Pokoušená

Pokoušená https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63471/bmid_skola-noci-pokousena-9wf-63471.jpg 4 1033 70

Škola noci série

Zoey Redbirdové a jejím přátelům se podařilo vyhnat z Tulsy nesmrtelného anděla Kalonu i zlou velekněžku Neferet a mohou se tak vrátit do Školy noci, po které se jim všem už stýská. Kalonovo záhadné kouzlo však stále působí a Zoey musí jeho svádění odolávat pokaždé, když vstoupí do říše snů. Navíc se jí zdá, že v Kalonovi se přece jen skrývá přinejmenším troška dobra. Není však sama, kdo musí dělat těžká rozhodnutí a vybrat si, jestli poslechne instinkt, nebo hlas rozumu. Její nejlepší kamarádka Stevie Rae, první dospělá červená upírka na světě, totiž skrývá temné tajemství, které ji může stát život – anebo jí ho naopak zachránit.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Tempted , 2009

Lolaniky
13.08.2017

hodně zamotané ale hezký psané:)

verulik196
24.07.2017 5 z 5

Tahle série se mi prostě líbí. Není to sice nějaké hodně napínavé fantasy, ale pohodovka na prázdniny. V tomto díle se dále rozvíjí zápletka a změnilo se prostředí, což byla z mého pohledu vítaná změna. Pokoušená je pro mě dosud nejlepší díl.

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Naprostá pohodovka k večerům pod lampou. Červená knihovna pro náctileté s kapkou fantasy. Přečteno během chvilky. Hlavní hrdinka mi sice chvílema "pila krev", ale budiž.

Charley
20.05.2017 4 z 5

Nemohlo to skončit víc neuzavřeně :D těším se na další díl....

PeťkaW.
24.03.2017 3 z 5

Autorky konečně pochopily jednu věc - když máte sérii o tolika dílech, nejde psát pořád stejně a držet se ve stejném prostředí, se stále stejnými postavami. Takže přidaly vyprávění z pohledu jiných osob, což je asi nejčastější, ale nutno dodat, že taky nejefektivnější a nejjednodušší způsob, jak dosáhnout nového zájmu o děj. Ten přesunuly do jiného prostředí, takže další plus. U Zoey ubraly její puberťáckou stránku, která mě vytáčela už od prvního dílu - další pozitivní věc. A dočkali jsme se i několika neočekávaných zvratů. Takže dohromady můžu říct, že tenhle díl je po prvním, asi nejlepší a série konečně nabírá trochu dospělejší směr.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, napínavá a velice čtivá knížka z velice zajímavé série. Mohu jen doporučit.

Padla Hvezda
25.10.2016 3 z 5

Sice je to pořád brak, ale rozhodně lepší, než předešlé díly. Střídání pohledů tomu prospělo.

Tea11
13.06.2016 2 z 5

prostě se musíte překousat přes tu děsně nudnou polovinu a pak je to bezva... Ale vážně většina to v půlce odloží.

ARosen
09.03.2016 2 z 5

Tuhle knihu jsem asi v polovině na chvilku odložila stranou, abych přečetla jinou knihu. Pak jsem se k ní chtěla vrátit, ale uvědomila jsem si, že vůbec nejsem zvědavá, jak to dopadne a nezajímají mě ani další díly, takže už jsem se k ní už nevrátila. Prvních pár dílů se ještě dalo, ale pak už se neřešilo téměř nic jiného, než Zoeyni kluci (a těch nebývalo zrovna málo). Myslím, že 2-3 díly by bohatě stačily, 12 je prostě moc, navíc když se tam neřeší nic jiného, než jaká je Zoey coura.

zuzana4291
09.12.2015 3 z 5

tak tenhle díl mi připadal, zatím ze všech přečtených dílů, jako nejslabší.....prakticky tady ani nejde pořádně popsat, co se v tomto dílu odehrává.....no jsem zvědavá na další

Kyta
08.06.2015 5 z 5

Po dočtení tohohle dílu jsem se zmohla jen na pouhé "WAU"... Tohle opravdu předčilo všechna má očekávání...!
Vážně skvělé, obzvlášť tenhle díl bych mohla jen a jen chválit! Mám pocit, že každý díl série je pořád a pořád lepší a čtivější. Neobešlo se to bez pořádné zápletky a hlavně toho epického závěru, díky kterému se tolik těším na další díl.

Na Pokoušené se mi líbí také to, jak je příběh psaný z více pohledů a nejen od naší hlavní hrdinky. Za to velké plus. Myslím, že tato skutečnost přidává více na zajímavosti vzhledem k předešlým dílům.

Už se nemůžu dočkat, až budu v ruce držet sedmý díl této neobyčejné série!

Wendysek
18.05.2015 3 z 5

Špatně se mi po těch letech navazovalo na pětku, místy to bylo trochu ucourané. Prostě průměr...

(K)Belík
20.04.2015 4 z 5

Velice dobrý díl z té série.

1259
26.03.2015 5 z 5

Fakt úžasný děj. Zoey zamilovaná do Starka, ale i do ostatních kluků, co s nimi je, ale i není. Je sice smutné, že se Zoey roztříští duše, ale pevně doufám, že se povede Starkovi její duši opět zcelit a bude moct vykonávat službu bojovníka dost dlouho.

vilzuss
20.01.2015 5 z 5

Jsem velmi ráda, že jsem se sérii rozhodla čít dál, opět mě to úplně upoutalo a já toužila vědět, co bude dál. Velmi se těším na pokračování.

DK197
23.11.2014 3 z 5

Milé překvapení. Opoti milostnými dramaty prolezlé pětce se tady konečně dostává do popřetí znovu spíše boj se zlem. Celkově mi přijde střídměji a rozumněji napsaná, než předchozí díl.

Jajus
21.11.2014 5 z 5

Páni, nemůžu se dočkat jak to bude pokračovat

barca8336
14.10.2014 3 z 5

Asi už s tím končím, Podle mě se to už zbytečně táhne a skoro nic se tam neděje. V tomhle díle jsem ke konci přeskakovala řádky. Možná se k tomu vrátím, ale až za nějakou dobu. Ale všechny předchozí díly se mi moc líbili. :-)

1v8na
08.09.2014 3 z 5

Bylo to celkem napínavé, ale chvílemi jsem si už říkala, že Zoey i Stevie Rae jsou pěkné kozy. Docela mě štvalo to, že se Stevie zastávala Refaima a Zoye Kalony, který jí navíc zabil Heatha. A konec je zde zase otevŘený. Kalona sice spadl, ale jak to s ním dopadlo? Umřel nebo přežil? A co Neferet, Refaim a zlá červená mláďata?
To nejlepší bude na konci?

Lestate
08.01.2014 4 z 5

Tak jsem se konečně prokousala k šestému dílu, který po pátém velmi mile překvapil. To, že je kniha psána z více pohledů, je určitě k dobru, alespoň se příběh může ubírat více směry a netočí se už jenom kolem Zoey. Opravdu moc hezké odpočinkové čtení, už se těším na další díl a velmi oceňuji nápad autorek s otevřenými konci - je to skvělý marketingový tah :-)

upíři horory

Autoři knihy