Pýthiiny rady

Pýthiiny rady https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225972/bmid_slabost-victorie-bergmanove-pythiin-5HZ-225972.jpg 4 718 151

Závěrečný díl temného psychothrilleru Vraní dívka. Victoria podrobí samu sebe terapii a snaží se scelit svoje rozštěpené nitro. Zbývá už jen sedmá, nejsilnější z jejích podosobností. Záhadná Madeleine i nadále s úspěchem uniká kriminální komisařce Jeanette Kihlbergové. Ta za pomoci Sofie podniká hon na muže, který nenávratně zničil život nejen Victorii, ale i její dceři. Stopa vede k tajnému spolku pedofilů Sihtunum, k obskurní náboženské sektě a do ukrajinského Babího Jara, na jedno z nejpříšernějších popravišť nacistů. A mstitelka opět bere právo do vlastních rukou…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Pythians anvisningar , 2012

bivkova
14.09.2015 3 z 5

Celkem zklamání z posledního dílu, asi si zakážu "těšit se"... Přišlo mi to jako splácanina, hlavně aby to nějak skončilo...

Denninka
14.09.2015 4 z 5

Celá série Vraní dívka se mi velmi líbila. Jen z toho velkého počtu postav jsem se občas ztrácela a na závěr jsem čekala větší oficiální rozuzlení, ale jinak hodně podařená temná kriminálka.

Lenourt
12.09.2015 5 z 5

Kniha vůbec nezklamala, ba naopak! Po přečtení recenzí typu že kniha byla zklamáním a nejslabší ze série jsem možná byla trochu pesimisticky naladěná, o to příjemnější překvapení pak bylo že posledních 40 % (takže skoro polovinu :D ) knihy jsem hltala téměř bez mrknutí oka, abych se dověděla, jak to dopadne.
Kruh se uzavírá, všechno se vysvětlí a spoustu informací je opravdu velmi překvapivých!
Ale místy je to pro silné povahy, ale kdo četl první 2 díly, nemělo by ho nic překvapit.. I když... :-) Plný počet hvězdiček!!

Zlajda95
02.09.2015 4 z 5

Jak už to tak občas bývá, závěry sérií, ať už knižních, filmových nebo seriálových, bývají zklamání. Pýthiiny rady poskytly konečně rozuzlení děje, a že to byl děj opravdu spletitý, nicméně ze tří knih to byl nejslabšídíl. Hlavně mě mrzelo, že jsem se vlastně vůbec nedozvěděla to znění Pýthiiných rad, což je škoda. Co bych ještě vytkla je, že hrůzostrašnost a pocity znechucení hlavních hrdinů mi nepřipadaly skutečné, téma je to těžké, ale nějak jsem tomu nedokázala při čtení uvěřit. Jinak je to ale dobrá detektivka, zápletka může ale někomu připadat až příliš překombinovaná.

Petra28
22.08.2015 5 z 5

Celkově to za pět dám.
Dlouho mi trvalo, než jsem se opět odhodlala číst. Věděla jsem, že to nebude jednoduché čtení. Ono to zneužívání, týrání dětí .. to není příjemné čtení.
Když se přes tohle přenesete, tak to jde. Velmi dobře to jde. Líbila se mi celková kostra celé trilogie. Bez dočtení všech tří dílů, by ten pocit byl neúplný, roztříštěný. Takhle jednotlivé kousky zapadly.
Jestli knihu doporučit? ... těžké rozhodování :-) Já ve finále nelituji, ale znovu po ní jistě nesáhnu. Tohle vážně jednou stačí.

petrels
17.08.2015 4 z 5

Třetí knihou jsem byl trochu zklamán. Asi jsem čekal nějaké vyvrcholení série, ale místo toho jsem se mnohdy ztrácel v osobách a ději.

Jack333
15.08.2015 4 z 5

Celá série je výjimečná a něčím odlišná od jiných severských krimi. Přináší znechucení tímto světem, ve kterém spravedlnost ne vždycky vítězí. Velmi čtivé, strhující a neopakovatelné. Pýthiiny rady se trochu vymykají předchozím dvěma dílům a konec může některé velmi rozhodit a možná i naštvat. Doporučuji jej milovníkům thrillerů, i když ne každý bude mít kladné hodnocení ;)

zuzana4291
09.08.2015 4 z 5

Poslední díl byl pro mně hodně překvapující, bohužel mi to připadalo až moc překombinované....ale jinak hodně čtivé jako předchozí díly

Babouš
07.08.2015 4 z 5

Pýthiiny rady jsou stejně jako předchozí díly čtivé, to nemůžu popřít. Zápletka mrazivá, styl nezapomenutelný. Na druhou stranu mě ale moc nebavily různé flashbacky do minulosti, kterých se v tomhle díle objevilo vskutku požehnaně. Nemůžu si pomoct, ale ta dějová linie z přítomnosti mi přijde prostě nejlepší – a zároveň i nejhrůznější. Závěr je pro mě překvapením, vlastně je celá tahle kniha jiná, než jsem čekal...

Uzavřu to tak, že trilogie o Vraní dívce je asi tím nejoriginálnějším, co jsem v mainstreamové literatuře za dlouhou dobu četl. (Mé kompletní dojmy najdete v sekci Recenze)

pobijecmuch
03.08.2015 5 z 5

Komentář k této sérii jsem si nechal až po přečtení třetího dílu - Pýthiiny rady. Hodně těžké a hlavně "hnusné" tři knihy, ze kterých se vám někdy může i "zvedat kufr", ale stejně budete číst a číst. Tato napínavá série rozhodně není pro slabé povahy, romantiky, nebo snad fanoušky kapitána Korkorána, pardon, Corrmorana. Na knihy série Vraní dívka musíte být trochu připraveni. Celá série se mně moc líbila a rozhodně se těším na další knihy této švédské literární dvojice.

triana
26.07.2015 4 z 5

Ok, dočteno... Super nápad od autorů - na začátku přehled hlavních postav a připomenutí jejich dosavadních osudů... Vzhledem k velké propletenosti dějů, postav, osobností jsem se právě toho bála - že si nebudu pamatovat, kdo je kdo. Jinak - po přečtení prvních dvou dílů jsem byla zvědavá, jak vše dopadne. Te´d už vím, ale nevím úplně přesně, jak knihu ohodnotit... Asi 4 hvězdy budou odpovídat mým dojmům - příběh napínavý, dobře propracovaný, čte se jedním dechem, ale na mě trochu moc překombinovaný a hlavně, téma až moc odporné... :-(