Kokain Blues

První z knížek ze světoznámé krimi série Phryne Fisherová vyšetřuje, předloha úspěšného televizního seriálu Miss Fisher Murder Mysteries (u nás na Netflixu). Dvacátá léta v Melbourne v Austrálii. Do města se vrací žena, která otřese smetánkou i podsvětím. Phryne Fisherová, s koktejlem v ruce a talentem na řešení malérů, se nezastaví před ničím. Phryne přijímá zakázku na vyšetření záhadných nevolností dcery londýnských přátel. Ta se odstěhovala za manželem do Melbourne, kam zamíří i Phryne. Pátrání ji přivede na stopu nebezpečného kokainového gangu. A díky novým známým – svérázným taxikářům – přibere i tragický případ zneužité dívky. Zároveň se znovu seznamuje s městem, ve kterém kdysi vyrůstala – s jeho krásami, předměstími, luxusními večírky i skandály....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/371921/kokain-blues-qHQ-371921.jpg 3.836

Slečna Fisherová vyšetřuje 1.

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno, Charleston Media

Cocaine Blues, 1989

Kniha Kokain Blues

alnahu
25.05.2018

Kniha čtivá, ale čekala jsem něco víc. Pěkná obálka mě zlákala k půjčení.

markuc
21.05.2018

Dobra, ctiva kniha, ale cekal jsem vice - kriminalni zapletka je moc jednoducha (ale chapu vzhledem k obdobi, kdy se kniha odehrava), kazdopadne na me az moc zbytecneho popisu (treba co maji zeny na sobe). V neposledni rade je ale samotna "Fischerka" az moc dokonala, skoro az "superhrdinka", nedokazal jsem s ni moc sympatizovat. 70%

Chesterton
18.05.2018

Vtipné rozhodně, zábavné určitě také. Sebevědomí i nadhled jsem zaznamenala. Velice upovídaná s bulvárními rysy. Asi proto je v "podobných knihách" uváděno Padesát odstínů šedi. Lehké čtení velice.
Chtěla jsem ji do výzvy, ale bohužel. To fakt nedám. Scénky s taxikáři jsou filmové. Humorné detaily úžasné. Třeba na samém začátku s ukradeným diamantovým náhrdelníkem. Byla jsem nadšená. Skončila jsem krátce poté, co Phyrne "rychlým a zkušeným řezem mu přes volný kabát přeřízla šle a dalším řezem i pásek spodního prádla. . . . Mladíka rázem obklopila ta trochu divočejší polovina melbournské módní společnosti . . "
Pak už jsem jen listovala a hledala detektivku.
Slečna Marplová by těžko dostala záchvat smíchu, spíš vyrážku tuším. Být to označeno jako humoristický románek jsem v pohodě! Takhle musím velice ocenit pouze obálku. Moc povedená.

marcela231
17.04.2018

Vtipné i dojemné, čtení, které člověka určitě strhne! Slečna Fisherová se s ničím moc nemaže, možná až na módu, šatičky a střevíčky si užívá, a i to je zábavné!

Ari1
19.03.2018

Velmi čtivá detektivka. A kromě zápletky seznamuje také se životem, módou a společností v Austrálii dvacátých let, což mne také zaujalo. Hlavní hrdinka je velmi svérázná, a proto myslím, že i další díly budou vtipné a zajímavé. Už se těším na další...

Toru
16.03.2018

Knížka mě nadchla a už se těším, že bude další. Doufám :) Fisherku jsem si zamilovala pro její sebevědomí a nadhled. Děj je svižný a čtivý. Prostě dobrá knížka.

RMarkéta
16.03.2018

Velmi čtivé a lehké čtení. Přečetla jsem 2x na jeden zátah, protože mě hned od začátku chytla. Perfektní čtení do hromadných dopravních prostředků při cestě do práce a z práce, ale hrozí, že vystoupíte někde jinde, pokud se do knihy opravdu začtete. Podařilo se mi nastoupit do špatného čísla tramvaje a jet na druhý konec Prahy, v metru vystoupit místo na Můstku až na Florenci. Už se těším na další díl. Bylo by škoda skončit pouze u jednoho. Kniha mě hodně bavila. Doporučím ji i přátelům, i když je to spíše čtení pro ženy. Fisherka je fajn. Je to takový svéráznější Hercule Poirot a Jessica Fletcherová v jednom. Obě postavy mám ráda. Takže tak to mám i s Fisherkou. Mám ji taky ráda.

AliceWonDer
23.02.2018

Libilo - viz moje prvni recenze :-)