Slavík a růže

Slavík a růže https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28429/mid_slavik-a-ruze-tp2-28429.jpg 5 558 558

O slavíku, který obětoval život pro jedinou růži, jež má zamilovanému studentovi získat přízeň vytoužené dívky.

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

The Nightingale and the Rose , 1915

DennisMoore
16.03.2017 5 z 5

Tenhle příběh nikdy nezestárne. Doporučuji i jeho audioverzi v podání Karla Högera.

Pajussska
06.02.2015 5 z 5

Jako malá jsem příběh poslouchala na cédéčku a až když jsem si ho přečetla po letech, došlo mi, o čem to vlastně je. Jedna z nejkrásnějších pohádek....

danielosbourne
05.02.2015 5 z 5

Oscar Wilde byl vážně zvláštní člověk. "Slavík a růže", je příběh tak citlivý a smutný, až to člověka uvnitř svírá.

Jane100
02.02.2015 5 z 5

Slavík a růže je prostě přenádherná klasika. Žádný další komentář již není třeba.

Matt Baker
03.01.2015 5 z 5

Neskutečně dojemné dílo, jež mne nadchlo už v mých dětských letech na základní škole. I po několikerém přečtení se před autorem musím sklonit.

LittleMonste
21.06.2014 5 z 5

Jeden z nekrásnějších příběhů o obětování se pro cizí lásku, který se mi vryl tučným písmem do paměti...

Mrazulka
23.02.2014 5 z 5

Smutné. Bohužel ale upřímné a pravdivé.
Krásný příběh, čtení mohu jen a jen doporučit.
Kéž bychom si všichni vzali z tohoto příběhu poučení.

Seraphin
19.01.2014 5 z 5

Nejkrásnější příběh o lásce, který kdo kdy mohl napsat. Zamilovala jsem se do něj. Neexistuje nic krásnějšího.

Number24
22.09.2013 5 z 5

Už tehdy záleželo lidem jen na bohatství a ne na tom, co měl člověk uvnitř :)

Šárka_D
25.08.2013 5 z 5

Nádherně dojemné. Moc smutný konec.

tlapička
22.08.2013

Už bych to podruhé nečetla je to strašně smutné.

Valentine
24.07.2013 5 z 5

Úžasný, dojemný a velice silný příběh, který by měl být rozhodně v povinné četbě. Moudrost obsažená v téhle pohádce by se měla nechat vepsat do nebe.

olinka30
18.06.2013 5 z 5

Krásná pohádka. Moc se mi líbí.

Pink Martini
08.06.2013 5 z 5

nádherný příběh o marnosti, lásce a sebeobětování, který snad ani není pohádkou, přesto pronikne hluboko do lidského srdce. Stejně jako trn růžového keře slavíkovi.

MagdalenaHalow
14.05.2013 5 z 5

Komentář obsahuje spoilery!
Příběh mě vážně rozplakal. Jak můžou být lidé tak krutí? Jak mohla ta žena dát přednost bohatství před láskou? A jak mohl Student dát přednost učení před láskou? Asi jsem moc zvyklá na happyendy, ale asi jsem tak nějak očekávala, že se slavice promění v překrásnou dívku a budou spolu se Studentem žít šťastně až do smrti. Oscar Wilde asi neměl moc štěstí v lásce. I přes ten hrozný konec musím povídce dát 5*. Četla jsem ji v originále, a i když jsem všemu úplně nerozumněla, příběh mě velice hluboko zasáhl. Je vážně překrásný.

Wichita
21.03.2013 5 z 5

Pohádka, kterou bych ovšem doporučila spíše starším čtenářům. Já ji četla asi v deseti letech a můžu směle přiznat, že jsem byla velmi zaskočená z konce, který není šťastný.
Nyní se ke Slavíkovi a růži ráda vracím. V díle je přesně nastavené zrcadlo společnosti, jedni jsou ochotni pro lásku zemřít, jiní si těchto činů ani neváží. A tak je to se vším.

pemla
07.03.2013 5 z 5

Kontrast nádhery a smutku. Celé to působí dosti melancholicky, ale je to nádherné.

Kate.S
28.12.2012 2 z 5

Tahle pohádka se mi nikdoy moc nebavila. Ani nevím proč.

DustinMind
25.02.2012 5 z 5

Nádherné a smutné. Oscar Wilde v plné kráse.

Eneo
08.01.2012 5 z 5

Asi bych tuhle pohádku nechtěla předčítat, kdyby mi bylo takových pět let, ale momentálně je pro mě nádherná, plná upřímné reality zachycující rozdíl charakterů.