Architektura českých zemí – Moderní architektura

Architektura českých zemí – Moderní architektura https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51986/architektura-ceskych-zemi-moderni-51986.jpg 4 11 3

Pro období od druhého desetiletí 20. století do současnosti je obtížné najít společné označení. Nejčastěji se užívá pojmu moderní architektura. Socialistický realismus opouští vývojovou linii moderní architektury a postmoderna se vůči ní přímo negativně vymezuje. Tato publikace poskytuje základní informace o vývoji moderní architektury u nás a výběr charakteristických staveb jednotlivých období a směrů.... celý text

Přidat komentář

Booky84
05.02.2022 5 z 5

Velice pěkná publikace, u které se mi nejvíce líbí mnoho obrazových příkladů daného slohu - ať už typické stavební části a pak příklady staveb a hlavně krátké popisky. Doplním, že mezi moje oblíbené stavby patří Tančící dům v Praze, vila Tugendhat v Brně a vysílač a hotel na Ještědu.

martineden
26.09.2021 5 z 5

Mám tuto sérii o architektuře na českém území moc ráda, jen mě mrzí, že nemám všechny díly... Stručné, jasné, výstižné a krásné fotografie. Co víc si přát? A vzhůru na výlety!


Elhzar
01.11.2014 4 z 5

Na začátku knihy je ke každému modernímu směru krátká půlstránková charakteristika - proč styl nastoupil, jak se projevil a kterých architektů se týkal. Následuje výčet 50 ikonických staveb tohoto období, přičemž jsou opět představeny krátkou charakteristikou a doprovozeny řadou fotografií.
Super je že charakteristiky budov nejsou zbytečně dlouhé a jsou doplněny množstvím fotografií.

Štítky knihy

architektura 20. století

Kniha Architektura českých zemí – Moderní architektura je v

Přečtených17x
Doporučených2x
Knihotéce18x
Chystám se číst2x
Chci si koupit4x
dalších seznamech2x