Vraní dívka

Vraní dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182401/bmid_slabost-victorie-bergmanove-vrani-d-EXF-182401.jpg 4 1485 1485

Vraždy a psychoterapie. Jak velkému utrpení dokáže člověk čelit nebo vystavit jiné, než sám přestane být lidskou bytostí a změní se v netvora? Jak může zklamání ovlivnit duši, osud, život? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová léčí dva klienty s příznaky mnohočetné poruchy osobnosti, dětského vojáka ze Sierry Leone a ženu s hlubokými traumaty z minulosti. Nikdo jim nenaslouchá. Kromě Sofie… Komisařka Jeanette Kihlbergová vyšetřuje případ mrtvého chlapce, jehož tělo nese známky mučení. Nikdo ho nepostrádá. Kromě Jeanette… Temný severský psychothriller jen pro silné povahy. První díl trilogie, která oblétla a zasáhla doslova celý svět (vychází ve 35 zemích).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Book 1: Krakflickan , 2010

Slanka
10.10.2014 3 z 5

a ne a ne a ne. Mě se ta knížka prostě moc nelíbila. Snažím se přijít na to, proč? Neoblíbila jsem si ani jednu z hlavních postav, což mě samotnou velice překvapilo, protože si v knize vždy najdu alespoň jednu. Naopak mi přišly postavy málo vykreslené, je to psychologická kniha a ty emoce, které by tam být měly, ty já tam prostě "nevidím". Je depresivní, což já mám ale ráda, tak proč vlastně? Nelíbil se mi ani styl psaní, prostředí, temné a dusivé, ale prvoplánově!... Nemastné, neslané, chvílema jsem se přistihla, že přemýšlím o něčem jiném, než o knize :-o
Zklamala mě.
Jenže, víte co je na tom všem nejhorší? Že jsem tak zvědavá jak to nakonec dopadne, že si i ten druhý díl půjdu neochotně koupit :-)

Simáček
06.10.2014

Úžasné, fantastické, skvělé. Titulek, že je to hororový příběh je lehce matoucí a možná proto, od něj lidé očekávali více, ale mě tato kniha naprosto upoutala a nemůžu se dočkat pokračování.

ejwa1937
06.10.2014 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout i přesto, že to téma, je opravdu pro silné povahy. Když pročítám komentáře pod knihou, tak nevím, asi nejsem tak otrlá, jak jsem si myslela :). Mě osobně se Vraní dívka líbila, napsaná čtivě, děj strhl a překvapená z konce jsem byla. A teď nějakou oddechovku ...

Esie
05.10.2014 2 z 5

Prvních 50 stran jsem četla asi týden. Pořád jsem se do toho nemohla nějak dostat. Pak jsem si řekla dost, sakra zajímalo mě kdo je vraní dívka, no a zbytek jsem přečetla během jednoho dne. To samo o sobě něco vypovídá. Kniha je nudná a děj se pomalu nikam neubírá. Všechno to nějak tak pomalinku pluje na svojem bestsellerovém mráčku. Právě to slovo bestseller mě přesvědčilo si knihu přečíst, ale kdybych jí nepřečetla, tak si vážně myslím, že o nic nepříjdu. Kdo je Vraní dívka jsem věděla kolem půlky knihy. V podstatě Vás v knize nic nepřekvapí, akorát párkrát se možná pozastavíte nad zvráceností jednotlivých činů. Kniha mě pomalu začala bavit snad až kolem stránky, kdy vraní dívce začne přeskakovat. Teprve tehdy z příběhu můžete vycítit nějaké napětí a tíseň. Co se týče druhého díla, ještě pouvažuju jestli budu číst, ale zajímalo by mě, kam se až Vraní dívka dostane.

Tereszka
02.10.2014 4 z 5

Tak jsem čekala nějaký pořádný masakr, a ono to zase tak šílené nebylo. Možná jsem měla jen přehnané představy, z toho jak jsem viděla na přebalu "jen pro silné povahy". Myslím si, že kdybych si koupila nějakou knihu podle skutečné události, z chudých zemí, kde je tyranie a zloba na denním pořádku, byla bych z toho zděšená mnohem více. Příběhy je poutavý, to nemůžu říct, že ne a byla i jedna pasáž, kde mi zamrazilo. Četla se moc dobře, kapitoly byly krátké a hezky to odsýpalo, přečtu si i další díl a ráda, jen už nebudu očekávat žádný masakr a možná budu mile překvapená.

myskula
27.09.2014 5 z 5

Špičková kniha.Nemůžu se dočkat pokračování.

fifejda
23.09.2014 2 z 5

Kniha ve mě vyvolala spíše smutek, než děs. Bylo to hlavně kvůli pasážím z Afriky, které na mě jediné působily opravdově. Zbytek na mě nepůsobil pravděpodobně a nemám chuť pokračovat v trilogii.

Doli
21.09.2014 3 z 5

Kniha se známkou bestselleru by dle mého názoru měla být lepší. Děj knihy mě vtáhl až ke konci. Jinak velice předvídatelný průběh. Postavy nijak nezaujmou, ale ani neurazí. Pokračování si rád přečtu, protože předpokládám, že budou lepší. Doufám...

K uživatelům, jenž knihu četli, ale nechtějí přijmout její téma, bych vzkázal ať nadále nosí růžové brýle. Přeci zlo páchané na dětech (nejen na nich) je přítomno všude kolem nás. Je tak těžké se smířit s faktem, že existuje pedofilie? Člověk by měl přeci vnímat všechny problémy naší společnosti a ne se před nimi schovávat. Před osobními problémy se přeci taky neschováváte nebo ano?

Dymen
13.09.2014 5 z 5

Označení "jen pro silné povahy" je třeba brát trochu s rezervou. Všichni si totiž myslí, že je to varování před hektolitrama krve a bůhvíčím.. Ale po přečtení musím říct, že je to varování namístě, ačkoli před něčím jiným - ne každý má žaludek na tematiku pedofilů, znásilňování, mučení dětí apod.
Mně osobně se knížka líbila hodně, nepřipadala jsem si v ní ztracená, a pokud člověk dává pozor a přečte si, jestli se příběh odehrává v přítomnosti nebo minulosti a na jakém místě se odehrává, tak nemůže být zmatený, podle mě je to jen zbrklost lidí a pak se ztrácí. Knížku jsem přečetla jedním dechem, okamžitě si mě získala postava Sofie i Jeanette a ocenila jsem propracování příběhu i do soukromé sféry postav. No a k samotnému zvratu se asi netřeba vyjadřovat.
Já nemůžu jinak, než dát autorům 5 hvězdiček a nedočkavě vyhlížet druhý díl.

powerNec
12.09.2014 2 z 5

Nebylo to úplně nejhorší, ale nebylo to ani nejlepší. Nálepka bestseller je velmi chytrý reklamní tah, který z knihy bestseller opravdu udělá, i když sama kniha na to svou kvalitou nedosahuje. Pro mě docela zklámání - chybí atmosféra, hlavní dějová linka, na kterou je čtenář nalákán, zajímavé téma týkající se společenských tabu zůstává příliš upozaděno, konec je předvídatelný a Vraní dívka... no nevim...

Sorrow
01.09.2014 3 z 5

Musím se přiznat, že mě kniha pořádně vtáhla do děje až tak na posledních 60ti stránkách, i když polovina z toho, co se stalo na konci se dala tušit.
Celkově však nemůžu říct, že bych byla vyloženě zklamaná, jen jsem od toho se všemi těmi nálepkami zkrátka asi čekala trochu víc. Nicméně druhý díl si určitě přečtu, chci vědět, co bude dál a jestli autoři třeba trochu přitvrdí, protože mně osobně se nezdálo, že by to bylo zas až takový maso..

regi1
27.08.2014 1 z 5

Nechápu, jak může mít kniha na sobě nálepku světového bestseleru??? myslela jsem,že dokážu přečíst opravdu vše,ale tohle je podle mě kniha pro úchyly. Čtení o týrání dětí ? ...komu to může proboha dělat dobře!!!...odložila jsem to po 50ti stránkách a každý večer přemýšlela,jestli ji zase otevřít,jestli to třeba nebyl jen hodně hustý začátek a pak se to nezmění.Po přečtení pár recenzí zde,jsem zjistila,že to tak bude až do konce a že to naopak hodně přitvrdí.To mě definitivně donutilo knihu už neotevřít. Hledám knihy,které mě posunou dál,otevřou mi oči,pomohou pochopit svět apod.Čtení tohohle mi ale hrozně ubližuje,týrá mě to,ničí mi to duši.

Pett
25.08.2014 4 z 5

Sedla jsem na lep obálce, která je dle mého skvělá... a nebylo mi u toho tedy zrovna nejlíp... jde o čistou esenci lidského zla v jakékoli podobě, pocity jsou tak realistické... linie psychoterapie je snad nechutnější a děsivější než samotné vraždy a pro mě i daleko zajímavější než klasické vyšetřování, které tady bylo už milionkrát... i když jsem se v tom všem chvílema ztrácela, chvíli jste tam a pak zase jinde a nevíte co, jak a proč... spousta lidí a spousta hrůzných příběhů...ale i tak to byl nářez!

Hawkey
24.08.2014 4 z 5

Nedá se říct, že by mě kniha zklamala.. jen jsem k ní přistupovala zbytečně s velkým respektem - (strašák na obalu - jen pro silné povahy)..a tudíž jsem čekala nějaký strašlivý boom, po kterém nebudu usnout.. po přečtení spím bez nočních můr.. tematika teda ale není nijak příjemná.. děj je velmi dobře vylíčen, díky krátkým kapitolám nevíte, kdy skončit a najednou jste na konci..jinak pojatý styl kapitol a děje mě nerušil, ale zaujal mne.. velmi oceňuji popsání soukromého života obou hrdinek - těžkosti Jeanette v osobním životě, minulost Sofie.. závěr až tak překvapivý nebyl.. bylo jasné, kam děj spěje.. na závěr snad jen to, že si to asi přečtu znovu, když už vím, jak a co.. a pak šup na druhý díl :)

hancass
24.08.2014 3 z 5

Asi jsem náročná, očekávala jsem něco ve stylu Nesbo, ale to se nekonalo. Nuda a zmatek.

beetlinka
14.08.2014 3 z 5

Kniha dle mého názoru není jen pro otrlé. Znám horší knihy.
Kniha je docela dobře psaná, akorát se tam míchá minulost a přítomnost občas se člověk ztrácí v které době se vlastně zrovna nachází.
Kniha skončí tak, že se nemůžete dočkat druhého dílu, abyste se dočetli jak bude vztah policistky a psycholožky a jejího alterega pokračovat......

martinkaLLL
14.08.2014 1 z 5

Je tam spousta překlepů, míchá se tam přítomnost a minulost, občas ani nevím kde jsem. Pak přemýšlím o které z těch postav čtu. A některé části kde ani nevím jestli to slovo je už začátek věty i když je tam malé písmenko, jsou dost matoucí. Takže mě tato knížka vůbec nesedí. A co se týče obsahu knihy, je to táhnoucí se a kde nic tu nic. A vyšetřování ve stylu "vaření z vody" mě nebavilo.

adela6947
13.08.2014 4 z 5

Nemohu říct, že bych se u knihy bála, takže také nechápu, proč je na přebalu to označení 'jen pro silné povahy'. Nicméně kniha mě bavila, nechybělo napětí, i když už od poloviny knihy jsem měla podezření. Tip na to, kdo je ve skutečnosti ona vraní dívka, se ukázal jako správný. Jelikož mě zajímá, jak to nakonec dopadne s Johanem a zda se policii podaří odhalit totožnost vraní dívky, tak si rozhodně koupím i 2. díl.

blanickaa1
11.08.2014 3 z 5

Čekala jsem od knihy víc, mnohem víc. Proč jen pro silné povahy? Tak nějak od začátku knihy se dalo tušit co Victorii a Sofii spojuje. Snad jen závěr knihy mně donutí, abych si koupila i druhý díl.

Iworri
08.08.2014 4 z 5

Přemýšlím, jak napsat, že jsem byla knížkou uchvácená, abych nevypadala jako naprostý nelida a úchyl :D Každopádně knížku s podobnou tématikou jsem četla vůbec poprvé, a přestože opravdu některé pasáže mi přišli nechutné, tak jsem realista a jsem si jistá, že v televizi ve 14:00 hodin odpoledne uvidím mnohdy kriminálky ještě horší. Takže s oplzlostmi bych to zase tak nepřeháněla .. Podobné rozluštění příběhu jsem očekávala, ale stejně jsem na jisté pasáže zírala s otevřenou pusou, jako bych právě objevila Ameriku. Výborně autor pojal i soukromý život každé z hlavních hrdinek. Jsem hrozně zvědavá na pokračování, protože příběh zůstal otevřený a nechal tím ohromný prostor pro fantazii a teď nevím, jak s ní naložit, budu se muset nechat překvapit :)