Hladový oheň

Hladový oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218253/bmid_slabost-victorie-bergmanove-hladovy-2QB-218253.jpg 4 873 157

Pokračování švédského bestsellerového thrilleru Vraní dívka. Kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová neustává v pátrání po tom, kdo bizarním a zároveň drastickým způsobem zabíjí přistěhovalecké chlapce. Náhle však dojde k brutální rituální vraždě úspěšného obchodníka. Mnohé okolnosti ukazují na to, že jde o pomstu. Ale za co? Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová, která se mezitím stala Jeanettinou partnerkou, neoficiálně sestavuje profil pachatele. Zároveň se snaží najít cestu ke svému skutečnému já, které ji fascinuje i děsí. Stopy vyšetřovaných zločinů a minulosti Victorie Bergmanové vedou k elitní internátní škole, do Dánska i na mrazivý sever – šokující, nečekané rozuzlení se začíná rýsovat…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Book 2: Hungerelden , 2011

sofmysl
08.10.2015 5 z 5

Ani druhý díl vraní dívky nezklamal. Právě naopak, děj se mi zdá čím dál více propletenější a není to vůbec na škodu. Šokující čtení se spoustou postav a událostí. Moc se mi série líbí.

Allia
20.09.2015 4 z 5

I druhý díl, se mi líbil. Děj se sice pomalu vyvíjí, ale dle okolností si nemůžu stěžovat. Co se týče konce druhého dílu, pro mne celkem překvapující a těším se na třetí. ;-)

Torey
19.09.2015 4 z 5

I druhý díl je moc dobře napsaný! Je zde opravdu množství postav, jejichž jména si nelze zapamatovat. Ale logicky si člověk domyslí, o koho asi jde. Možná bych doporučila po dočtení znovu otevřít knihu na první stránce a přečíst první kapitolu (a možná prolistovat i některé úseky) . Podle mě si teprve pak člověk utvoří zcela kompletní obrázek! Moc se těším na třetí díl, po neděli jdu pro něj!

jane1234
10.09.2015 5 z 5

Dočítala som a neviem sa dočkať tretieho dielu.

myskula
22.08.2015 1 z 5

Jedničku jsem zhltla,tohle jsem dočetla jen se sebezapřením a dokonce jsem přeskakovala.Do trojky se nebudu ani pouštět.

NikaMirka
19.08.2015 3 z 5

Souhlasím s tím, že kniha je lepší než první díl a také musím souhlasit s názorem, že kniha je změtí "na oko" nahodile poskládaných kapitol, přesto jsou kapitoly poskládány s určitou logikou a provázaností. Bohužel právě kvůli zvolenému stylu psaní se příběh zdá být zmatečný a navozuje zdání toho, že autoři vybrali celý telefonní seznam jmen, u kterých aby si člověk dělal poznámky a diagramy - kdo ke komu, kdo s kým a kdo koho a čím :(. Člověk se do příběhu špatně začte a když má konečně pocit, že se začetl a rozumí příběhu, příjde další kapitola a další jméno a totálně to čtenáře rozseká, takže nerozumí opět ničemu. Nejlepších je asi posledních sto stran a za to si kniha vysloužila tři hvězdičky. Třetí díl si přečtu jen ze zvědavosti, ale už teď vím, že mě nebude bavit a sáhnu po něm jen s velkou nechutí, ale když už jsem se prokousala prvními díly, musím vědět jak příběh skončil. Rozhodně bych si ale knihy nikdy nekoupila! - jak jsem původně měla v úmyslu. Vyhozený peníze. Z velké části souhlasím s komentářem uživatele SOLVERINO, i když je jeho kritika hodně drsná :D, tak z velké části pravdivá. Hodně mě vadilo přespříliš informací a odboček k věcem, které nejsou pro čtenáře až tak důležité, protože s příběhem nemají nic společného, mají navodit zřejmě dojem, že příběh obsahuje i fakta z místa, kde se děj odehrává, přitom jsou ty informace naprosto nepodstatné.

Mycak
18.08.2015 3 z 5

Lepší čtení než díl první

Solverino
07.08.2015 1 z 5

Tak tohle je opravdová srajda, bohužel! Průměrná severská detektivka s bambiliónem odboček ke každý hovadině (nejdřív napsaná kostra, pak se doplňovalo aby počet stránek odpovídal smlouvě a honoráři). Knížka vznikla tak, když se dva nepříliš talentovaní "pisálci" rozhodli, že něco napíšou, to napsali, rozstříhali celý příběh na malé kousky, ty zamíchali v pytli a pak je tahají nahodile ven a lepí je za sebou do knížky. No číst se to nedá!
Potom mě ještě děsně irituje ta odporná korektnost - říci o ženě, že je citlivá = sexismus! (zakázané), říct o černochovi, že je černoch = rasismus (zakázané) atd. atd. - no normální bílý heterosexuál se musí zákonitě nejpozději na straně 100 pozvracet přímo do knížky. Musel jsem to odložit a dávkuji si to po malých částech, na radu svého lékaře, to čtu pouze na toaletě. Odporná záležitost!

happy-smile
31.07.2015 4 z 5

Rozhodně lepší než předchozí díl. Autoři už se nesnaží tolik šokovat a více se zaměřují na detektivní stránku knihy. Vyšetřování se zde celkem plynule posouvá narozdíl od předchozí knihy, kde stálo na nule. Popisy zneužívání tady více zapadají do celkového příběhu, netrčí osamoceně jako v minulém dílu, kde díky tomu působily jaksi nepatřičně. Na konci autoři také nečekaně překvapí tím, že trochu zamíchají s dějem. Myslím, že čtenáč zůstane celkem zmatený a bude ho to nutit sáhnout po další knížce, aby se dozvěděl, jak to vlastně bylo.

macer1991
28.07.2015 5 z 5

Vraní dívku som skoro v polovici odložila....chýbal mi tam dej , myšlienka , ktore boli nahradené zbytočnými vulgárnosťami . Ale preklenula som a dočítala . Hladový oheń bol o triedu lepší a teším sa na tretí diel . V slovenčine už vyšiel ,ale čakám na český preklad . Neviem , ale severské krimi majú velmi tažkopádny slovenský preklad . Ale nepochopím, prečo kniha vychádza v češtine až pol roka po vydaní na Slovensku .....

Peace
26.07.2015 4 z 5

"Zákonitostí lidské povahy je, že všechno, co se skrývá v záhybech duše, se snaží proniknout na povrch."

Pro mě o něco slabší, než předchozí díl. Čtivost je stále stejně dobrá, ale chvílemi jsem se ztrácela vlivem překombinovatelnosti a úpornou snahou autorů šokovat. Ve třetím díle očekávám velké Finále, které mi snad dojem opět vylepší na plný počet bodů :o)

vyvodka
21.07.2015 3 z 5

Stejně jako první díl: prostě napínavá detektivka na neveselé téma zneužívání dětí. Žádná extra bomba, reklama monstrózní, kniha průměrná. Místy jsem se ztrácela v čase a osobách. Každopádně nevím, proč autoři udělali z tohoto díla tři knížky, jistě by se děj vešel i do dvou. Pravděpodobně marketingový tah, jako celý humbuk kolem této trilogie. Knížky jsem si nekoupila, půjčila jsem si je v knihovně. Byly by to zbytečně utracené peníze a zabrané místo v knihovničce. Třetí díl si ale ráda přečtu, jsem zvědavá, jak to dopadne. To nepopírám.

spedula
20.07.2015 5 z 5

Super, ten konec mě opravdu dostal. Sice jsem dost zmatena z toho všeho,ale doufám, že třetí díl bude ohromující a vše do sebe zapadne. Jsem zvědavá jak to celé dopadne a nemůžu se dočkat třetí knihy. I když se může stát,že se občas budete ztrácet v postavách, knihu doporučuji přečíst.

Makoves
17.07.2015 4 z 5

O něco málo slabší než první díl, ale i tak dobré.

Lexina
04.07.2015

Jedna z nejlepších detektivek, které jsem kdy četla!..snad jediná výtka - velká propletenost. Knihu jsem četla s několika měsíční mezerou a v postavách, ději, který se odehrával v jedničce, jsem se trochu ztrácela. Ale člověk se brzy zorientuje.
Opravdu doporučuji!

Lenourt
07.06.2015 4 z 5

Pro ty, kdo plánují číst: připravte si tužku a papír na poznámky, abyste si mohli zaznamenávat, kdo je kdo a kdo s kým a co... Geniálně propletené

Kula
04.06.2015 3 z 5

Ze zvědavosti jsem přečetla pokračování Vraní dívky. Hladový oheň je o chlup lepší než předchozí kniha. Autor přidává více tajemna - nebo možná zašmodrchání - prolíná více časových rovin a více rozvíjí vztahy mezi postavami. Ale pořád je to málo, respektive pořád je to průměr, ke kterému už se nikdy nevrátím.

kikies
26.05.2015 3 z 5

Ano, je to výrazně lepší než první díl, ale pořád je to takové nemastné neslané. Snaha šokovat je patrná, ale možná je až tak moc úporná, až to příběhu nesvědčí... snad méně zločinů a více prožitých, důkladněji propracovaných, aby to celé bylo uvěřitelnější, takhle je to sice přesycené krví a výskytem pedofilů na jednoho obyvatele, ale v tomto žánru se jedná pořád jen o lepší průměr.

Zara
23.05.2015 2 z 5

Úpěnlivá snaha autorů zaujmout (= šokovat) výčtem všech existujících lidských zvrhlostí nese své ovoce v podobě početné čtenářské rodiny. A tak to má být!

jiri77
14.05.2015 5 z 5

Musím souhlasit s ostatními že druhý díl je o hodně lepší. Výborný thriller. Čtení mě moc bavilo,jen jsem musel občas zalistovat zpět abych si udělal v hlavě jasno kdo je kdo,dost se to chvílemi zamotává. Už se těším na rozuzlení celého příběhu.