i do divadla :)

Ketesh
20.04.2017 5 z 5

Skvělý nápad a vynikající zpracování!

planet129
16.04.2017 5 z 5

Rozhodně doporučuji přečíst, než půjdete na tuto skvělou hru do divadla, nebo než si přehrajete záznam z ND. Bylo pro mě vělmi obtížné tuto knihu číst, jelikož Sluhu dvou pánů (tím myslím předem zmiňovaný záznam z ND) znám (a opravdu nelžu) celého nazpaměť a číst knihu, když dopředu víte kdo co řekne je velmi nepříjemné :D doufám že se to nikomu nestalo (či nestane). Knihu samozřejmě vřele doporučuji!

Monyčí
20.03.2017 4 z 5

Sluha dvou pánů je opravdu povedená komedie u které jsem se poměrně dost nasmála, což někdy v MHD není úplně přívětivé, ale doufám, že jsem pobavila ostatní. Námět je opravdu povedený, akorát na mě bylo místy hodně rychlé střídání postav až jsem se trochu ztrácela. Ale rozhodně je to jedna z té dobré a dokonce zábavné povinné a maturitní četby.

Richelle
06.03.2017 4 z 5

Docela jsem se při četbě této knihy nasmála. Mě osobně by nic takového vymyslet nenapadlo. Jsou tam sice mezery, ve kterých mi dílo přišlo nezajímavé, ale jinak se dá hodnotit velice pozitivně. Doporučuji přečíst nebo alespoň zajít do divadla. Užila jsem si oboje.

dancadragneel
06.03.2017 4 z 5

Vtipná divadelní hra u které se člověk musí jenom smát. Rozhodně doporučuji...

martina.culik
23.02.2017 5 z 5

Nejdříve jsem četla a pak jsem i viděla v divadle výborné představení, kde onoho sluhu ztvárnil Miroslav Donutil. Celé divadlo jsem se smála a moc si to užívala. Některá dramata (jsou-li zpracována klasicky, alespoň tedy pro mě) je skoro lepší vidět v divadle, než si je číst. Koneckonců jsou to hry.

andy_nejedla
02.02.2017 5 z 5

Sluha dvou pánů je geniální dílo! :-D Byla jsem na něm dvakrát v divadle a i ke čtení to je super. :-)

mišule5
21.01.2017 5 z 5

Moc se mi to líbilo! Člověk ani nemusí do divadla :-D
Čtivé, zábavné a k maturitě ideální, doporučuji.

Elle1
30.12.2016 5 z 5

Vtipné, rychle přečtené a k maturitě vhodné. Docela mi to připomínalo Lakomce, ale tohle se mi líbilo snad o něco víc. Doporučuju i těm, kteří mají maturitu už dávno za sebou :).

Delinka
03.11.2016 4 z 5

Jednoduché, vtipné, rychle přečtené, snadno pochopitelné. K maturitě ideální.
Četla jsem to kvůli maturitě, moc se mi do toho nechtělo, ale nakonec mě to překvapilo. Určitě doporučuji. :)

lucille48
18.07.2016 5 z 5

Mně se dílo velmi zamlouvá, je hravé, veselé, není nestoudné ani vulgární. Je to dílo, které se neuzavírá před veřejností, je nadčasové. Zároveň ukazuje (jistě jen náznakem, ale lze to z toho vyvodit) fungování společnosti v 18. století.

SelenaDemi428
15.05.2016 5 z 5

Povinná četba, která mě i bavila :D.

Safira55
01.04.2016 5 z 5

Nejlepší knižka co sem kdy četla :D

Ynad
09.03.2016 5 z 5

Opravdu báječná komedie! Vtipná, čtivá, vhodná do (ne)pohody! A to nejlepší, máte to přečteno raz dva, takže se nemusíte bát zdlouhavého a nudného příběhu.

Ivy_9
05.02.2016 5 z 5

Fantastická, úžasná, zábavná a nesmrtelná knížka!