Poprask na laguně

Poprask na laguně https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24268/bmid_poprask-na-lagune-leK-24268.jpg 4 88 10

V malém městečku Chiozza nedaleko Benátek čekají ženy dvou rodů na návrat mužů - rybářů z moře. Sestra patrona Toniho Lucietta vyhlíží svého milého Titta Nane. Na toho si však myslí i Checca, sestra paní Libery, ženy patrona Fortunata. Orsetta, druhá sestra paní Libery, čeká na Beppa, bratra patrona Toniho. Na Toniho čeká jeho manželka paní Pasqua. Zprvu poklidná rozmluva žen se brzy mění v temperamentní hádku...... celý text

Literatura světová , Divadelní hry

Vydáno: , Artur

Le baruffe Chiozzotte , 1762

Kopta
10.07.2023 4 z 5

Audio ČRo: Příjemná bláznivina. Ne nijak převratná, ne nijak příšerná.

mirektrubak
01.07.2023 1 z 5

Poslouchal jsem jako rozhlasovou hru, ale ani milovaná a vždy roztomilá Libuška Šafránková mě nedokázala přesvědčit, že tohle dílo je něčím víc než jen uvřískanou prázdnotou.
Na divadle bych to byl ochoten vidět jedině jako balet! ;-)

*-*Kleny*-*
20.06.2023 4 z 5

Moje první zkušenost s dramatickou tvorbou na papíře a prostě to není ono, ačkoli si myslím, že toto dílo je jedno z těch vhodnějších, kterými začít s dramaty, není tak složité. Ačkoli na pečené dýně, které "hodně" navozují tu středomořskou atmosféru xD, jen tak nezapomenu.

AlB3rt
06.06.2020 4 z 5

Snad každá divadelní hra je lepší v divadle, než na papíře a tato rozhodně není vyjimkou. Na rozdíl od Sluhy dvou pánů, který je bezesporu vrcholem Goldoniho tvorby, působí Poprask na laguně v knižní podobě zmatečně a místy nezáživně. Na divadelních prknech však ožívá a své nedostatky nedává znát.

petr_
02.01.2020 5 z 5

Vždyť je to divadlo, to je potřeba vidět, s herci. A pak je to zábava.

Hanka_Bohmova
04.07.2019 2 z 5

Přečtené je to za chvilku, ale ta chvilka úplně stačila, abych zatoužila stát se s okamžitou platností strážcem majáku na liduprázdném ostrově. Představa divadelní verze mě osobně děsí :o)

pecinka21
11.04.2018 3 z 5

Dějově dobré, ale těch jmen, to aby se v tom nevím kdo vyznal, vždy si je motám, ale jo zápletka povedená. Kniha se až na zmatek ve jménech četla dobře.

Lusinkaoko
07.03.2012 3 z 5

Knížka slabší, ale v Opavském divadle na představení jsem byla taky a BOŽÍ, BOŽÍ, BOŽÍ !!! :-))))

DustinMind
02.02.2012 3 z 5

Vzhledem k tomu, že hra je většinu času rozporná, hádavá a občas to vypadá, že se celá odehrává v průběhu jedné půlhodiny tak je zde také druhá stránka věci - jít na to do divadla, což já zatím neudělal - vzhledem k k obsazenosti východočeského divadla v Pardubicích. Po divadelní verzi - ke které se snad někdy dostanu - určitě hodnocení znovu přehodnotím :)

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Bezvadné, zvláště když si představíte úžasné herecké výkony opavského divadla. :)