Pýthiiny rady

Pýthiiny rady https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225972/bmid_slabost-victorie-bergmanove-pythiin-5HZ-225972.jpg 4 718 151

Závěrečný díl temného psychothrilleru Vraní dívka. Victoria podrobí samu sebe terapii a snaží se scelit svoje rozštěpené nitro. Zbývá už jen sedmá, nejsilnější z jejích podosobností. Záhadná Madeleine i nadále s úspěchem uniká kriminální komisařce Jeanette Kihlbergové. Ta za pomoci Sofie podniká hon na muže, který nenávratně zničil život nejen Victorii, ale i její dceři. Stopa vede k tajnému spolku pedofilů Sihtunum, k obskurní náboženské sektě a do ukrajinského Babího Jara, na jedno z nejpříšernějších popravišť nacistů. A mstitelka opět bere právo do vlastních rukou…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Pythians anvisningar , 2012

Dandulka
09.09.2020 5 z 5

Už jsem se nemohla dočkat konce. Tak zamotanou sérii jsem už dlouho nečetla! Malá vada na kráse byly švédské názvy, příliš složité. Některé jsem nakonec vzdala a přeskakovala je. Jinak to nešlo, škoda.

Pajina68
04.08.2020 4 z 5

Závěr trilogie byl nečekaný, bylo to zajímavé čtení, ale už se těším na nějakou odlehčenější četbu.

Lukaso
03.08.2020 5 z 5

Ano ano, vše do sebe zapadlo, super, jen mi tento třetí díl přišel nejnudnější, předchozí díly jsem přečetl rychleji

Aaloha
22.05.2020 4 z 5

Tak poslední díl byl asi ze všech tří ten nejlepší. Pěkně se vše poskládalo a vyřešilo.

takana
02.05.2020 3 z 5

Poslední díl byl nejlepší.

KnihomolkaMari
13.04.2020 5 z 5

Po přečtení knihy mi došla slova.
Ze začátku jsem byla kritická a říkala jsem si, že mrtvých už je tam až přes příliš. Ale ke konci jsem si uvědomila, že to tak mělo být. Většina si to zasloužila, až na pár nebohých obětí. Spoiler! Ulriky mi bylo velmi líto, ale její smrt mi přišla svým způsobem velmi klidná a pro ní osvobozující. Někomu celá série mohla přijít zdlouhavá, ale pro mě to spíše bylo znakem dobře propracovaného příběhu, který na konci vyvrcholil až nečekaným způsobem. Témata o kterých se zde pojednává jsou krutá, místy až nechutná, děsivá a smutná a proto mi přijde, že psát o něčem takovém a takhle dobře to vylíčit není žádná sranda a proto vzdávám hold autorům. Mně se tato série i přes její zvrhlosti líbila a seznámila mě blíže s věcmi o kterých bych normálně neuvažovala. Doporučuji.

BarBarBar
12.04.2020 3 z 5

Nakonec to dopadlo úplně jinak než jsem čekala. Ale, ale ta překombinace už na mě byla asi moc. Stačila by mi jedna kniha z WOW odhalením. Protože to jak se to vleklo mě úplně připravilo o radost z konečného odhalení. V první knize jsem si tipla úplně špatně, ale už během druhého dílu začínáte tušit kdo a jak. Pak už jen drobnost ohledně vraha, ale ta už pro mě nebyla tak podstatná a proto mě ani neohromila. Náročné a vleklé to bylo.

7093
27.12.2019 5 z 5

Jsem naprosto unešena - celá trilogie je plná napětí, vzrušení, je děsivá, surová a místy až nechutná. Zároveň přináší velmi dobře propracovaný pohled na duševní stavy jedince. Výborně napsaný dějový zvrat a všechny tři knížky hrozně čtivé, od všech jsem se nemohla odtrhnout. Závěr je částečně optimistický, částečně pesimistický a lehce symbolický, až otevřený. Vše není pitváno, ale je na čtenáři jaký pohled si na závěr udělá sám.

kubla111
22.08.2019 5 z 5

Považuji poslední díl za nejlepší - rozuzlení, napětí, překvapení a celkové ukončení díla, života, životů a neukončení nekončícího zla a bezmoc s tím cokoli udělat, dokud bude existovat ČLOVĚK. Kdo myslí ještě dál, pro něj je to depresivní zjištění.

Bauriska
31.05.2019 3 z 5

Dlouho jsem na třetí díl čekala. Dokonce jsem kvůli němu četla ty dva předchozí znovu. Tato série byla nejděsivější thriller vůbec. Ale tento díl a celé rozuzlení pro mě bylo velikým zklamáním.

terimila
05.04.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších severských detektivních sérií. Po zarážející jedničce a gradující dvojce jsem zoufale čekala, co z toho vyleze. Trojku jsem zhltala jedním dechem, místy jsem nechápala a místy snad i chápala všecky ty hrůzy a krutosti, kterých se člověk dokáže dopustit - ať už ze zvrhlosti nebo z poznamenání bolestí a utrpením. Závěr pak na poměry překvapí a je nečekaně optimistický - ale v tomhle případě mi to fakt nemůže vadit, i když jindy jsem spíš skeptik. V tomhle případě to čtenář postavě jen zoufale přeje. Celkově je to děsivý čtení, ale pohlcující a strhující. Knížka, co se čte jedním dechem. Půjčení nestačilo, prolezu antikvariáty a celá série půjde do mé domácí knihovničky. Vřele doporučuju.

lachtan77
12.02.2019 4 z 5

Chtěl jsem napsat něco vtipného ke komentářům o složitosti příběhu. Něco jako: Je vidět, že to píšou dva autoři. ... jak to má jeden pobrat :-) Jenže ten příběh je tak nechutný, že je potřeba se nad tím zamyslet . Sranda to bohužel vůbec nebyla. Možná to bylo trochu překombinované a složité, ale ono to vlastně složité doopravdy je. Málokdo z nás si uvědomuje co si ty děti nesou za následky po celý život. Proto žádný trest za zneužívání dětí nebo za dětskou pornografii není dostatečný. Pro pochopení toho všeho je nutné přečtení celé trilogie a pak to určitě smysl dá.

Zuzkanka
23.01.2019 5 z 5

To, co se zdálo být úplně jasné, tak je tímto závěrečným dílem odkryto a závěry jsou docela překvapivé.. Moc severskou literaturu nečtu, ale to, co jsem zatím přečetla, mělo vždy nějakou souvislost se zneužívání žen, potažmo děti, tak mě jen napadá otázka, jestli je toto ve Švédsku a potažmo Norsku větší problém, než jinde ve světě, že se na toto autoři fokusuji..zejmena se m honí hlavou myšlenka na "konspirační" teorie ohledně Barneverntu, kde mi toto docela sedí s touto sérií.
Ale jinak zpátky k tématu.. Kniha se četla dobře, pro citlivé duše to asi nebude ten pravý šálek kávy. Nicméně se jedná o téma, které neni žádné sci-fi a je to něco, co se ve světě běžné děje, i když se o tom nemluví. Tady bych řekla, že jsou některé pasáže dost přehnané a na úrovni nějakých amerických nizkonakladovych hororu, ale kdo ví, čeho je člověk schopen, když má v hlavě prehazeny kolečka..

HYPNOS88
07.01.2019 3 z 5

Jedna z mála knih u které nevím co napsat. Po dvou knihách jsem se těšil na třetí, jak to vlastně celé dopadne, jak se to bude postupně rozuzlovat a po tomto díle mi přijde, že to vlastně ani nijak nedopadlo. Lehké zklamání. Ikdyz, četlo se to stejně jako první dvě, dobře.

bigben
16.12.2018 3 z 5

Upřímně řečeno, konečně dočteno. Celá série dost drsná na můj vkus a zamotaná.

Lady Jane
10.11.2018 5 z 5

Poslední díl uzavírá trilogii v rámci možností s "dobrým koncem", pokud se to v případě takového tématu dá říct...náročné čtení o otřesných a zvrácených věcech, které se bohužel dějí, očima obětí a jejich nelehké cestě zpět do normálního života z traumatizované rozštěpené mysli...

Eicherik
26.10.2018 5 z 5

Výborné završení celé trilogie, která pojednává o odvrácené straně našeho světa.

PabloFuentes
12.08.2018 5 z 5

Skvěle završení skvělé trilogie aneb můj vstup do severské detektivky. Možná až trochu moc sluníčkové finále.

Veronika33
04.07.2018 3 z 5

Tak posledný diel trilógie bol opäť sklamanie ako prvý. Osudy jednotlivých postáv boli vykreslené iba mlhavo a celé mi to pripadalo také nedotiahnuté. Niektoré udalosti, ktorých náznaky boli spomenuté v predchádzajúcich dieloch sa mi nezdali dostatočne vysvetlené skôr zahrané do autu. Celkovo mi to nesadlo, slabota. Čítať znovu túto trilógiu nebudem.

Whobey
19.06.2018 2 z 5

Trilogie Vraní dívky jsem se rozhodla komentovat až na úplný závěr, protože celou dobu, co jsem četla tuto trilogii, jsem úplně netušila, co si o tom myslet.

Celé téma zneužívaných dětí mi připadalo strašlivé a musím říct, že se mi to nečetlo úplně nejlépe. Stejně jako překlikávání mezi jendotlivými postavami působilo zmateně, neboť se to prolínovalo i s náhledy jiných postav. Ale abych nebyla úplně negativní, policejní komisařka a její kolega byli opravdu báječní a sympatičtí, myslím, že snad hlavně kvůli jejich prima charakterům jsem vydržela číst do úplného konce.