Pýthiiny rady

Pýthiiny rady https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225972/bmid_slabost-victorie-bergmanove-pythiin-5HZ-225972.jpg 4 718 151

Závěrečný díl temného psychothrilleru Vraní dívka. Victoria podrobí samu sebe terapii a snaží se scelit svoje rozštěpené nitro. Zbývá už jen sedmá, nejsilnější z jejích podosobností. Záhadná Madeleine i nadále s úspěchem uniká kriminální komisařce Jeanette Kihlbergové. Ta za pomoci Sofie podniká hon na muže, který nenávratně zničil život nejen Victorii, ale i její dceři. Stopa vede k tajnému spolku pedofilů Sihtunum, k obskurní náboženské sektě a do ukrajinského Babího Jara, na jedno z nejpříšernějších popravišť nacistů. A mstitelka opět bere právo do vlastních rukou…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Pythians anvisningar , 2012

saez
16.10.2017 5 z 5

Ano, je to zlé, nechutné a zvrácené! Ale i když si stokrát budete zakrývat oči, stejně to nepřestane existovat.

2veverky
15.09.2017

Páni,to bylo tak rafinovaný,že jsem ráda,že už je konec... Ale jo,zajímavý,napínavý,jen mi to přišlo krapet překombinovaný.

hakunamatata
24.08.2017 5 z 5

Poslední díl trilogie Slabost Victorie Bergmanové. Tak trochu jiná severská krimi. Seveřané v kriminálkách vynikají a tato autorská dvojice není výjimkou. Místy se vám chce brečet, více místy zvracet a občas chcete knihy hodit z okna. Přesto musíte číst dál, až do posledního dílu. Jedna z mála detektivek, která není plytká a rochní se v psychických stránkách postav - a to já ráda. Číst ji znovu nebudu, nedala mi žádnou vyšší hodnotu, ale jako oddychová literatura to bylo fajn.

qydko
17.08.2017 5 z 5

Zakončení, na které jsem čekala... nevím, vlastně jsem byla ráda, že to nějak skončilo. Knihy se mi četly báječně, jenom mám pocit, že konci moc nerozumím. Ale nejsem psycholožka, takže mi možná něco uniká.

PetK
10.07.2017 3 z 5

Takový lepší průměr. Po třech knihách se zašmodrchaný děj konečně (víceméně) rozšmodrchal, i závěr se mi docela líbil - proč vlastně ne, takhle to v životě většinou dopadá. Pořád mám takový zvláštní pocit z postavy Sofie, do jaké míry je vlastně (ne)normální? I když to je možná dobře. Celkově měla pro mě série vzestupnou tendenci, i když úkroky do minulosti několika postav občas mátly a až po chvíli mně došlo, kdo to vlastně vzpomíná.

MockOrange
29.06.2017

Trochu nepřehledný a chaotický děj v prvním díle, na žádnou otázku čtenář odpověď nedostane. Nezbývá, než číst dál. Ve druhém díle jsem se trochu zorientovala. Nemůžu se zbavit dojmu, původně autor zamýšlel, že vrah bude úplně jiná osoba, než se na konci ukázalo. Napínavé a čtivé, to ano ale děj nelze donekonečna obracet jak ponožku, popisovat nějaký děj a pak říct, že se to nestalo, že to byla jenom něčí představa. Moc postav, chvílemi jsem se ztrácela, třetí díl nejslabší. Konec mohl být jednodušší a vůbec celé to mohlo být jednodušší.

petrzel
27.06.2017 5 z 5

Líbilo se mi to ve třetí knize už sem se konečně i orientovala v postavách konec pro mě byl dost překvapivý.

Acquenta
04.04.2017 3 z 5

V případě této trilogie bych řekla dvě a dost. Tento díl byl nudný, táhl se, jsem oproti jedničce a dvojce hodně zklamaná.

XenasChakram
05.03.2017 4 z 5

série dobrá, akorát ten závěr mě teda zklamal. Klidně bych snesla víc rozepsat závěr. Takové odbyté mi to přišlo

Denisa.knizky
26.02.2017 3 z 5

Cela serie je " neco trochu jineho" a to hlavne kvuli tematu pedofilie a vseho kolem ni.
Ac tema samo o sobe je krute, je take aktualni a v samotnych knihach velmi zive a ctive popsano takze se knihy rychle ctou, presto, ze se musi clovek obcas zastavit a popremyslet o lidske zvracenosti a soudnosti.
Celkove jsem rada, ze jsem se serii procetla ale za mne je treti dil nejlasbsi. Ano - je potreba jej precist, protoze se v nem spoustu veci z predchozich dilu vysetli ale nektere informace alespon pro me byly zmatecne. To v cem jsem od prvniho dilu zila se ukazalo jako lez apod., coz samo o sobe by nebyl problem, poradne zvraty maji v detektivkach byty, ale vetsina zvratu v tomto pribehu me tak nenadchla.
Tudiz zaverem, urcite doporucuji precist, kdyz uz se ctenar venoval predchozim dvoum dilum, urcite to neni ztrata casu a ctenarovi se ledasco vysvetli ale pro me osobne to nebyl tak napinavy dej jako predchozich dvou dilech.

twerkit
01.02.2017 3 z 5

Závěrečný díl mě zklamal :( Takový skvělý náběh to mělo, a takhle ho ponořit :(

dobama
24.01.2017 5 z 5

Nebudu psát hodnocení k prvním dvou knihám, ale jen jedno závěrečné, po dočtení celé série, tady.
Všechny 3 knihy jsem zhltla během týdne. Musela jsem. Ač je téma šílené a nikdy jsem netušila jak hrozně si mohou lidé ubližovat, nutilo mne to i přes žaludeční obtíže ( snoubení textu a mé živé představivosti bohužel ) číst a číst a douzlit se konce. Každá jedna kniha byla tou další obrácena na ruby, všechna fakta která si čtenář uloží mu v další knize otočí o 360° a vše je vlastně jinak. Konec překvapivý, pro mne velmi nečekaný a možná i rychlejší než bych si sama přála. Zajímavá studie psychiky raněných a posléze zraňujících.
Číst už asi nikdy znovu nebudu chtít, na to nemám dost silný žaludek, ale každopádně ve mně knihy nechají dlouho vryp do duše idealisty a tvrdého pravověrce v lidské dobro.

NeradovaKatka
16.01.2017 4 z 5

Rozhodně lepší, než druhý díl, ale za mě celkem závěr, který mě zklamal. Očekávala jsem víc. Neříkám, že série byla špatná, ale nejsem si jistá, zda se ke knihám ještě někdy vrátím.

liskabystrouska
03.01.2017 4 z 5

Napínavé rozuzlení, zhltnuto velmi rychle :-)

Lenčí
22.12.2016 4 z 5

Celá série se pro mě stala srdcovou záležitostí. Díky této sérii jsem zjistila, že tohle čtení mě opravdu baví.
I přesto, že jsem se mnohdy ztrácela v postavách a listovala jsem zpět, abych si objasnila informace, jsem hltala každé další slovo a čekala na epický závěr.
Závěrečné rozuzlení a závěr samotný mě trošku překvapily svou nevelkolepostí.
I tak ale srdcová záležitost a něco naprosto nového.

dennie3
04.12.2016 3 z 5

Po tak skvělých dvou knihách jsem čekala zajímavější závěr.. trošku mě to zklamalo..

Lady Dracula
15.11.2016 3 z 5

Zklamání. Jedno slovo, které mne provází už od počátků, co jsem začala tuto sérii číst.
První díl jsem byla překvapená z toho, že to, co mi mělo vyrazit dech byla vlastně jen obyčejná kniha s celkem zajímavým námětem.
Druhý díl byl jedno velké zklamání samo o sobě.
A třetí díl? Ze začátku to vypadalo nadějně, knihu jsem hltala! Ale pak přišel zlom, kdy jsem si říkala jenom "cože?!" Zhruba po 3/4 knihy jsem věděla vše. I tom závěru. A ten přišel...prostě že přišel. Bez pointy, bez úsměvu a s tichým poklepáním si na čelo.
A co ti chlapci? Kde si budou hrát?

Prostě a jednoduše: na celé sérii je nejlepší její obálka.

LadyKet
31.10.2016 5 z 5

Docela zajímavý konec celé trilogie. Přijde mi, že tak nějak nikdo "nevyhrál"...

Monačte
26.10.2016 4 z 5

Hurá! Konečně jsem to dočetla!!! Konečně žádný mrtvý děti, lidský jerky ani schizofrenní holky! Nemám ráda trilogie, které jsou v podstatě jen jedna kniha rozdělená na tři, aby nebyla tak těžká v kabelce. To není fér. Asi jako když přestanou vysílat seriál v půlce řady. Přesto dávám 4 hvězdy, protože to prostě vtáhne. A nepustí. A v novinách najednou budou spousty zpráv o unesených dětech, takže bacha na to, podvědomí je mrcha...

Miška.Miška
24.10.2016 4 z 5

Konečne vímm jak to dopadlo a musím říci jen jedno SUPER !!! Takovýdle konec jsem nečekala a jsem z něj nadšená.