Námořní bouře

Námořní bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511376/bmid_namorni-boure-641debc29ab78.jpg 4 156 156

Sloan McPhersonová série

< 3. díl

Tísňové volání přivede vyšetřovatelku Sloan McPhersonovou a jednotku Programu podvodního pátrání na výletní loď u pobřeží Fort Lauderdale, která se potápí v důsledku záhadné exploze. Jelikož se zdá, že má výbuch na svědomí ekoterorista a že jsou v ohrožení další lodě, začíná závod s časem – a navíc se blíží tropická bouře, která by mohla zničit případné důkazy. Jenomže Sloan má pocit, že vyšetřovatelé přehlížejí klíčové detaily, a ani vlažný přístup nadřízených k řešení celého případu nevzbuzuje zrovna důvěru. O co tady vlastně jde? Čím víc se Sloan blíží pravdě, tím jasněji si uvědomuje, že je ve hře něco mnohem znepokojivějšího, než by se podle oficiálního vysvětlení zdálo…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Sea Storm , 2022

JustWomen
14.06.2023 3 z 5

Sloan a její superschopnosti. Prostě je to moc, všechno umí, všude byla dvakrát, vše přežije, z nejmenších náznaků vše prokoukne a z milionů možností vybere vždy správnou. Tohle mě moc nebavilo.

Anya700
11.06.2023 5 z 5

Docela parádní jízda, krátké úderné kapitoly, zajímavá zápletka, velmi dobře se mi četla. Zajímavě podané informace o potápění, které doplňují kolorit příběhu, ale jsou podané zajímavě a neruší linii příběhu, naopak Sloan jsem fandila. Taky její hlášky byly suprové.

nada3314
06.06.2023 5 z 5

I já to volání slyšela a rychle si utíkala přečíst, co že se to stalo. Knihy Andrewa Mayna hltám, kdykoliv se k nim dostanu a většinou je to hodně brzo po vydání. Je to jeden z autorů, kterého malinko upřednostňuji. Jeho thrillery ze série Naturalista byly skvělé a již třetí setkání ze Sloan a jejím malým týmem, hodnotím, také nadprůměrně.

Mě prostě sedí krátké úderné kapitoly, které jsou pro Mayna typické. Nenudila jsem se ani na chviličku a jako velkým bonusem je samotná hlavní hrdinka sympatická, chytrá a ambiciózní, žádná uplakaná holka, ale ani žádná drsňačka. Má vše co má vyšetřovatelka mít a to se mi líbí. Ani její rodina není problémová, má prima manžela a úžasnou dospívající dceru, která mě svými hláškami neskutečně bavila. Kdo máme puboše doma, jistě tyto vsuvky oceníme :-D

Kniha je opravdu nabitá akcí od začátku do konce. V jeden moment asi na sekundu se mi zdálo, že děj upadá, že už toho vyšetřování bylo dost, ale to jsem ještě netušila, co si pro nás autor připravil. Autor vystřelil neskutečnou bombu a já jsem zůstala stát s otevřenou pusou a tleskala jsem radostí, jak malé dítě :-) Nechci nikoho připravit o zážitek ze čtení, tak to psát nebudu, i když bych strašně moc chtěla Kdo už četl asi hned pochopí, která bije :-)

Parádní, skvělá série. Doporučuji moc!

Jenny46
05.06.2023 5 z 5

Zatím nejlepší díl s vyšetřovatelkou Sloan a podvodního pátrání zase jiné vyšetřování, zajímavé informace, akční kniha taková jednohubka...
Taky mám radost z překvapení od autora, jak píše Biki kapitola 46 .o)
Těším se na pokračování...

Ulala
26.05.2023 4 z 5

Série se Sloan mi docela sedla. I tento díl byl poutavý - Hodně informací o podvodním světě, o práci potápěčů a další, kromě toho se mi líbí a oceňuji styl autorova psaní formou "já". Těším se na další pokračování.

Ticiana
24.05.2023 5 z 5

Super akční, napínavé a ctiva jednohubka. Ja mam Sloan fakt rada. A vlastně všechny autorovy postavy, takze čekám na další knizky.

postrach
17.05.2023

Kniha mi nesedla.Dočtena silou vůle.

Mišutamyš
14.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Ačkoliv jsem Andrew Maynea objevila v podstatě celkem nedávno, řadím jej vysoko mezi své oblíbené autory.
Námořní bouře je opět nabitá akcí, stále se něco děje a děj má obrovský spád. Pro krátké kapitoly se kniha čte skvěle a Andrew píše tak poutavě, že se nejde odtrhnout.
No a ta třešnička na dortu - Sloan, Theo a Jessica v jedné knížce no to je jednoduše boží.

biki
13.05.2023 5 z 5

Tak to tedy byla jízda! Podle mého názoru zatím nejlepší kniha z této série. Akce stíhá akci, Sloan i její parťák Hughes se opakovaně ocitají v nebezpečných situacích (Sloan často také díky své impulzivnosti až zbrklosti), z nichž se jim daří vyváznout často jen tak tak a navíc s četnými šrámy. Hlavní padouch a jeho organizace jsou hodně obtížný soupeř, který navíc dokáže manipulovat se státními i federálními úřady, ale i s veřejným míněním. Jasně, že jsou v knize hodně nereálné situace, ale to mi vůbec nevadí, protože to k tomuto typu příběhů prostě patří.
A ještě poznámka - jako skalního fanouška A.Mayneho mě mimořádně potěšila čtyřicátá šestá kapitola.

Andrew Mayne
americká, 1973