Skanzeny České a Slovenské republiky

Skanzeny České a Slovenské republiky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41972/skanzeny-ceske-a-slo-41972.jpg 5 5 2

Dosud nejúplnější česká publikace o skanzenech slovem i fotografiemi seznámí čtenáře s téměř čtyřicítkou muzeí a objektů lidové architektury na území České a Slovenské republiky. V úplnosti se tak mohou seznámit s nejcennějšími soubory dochovaných památek lidové architektury, jejichž turistickou přitažlivost dnes zvyšuje ještě oživení ukázkami lidového umění a řemesel. Poprvé jsou české a slovenské skanzeny prezentovány v jediné publikaci, jak to odpovídá geografické i kulturní blízkosti obou národů.... celý text

R.E.M.
20.08.2015 5 z 5

Kniha, která dostojí v plné míře slovu "Průvodce" na obálce. Autor vybral téměř nezmapovanou oblast a originálně seznamuje čtenáře a milovníky staveb s pozoruhodnými skanzeny, starobylými budovami, kostely, mlýny..., lidovou architekturou. Pěkně vyvedené fotografie, kterým, škoda, chybí popisky. S potěšením jsem si přečetla mnohé zajímavosti. Průvodce zařazuji ke svým oblíbeným cestovatelským a "tuláckým" knihám.

lazarus
20.05.2014 4 z 5

Krásně vyvedený průvodce. Obdoba publikace na knižním trhu vpodstatě neexistuje. Informací o jednotlivých skanzenech mohlo být více, ale pro turistické účely naprosto postačuje. Každý skanzen doprovází několik fotografií a slepá mapka, kde se nachází. Nechybí kontakt na provozovatele a návštěvní doba.