Vraní dívka

Vraní dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182401/bmid_slabost-victorie-bergmanove-vrani-d-EXF-182401.jpg 4 1483 402

Vraždy a psychoterapie. Jak velkému utrpení dokáže člověk čelit nebo vystavit jiné, než sám přestane být lidskou bytostí a změní se v netvora? Jak může zklamání ovlivnit duši, osud, život? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová léčí dva klienty s příznaky mnohočetné poruchy osobnosti, dětského vojáka ze Sierry Leone a ženu s hlubokými traumaty z minulosti. Nikdo jim nenaslouchá. Kromě Sofie… Komisařka Jeanette Kihlbergová vyšetřuje případ mrtvého chlapce, jehož tělo nese známky mučení. Nikdo ho nepostrádá. Kromě Jeanette… Temný severský psychothriller jen pro silné povahy. První díl trilogie, která oblétla a zasáhla doslova celý svět (vychází ve 35 zemích).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Book 1: Krakflickan , 2010

Phorbo
23.01.2017 4 z 5

Dvojice Erik Axl Sund se za poslední roky proslavila díky Vraní dívce, trilogií Slabost Viktorie Bergmanové. Já byl z toho uchvácen, psychothriller, který tě donutí hodně krčit hubu, že si myslíš, že je to tak nechutný. Ono ve výsledku je to příjemná psycho detektivka.
No a teď je tady Černá melancholie. Rok jsem čekal na eknihu, ale pak v Tescu byly Skleněná těla za 180 korun. To byla jasná volba, ale než jsem se k tomu dostal, trvalo to. A teď jsem celou knihu slupnul skoro za pět dní.
A když jsem si myslel, že u Vraní dívky je to dost šokující a nechutné, tak tohle .... toto je desetkrát odvážnější, nechutnější a hnusnější. Téměř detailní popisy sebevražd teenagerů, pouštění žilou žiletkama a další nechuťárny. Kdo má rád strach a hnus (v Las Vegas?), je tohle MUST READ!

XenasChakram
15.01.2017 5 z 5

ty vado,,,to je čtení. nejdřív jsem se pšatně začítala a pak se to rozjelo. budu si muset jít do knihovny pro další...

Eve_linnka
23.12.2016 5 z 5

K přečtení trilogie, která začíná knihou s názvem Vraní dívka mě nalákaly recenze, které jsem o knize našla na internetu...mimo jiné např. „Vraní dívka“ je skvělý psychologický thriller s několika šokujícími pointami. Psychologický thriller \"wow\" to bude něco a taky, že bylo!

modranka
18.11.2016 5 z 5

Smutné príbehy REALITY - naozaj len pre silné povahy. Ako literárne dielo skvelé. Drsné, drastické, odporné. Za námet by som najradšej dala hodnotenie odpad, ale príbeh je zrejme výkrikom o pomoc severskej spoločnosti, lebo sami si už nevedia s gender ideológiou poradiť. Námet knihy je jasným výkričníkom čo gender idioti medzi nami môžu spôsobiť. Dieťa postavené na úroveň štetky, ktoré ani nevie, že by sa malo hrať. Viac ale nechcem prezradiť. Čítajte! Aby sa vám otvorili oči!!!

maličkán
16.11.2016 4 z 5

Do půlky knížky jsem byla rozčarovaná, čekala jsem velké bum a ono nic, celkem nudné, ztrácela jsem se v postavách, spoustu zbytečných cizích názvů ulic, zastávek atd. Za to jednu hvězdu dolů. Od půlky se to nějak rozjelo, konečně jsem se chytla a pak už se četlo samo. Hned jsem sáhla po druhém dílu a pokračuji v navazujícím příběhu, který už hltám od začátku.

NeradovaKatka
16.11.2016 4 z 5

Po pomalejším rozjedu (alespoň pro mě) se kniha rozjela a já se konečně začetla. Chvílemi jsem se trochu nechytala, kdo je kdo a v jakém času se děj odehrává, ale i tak musím hodnotit kladně, postavy vykreslené opravdu bravurně a i když to občas na mě byla silná káva, rozhodně si další díly přečtu.

Floriška7
25.10.2016 4 z 5

Zařekla jsem se, že už žádné detektivky. Po delší době jsem udělala vyjímku. Bylo to čtivé, žádný skvost, ale jako zpestření, proč ne. Pro otrlé......tak to bych si nemyslela. Jsou mnohem horší.

denric0786
24.10.2016 odpad!

Jedna hvězda je pouze za obálku s celkem pěkně vyvedenym obrázkem, kniha sama je katastrofální směsí nudných a plochých postav, mezi které patří i ta údajně brutální vraní dívka, kteru odhalí čtenář, jakmile se ta postava ukáže na scéně. Celý "příběh" je pak souborem všech klišé, které se člověku vybaví, když se řekne vražda a psychoterapie.... Skutečná urážka mého vkusu a inteligence.

Raymi
10.10.2016 4 z 5

Na Vraní dívku jsem čekala dlouho v zástupu rezervací v knihovně.O to větší bylo moje očekávání.Ač to není špatné,tak mě to neuchvátilo natolik, jak bych si přála.A to mě téma psychologie a lidé s rozdvojenou osobností velmi zajímají.Ale nějak mě to nechytlo za srdce.Asi mě zklamalo to, kdo měl nakonec ty vraždy na svědomí.I tak si ale myslím, že kniha stojí za přečtení.

Knihoholik
05.10.2016 3 z 5

Když jsem si Vraní dívku kupovala, netušila jsem, o co v té knížce jde. Prostě se mi líbil obal a nápis "jen pro silné povahy" je obrovské lákadlo.
Samotný děj pro mě byl zklamáním. Čekala jsem nějaký "bum", ale ten se bohužel nekonal. Na druhou stranu se mi moc líbily skoky přítomnost - minulost a geniálně líčené boje s vlastní myslí. :)

iveta35
19.09.2016

Přečetla jsem všechny tři díly, trošku mi přišlo, že si autorka během dalších dílů rozmyslela, kým bude Sofia ( zloduch - klaďák )...ale jinak celkem dobrý...

martina4041
18.09.2016 4 z 5

Podle nápisu jen pro silné povahy, jsme čekal něco opravdu drsného. No četla jsme knihu o dosti horší, kde jsme musela vypnout fantazii. kniha má krátké kapitoly, proto se mi asi četla dobře a svižně. Uvidíme v dalším díle, jak to bude dále.

kannibal28
16.09.2016 3 z 5

od tejto knihy som čakal omnoho viac reklamu mala skvelú ale čitanie bolo dosť nezaujimave nemalo to také grády ako to malo mať ale dam šancu aj ostatnym častiam uvidime.

Jaruš7
13.09.2016 4 z 5

Bylo to jasný - pečeť , navíc zlatá, tomu já neodolám, měla jsem v knize problémy s dětským násilím, řešením bylo odstavec nedetailně přejít, tak se mi to podařilo zdolat. Působivá, šokující, čtivá kniha.
Vyvolá vám pocit nedokonalého bezpečí - do hlavy jinému prostě nevidíš.
Mám pocit, že zima a kratší dny jsou základ pro mrazivě drsná , psychicky překvapivá díla.

Alaglesia
07.09.2016 2 z 5

Knihu jsem si chtěla poprvé půjčit, když jsem byla těhotná. Knihovnice mi to rozmluvila, že je to drsný a že nechce mít na svědomí můj předčasný porod. O rok později jsem si odnesla knihu domů opět s upozorněním, že je to fakt síla. Kniha mi přinesla jedno zjištění, že jsem OPRAVDU SILNÁ POVAHA. Opravdu to se mnou nic nedělalo. Autoři neumí vyvolat ve čtenáři pocity. Když si vzpomenu, co ve mně vyvolávala četba Kinga, Nesba, Larssona a mnoho dalších tak tohle duo jim nesahá ani po kotníky. Námět nebyl špatný, téma zajímavé, ale chyběl mi tam ten prožitek. Děj knihy začal být zajímavý až tak v její polovině. Neustále mě otravovaly místopisné názvy, které mně připadaly zbytečné. Navíc jsem hned od začátku věděla, kdo je Vraní dívka. Kniha nebyla nejhorší, ale určitě nepřinesla to, co jsem očekávala. Vím, že další díl už číst nebudu, protože mě nezajímá jak to dopadne.

bbarborab
02.09.2016 4 z 5

Patřím k těm, kterým se kniha velmi líbila. Téma vražd a psychoterapie mě zajímá, proto jsem si ji musela pořídit - a nelitovala jsem. Je čtivá, napínavá, zajímavá, tajemná a dělající husí kůži v jednom. Konec mě jen ujistil, že si musím pořídit další díl.

Veríňák
10.08.2016 2 z 5

Bida, hrozna bida.
Koupila jsem si knizku jako jeden z tech bestselleru, co je proste tak skvely, ze si ho musite precist.
Precetla jsem za jeden den, ale uprimne - jen a pouze proto, ze byl vikend, nikdo doma a chtela jsem to mit rychle za sebou.

Na prebalu stoji "Jen pro silne povahy". No dobre, v knize je spousta naturalistickych detailu, ale ze by to bylo az tak hrozne, to se mi tedy nezdalo. Detektivni zapletka, slozite propletena psychologie postav, drsne sceny... to vsecko me tady vyslovene stvalo.
Minispoiler: Konec je otevreny, ale absolutne me nezajima, jestli tedy syn detektivky zemre nebo nezemre nebo co se s nim stane...

Z cele knizky se nemuzu zbavit dojmu, ze je to jen pocin, ktery se svezl na vlne psycho detektivek a ctenare lakal hlavne na detailni popis nasilnych scen. Skoda.

LadyKet
23.07.2016 5 z 5

Skvěle napsané! Čte se to jedním dechem. I když jsem občas raději musela vypnout svojí velmi reálnou představivost. A začínám mít pocit, že většina Skandinávců má trochu psychické problémy a svěřuje je knihám :).

77fifi
10.07.2016 5 z 5

opravdu pro silné nervy - ale dobře napsané.....

Agatha84
07.07.2016 odpad!

Neuvěřitelné, ale opravdu o ničem......snaha provokovat agresivitou beze smyslu.