Námořní bouře

Námořní bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511376/bmid_namorni-boure-641debc29ab78.jpg 4 156 156

Sloan McPhersonová série

< 3. díl

Tísňové volání přivede vyšetřovatelku Sloan McPhersonovou a jednotku Programu podvodního pátrání na výletní loď u pobřeží Fort Lauderdale, která se potápí v důsledku záhadné exploze. Jelikož se zdá, že má výbuch na svědomí ekoterorista a že jsou v ohrožení další lodě, začíná závod s časem – a navíc se blíží tropická bouře, která by mohla zničit případné důkazy. Jenomže Sloan má pocit, že vyšetřovatelé přehlížejí klíčové detaily, a ani vlažný přístup nadřízených k řešení celého případu nevzbuzuje zrovna důvěru. O co tady vlastně jde? Čím víc se Sloan blíží pravdě, tím jasněji si uvědomuje, že je ve hře něco mnohem znepokojivějšího, než by se podle oficiálního vysvětlení zdálo…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Sea Storm , 2022

Rosse
01.09.2023 4 z 5

První díl nás docela slušně nalákal na zajímavou sérii, kdy si hlavní hrdinka libuje v potápění. Pod vodou se cítí jako ryba ve vodě. Za mě se rozhodně jedná o zajímavý směr příběhu v kombinaci s vyšetřováním. Druhý díl byl trochu slabší, pamatuji si, že jsem jej hodnotila jako průměr. Nicméně třetí pokračování nabralo velmi zajímavý spád.

Sloan se nám pouští do něčeho, co může být hodně nebezpečné nejen pro obyčejné lidi, ale i pro samotné vyšetřovatele pokud se v tom bude hodně šťourat.

U autora, už od samého začátku, obdivuji jeho styl psaní přímý, čtivý s krátkými kapitolami. K jeho knihám se vždycky ráda vracím.

Příběh plný akce vtáhne čtenáře do děje a nepustí až do poslední stránky. V tomto díle nahlédneme pod pokličku podplácení a korupce v kombinaci s vydíráním. Téma, které podle mě bude aktuální nejen v tomto století.

knihomolkaL
17.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Sloan se svým PPP řeší další případ a zas je to super. Napětí, akce, dobrá zápletka = výborná detektivka. Užila jsem si to, akorát mě zas mrzelo, že nebylo víc akce pod vodou. A konec byl na můj vkus tak nějak trochu uspěchaný.
Ale nádherný bonus, z kterého jsem se tetelila blahem - setkání s Jessicou a Theem.

terinkha
15.08.2023 4 z 5

32/2023
Tři hvězdy dávám za moře, potápění a ich formu (a taky za to, že je mi Sloan strašně sympatická). Tu čtvrtou za neotřelej nápad na příběh. A tu pátou nedám proto, že konec mi přišel značně neuspokojivej. Na to, jakým směrem se to začalo vyvíjet, jsem pak asi čekala trochu víc.
Nic to ale nemění na tom, že se to naprosto nádherně čte, baví mě to a těším se na další případy (goodreads mi prozradilo, že jsou další dvě knihy, nemluvě o tom, že Jessica má taky další a spolu s Theem další dvě! Kde jsou?!)
Pěkný 4 hvězdy, 80 %, děkuji za hezké počtení :-)

FejKýý
12.08.2023 4 z 5

Tenhle díl byl opět krásně čtivý. Mám strašně ráda knihy od Mayneho a každou jeho sérii. Začátek tohoto příběhu mě extrémně bavil a i vyšetřování bylo skvělé, jen ke konci v některých kapitolách, jsem se začala nudit, což mě mrzí. Ale nebylo to nijak hrozné nebo dlouhé. Výhodou knih od Mayneho, je také to že mají nesmírně krátké kapitoly, takže knihu čtete rychleji. Tenhle příběh se mi nezdál nijak napínavý nebo že bych měla potřebu číst dál. Za mě byly minulé dva díly lepší (za mě zatím první díl nejlepší). Co musím ovšem vyzdvihnout je humor v knize. Nejednou jsem se zasmála. Už se těším na další díl. Ať už je u nás. 3,5*

Kaja1
05.08.2023 4 z 5

Tentokrát se drama odehrává spíš na souši než ve vodě. Nicméně to nic neubírá na atraktivitě příběhu. Je to pořádně zašmodrchané a chapadla sahají až k nejvyšším místům. Podaří se Sloan s jejím parťákům případ vyřešit?

janina66
31.07.2023 5 z 5

Opět skvělé. Výborný a napínavý začátek a odhalování, kdo za vším stojí. Moc se mi nezamlouvala korupce a podplácení i malá míra trestu. Bohužel se to stává nejen v knize. Více mě baví, když se Sloan potápí, jako na konci. Moc se těším na pokračování.

Iva095
29.07.2023 5 z 5

Čím více knih od tohoto autora čtu tím více si je užívám. Další skvělí příběh a z této série zatím nejlepší a jelikož mám od autora přečtené všechny knihy tak mě kapitola 46 hodně potěšila. Těším se na další Mayneho díla.

Eisy
28.07.2023 4 z 5

Výborné čtení, napínavé, vtipné, prostě Andrew Mayne

zazvorka
25.07.2023 3 z 5

Čtivé, nepříliš rozsáhlé, rychle zapomenutelné. Vím, že u knih tohoto typu není žádoucí příliš přemýšlet, lepší je užít si spokojeně chvíle napětí. Přesto mi vadí, že úplný základ zápletky stojí na hliněných nohách. Proč by osoba pachatele, taková, jaká byla definována čtenáři, řešila transport dané věci tak nesmyslně komplikovaně? Jistě by se hravě našel jiný způsob. Takto mi to opravdu hodně nesedělo a ovlivnilo dojem z knihy. Proto za tři.

hana1039
24.07.2023 4 z 5

Audiokniha:
Tato série se autorovi povedla,Sloan je takový Sherlock v sukni :-) , ale díky jejímu zvědavému mozku se dostává do nebezpečných situací,z kterých vyvázne zase díky svému instinktu... jsem zvědavá,co nám autor nachystá v dalším díle :-)

veriszv
21.07.2023 4 z 5

Opět super! Baví mě prostředí i sympatické postavy. Sloan je sice tak trochu nesmrtelná, ale nevadí. Těším se na další díl!

Fleur213
18.07.2023 4 z 5

Vynikající série, kterou naprosto hltám. Nikdy bych neřekla, že mě strhne thriller, který se odehrává pod hladinou. Celkově na vyšetřovačky a detektivky moc nejsem, ale tohle dostalo úplně nový rozměr. Sloan je sice takový napůl McGaver a napůl delfín, ale její neohroženost je mi sympatická, právě proto, že je tak odlišná od té mojí. A taky, že je lidská, dělá běžné chyby jako máma i jako podřízená, která se občas "utrhne".
Kniha má vše - napětí, dramatické situace, super vývoj postav (který zaznamenáte když přečtete postupně všechny díly), dokonce v předchozích dílech najdeme i romantickou linku. Za mě nej jsou právě ty ponory i to, že si rozšiřuju povědomí o potápění a námořnictví.
Mayne je rozhodně špičkou mezi autory thrillerů a tvůrcem zajímavých hlavních postav. Těším se na další díl! Snad u nás již brzy.

Lovana
16.07.2023 4 z 5

Třetí díl ze série se Sloan a já se moc těšila, co si na nás autor přichystal tentokrát. Hrozně mě baví to prostředí, potápění, blízkost vody. Tahle série je hodně jiná než série s Theem, ale mám ráda obě.
Sloan je prostě skvělá, trošku by mě zajímalo, kolik má životů, někdy je až neuvěřitelné z čeho všeho se dokáže bez škrábance (nebo jen s malým zraněním) dostat. Ale je tak trochu blázen, a to mě baví. Navíc když se do něčeho zakousne, tak to nepustí. Hughese jsem si také oblíbila a George, to už jsem psala hned v prvním díle této série, přesně takového šéfa Sloan potřebuje. V tomto díle mě také hodně bavila dcera Sloan Jackie, správná puberťačka.
Tentokrát byl případ pojatý trochu jinak, než jsme u Andrewa zvyklí, žádné překvapení na posledních stranách ohledně pachatele, kdo je viník se dozvíme poměrně dost brzo, poté spíš sledujeme úřední mašinerii, ale to mi vůbec nevadilo.
Oproti předchozímu dílu jsem ráda, že přibylo scén ve vodě, na druhou stranu tentokrát snad až na jednu výjimku jsem o Sloan ve vodě neměla strach, že by se přece jen poučila? Ale ne, to určitě, to by snad ani nebyla Sloan. Třetí díl hodnotím stejně jako druhý, ale líbil se mi přece jen ještě o chloupek více než druhý díl.
Jo a miluj překvapení, které se Andrew pro své čtenáře v této knize přichystal, kdo četl ví.

Hodnocení 4,25*/5*

dencazrnu
14.07.2023 4 z 5

To byla zase paráda. Knihy se Sloan jednoduše zbožňuji. Jsou napsané neskutečně čtivě a to prostředí mě vždy tak dokonale pohltí, že mám pocit, jak kdybych se sama se Sloan potápěla. To je ten hlavní důvod, proč je tato série tak skvělá. Neotřelé prostředí, velmi sympatická vyšetřovatelka v kombinaci s trochu nabručeným šéfíkem je dokonalá. Je pravdou, že v tomto díle mi maličko chybělo trošku více napětí, ale i tak jsem si čtení neskutečně užila. Tentokrát je možná trošku škoda, že poměrně brzy víme, kdo a co za tím vším stojí, ale i tak závěrečné rozuzlení bylo super i když na můj vkus možná trošku rychlé. Každopádně na další díly se Sloan se moc těším a věřím, že nám autor naservíruje ještě pořádnou dávku adrenalinu a napětí.
A jen takový poznatek, kolik má sakra Sloan těch životů? :-D

L.Helena
02.07.2023 3 z 5

Hodně slibný začátek. Úvodní dramatická událost, napínavé podvodní potápění, sympatické postavy... Jenže jak se postupně rozkrývalo pozadí vyšetřovaného případu, tak mě to bavilo čím dál míň. Už žádné podvodní scény, jen spousta nevěrohodných situací, ve kterých je Sloan chytřejší než Doktor Vševěd a nesmrtelnější než Superman. Jistě, chápu, je to fikce, ale nějak ten příběh ztratil na opravdovosti a uvěřitelnosti. V jednom momentě si autor (podle mě dost na sílu) přihřál vlastní polívčičku a udělal promotion svým dalším dvěma knižním sériím, respektive jejich hlavním vyšetřovatelům. Dočítala jsem už jen ze setrvačnosti, vlastně mě ani nezajímalo, jak to dopadne, jen jsem čekala, jestli se náhodou neobjeví ještě nějaká zajímavá podvodní dramatická scéna, kvůli kterým tuhle sérii vlastně čtu.

Misabi
02.07.2023 5 z 5

Opět skvělý, napínavý a akční příběh. Možná by bylo jen fajn méně popisů scén s potápěním. Nicméně Theo Cray je jen jeden, ta série se mi prostě líbila nejvíc.

zelda7
30.06.2023 5 z 5

Opět skvělý, napínavý a akční příběh. i přesto, že série s Theo Crayem hodnotím jako slabší, zde se Andrew Mayne vyznamenal, ženské hrdinky mu opravdu jdou, těším se na pokračování.

čef
27.06.2023 5 z 5

Excelentní román navazující i svou vynikající úrovní na předcházející díly série. Zde se řeší zdánlivě ekoteroristický útok na výletní loď u pobřeží Floridy. Znovu a často se naše hrdinka musí potápět a bojovat na vodě i na suchu. Utrží mnohé rány, ale jde za svým cílem přes snahu administrativy vše ututlat. Trochu v tom všem cítit současný děj okolo bývalého presidenta USA. Literatura ovšem báječná.

Luciiis
26.06.2023 3 z 5

Za me nejslabsi kniha ze serie se Sloan.
Stale se hezky cte, akce se stridaji, ale nastineny zlocin pro me nebyl dost chytlavy a bohuzel ubylo potapeni a skvele popisovanych podvodnich scen.

Katania
21.06.2023 4 z 5

No, je to hooodně přitažené za vlasy, ale s tím do jeho knih jdu. Líbí se mi vtipné dialogy a menší překvapeni v tomhle díle.

Andrew Mayne
americká, 1973