Pekelná jízda

Pekelná jízda https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6966/bmid_pekelna-jizda-daA-6966.jpg 4 127 22

Sin City série

< 7. díl

"Je jedna z těch jasnejch, chladnejch nocí, co přijdou uprostřed léta jako dar z nebes. Chloupky na rukou získaj brnivej náboj, kterej upozorňuje, že se blíží bouřka. Prudký poryvy větru rachotěj oknama a nutěj prodavače hotdogů zápolit s deštníkama na vozejčkách, ulamujou suchý větve a chřestěj jima, jako by to byly starý kosti.Tohle není noc, kdy byste měli zůstat trčet ve městě.Za takový noci byste neměli zůstat trčet nikde a v ničem."... celý text

Literatura světová Komiksy

Tohle je šílené.
Tohle nemůže být pravda.
Nepřátelé mi dali drogy
a mám halucinace.“

Když už jsem se ocitl v Sin City, rozhodl jsem se přečíst i poslední knihu v této sérii, i když jsem jí vlastně docela nedavno četl. Teď to mám pěkně ucelené, příběh po příběhu, tak nebudu kazit štíhlou linii. Musím přiznat, že jsem si příběh moc nepamatoval. Ale vzal jsem si prášek, zapil ho pivem a už jsem v tom lítal. Jak jsem již psal v předešlém komentáři, kresba není tak kvalitní, jak jsme si u pana Millera zvykli, ale když je dobrý obsah, kresba se poddá. A některé celostránkové portréty jsou . . . no, postaví se vám . . . lžička v černé kávě. Ono, když vám krásná, mladá a nahá černoška spadne z nebe . . . Jo, já vím, skočí ze skály, ale to „z nebe“ zní líp, nemyslíte?

Citát: Možná jí nezáleží na životě, ale na tom jak vypadá ano.

V sázce je tentokrát život Ester. Byla unesena. Jenže nikdo neví kým a kam. Wallace, její zachránce (když spadla z nebe) když skočila ze skály, to tak nechce nechat. Pátrání po Ester však přináší nebezpečné situace. Například další krásné ženy nebo další smrtící a nebezpečné zločince. Zde máme konečně možnost studovat Deliu. Ano, Delia, Modroočka z předešlého svazku povídek „Chlast, děvky a bouchačky.“ Tady se formuje ta její nymfomanská povaha. A je s ní docela sranda. Inu, ženská posedlá sexem si chvilku na sex najde vždycky.

Malá ochutnávka:
(automobilová honička s přestřelkou)
WALLACE - „Střílejí! Dejte hlavu dolu“
DELIA - „Chápu. Ráda.“
WALLACE - „Nechte toho, tak jsem to nemyslel!“
DELIA - „Určitě ano.“
WALLACE – Rozptylujete mě.“
DELIA - „Já vím.“

Opět, stejně jako v prvním komentáři musím vyzvednout scénu s cherubíny. Já se u ní mlátil smíchy víc, než když Wallace připoutal Modroočku k posteli. Cherubíni jsou pruďasové a jejich slovník se tu snad ani nedá citovat. Tak že kušuju. Ale ti cherubíni jsou fakt třída. Ovšem nejsou na to sami. Je tu ještě několik létajících vílek a mluvící dinosaurus. Mě osobně dostal Rambo a Kapitán Amerika – síla. (jo, nebojte, ještě jsem v Sin City) Opět připomenu, že tohle je jediná celobarevná pasáž v této knize. A jsou to halušky. Wallaceho halušky. Ale Walalce se z toho dostane a bude se snažit, jak říká Hellboy – Poslat je všechny k čertu!

Citát: Udělej z toho zmrda pohřešovanou osobu.

Ke konci je to hektické. Ozývají se výbuchy – BUM, BUM, hodně se střílí – RATATATA, tříští se sklo – KŘACH, létají granáty – PLESK, PLESK, PLESK a protože se to odehrává ve filmovém studiu, stačilo jen říct – AKCE! „Tohle bude bolet.“ „O tom nepochybujete.“ Začalo tam být poněkud hlučno. Pak začne svítat a přijde nový den. Perfektní konec.
V této knize, mimo jiné, najdete i propašovanou malou povídku. V hlavní roli Josh a jeho první rande. Komentář a hodnocení k povídce najdete v sekci „Části díla“ u této knihy. A jako bonus na konci knihy jsem čuměl jak Marv na Nancy. Na konci knihy je totiž několik celostránkových BAREVNÝCH obrázků – výřezů situací z příběhu. Je to nádhera. Všechno to vybarvila Lynn Varleyová. No a následuje tradiční černobílá Galerie obálek.
KONEC.

Citát: Je příliš dokonalá, než aby to byla pravda.

Johny_H.
21.08.2022 5 z 5

Nejbláznivější a nejbarevnější pokračování Sin City. Odložím si zde seřazení od nejlepšího po nejhorší díl i když každý si zaslouží plný počet hvězd a doporučuji si tyto díla přečíst: Drsný sbohem, Velká tučná zabijačka, Ženská, pro kterou bych vraždil, Ten žlutej parchant, Chlast, děvky a bouchačky, Do srdce temnoty a Rodinný hodnoty. Nejlepší postava je stejně Marv.

demoniaco
30.06.2022 5 z 5

Komiksová rychlovka!

Wheelcrusher
09.01.2022 5 z 5

To hrozný město, každýho zkazí! A koho nezkazí, toho pošpiní... to hrozný město je teď daleko za náma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Takhle dojatej su vždycky u Drive (s Kozlingem), navíc to i dost připomíná Pravdivou romanci, naprosto famozní, úžasně rozmanitý a nečekaný zakončení, mý srdce se taky potácí převážně temnotou - ty oči dobře znám z pohledu do zrcadla, většina lidí mě za něj nesnáší, takže nejoblíbenější díl.

Norri
06.01.2022 5 z 5

Rozloučení ve velkém stylu! Poslední díl Sin City je pěkný špalík a ukazuje nám tohle prohnilé město opět z jiného úhlu pohledu. Ta kniha má úplně jinou atmosféru, než předešlé knihy. Ne horší, ale jinou. Není to jenom tím, kam se posunula Millerova kresba od "Drsnýho sbohem". Ani to není jenom tím, že se zde děj často odehrává ve dne. Je to zejména tím, že hlavní postavou je slušňák, nesměle působící mladík s vizáží Ježíše, který nechodí do stejných pajzlů jako Marv, neplatí si štětky, dobře vychází se svou dobrotivou domácí a řádně platí nájem. To skoro ani nezní jako Sin City, že? Ale nikdy nic není tak, jak se může na první pohled zdát, a ještě než všichni hráči odhalí své karty, tak se čtenář nestačí divit. Když se to potom zvrhne, a buďte si jistí, že se to ošklivě zvrhne, tak zažijete jízdu, kterou jste se Sin City dosud nezažili. Tohle je mnohem vyšší hra, než nějaká pomsta holek ze starého města. Tam se ostatně v této knize vůbec nepodíváte. Přesto je tato kniha svůdnější a erotičtější než všechny předchozí díly. Ženské se tady Frankovi opravdu povedly, radost pohledět. Po předchozí knize jsem se bál, jestli si Frank na poslední knihu ještě něco nechal. Jestli mu nedošla inspirace. Jsem hrozně rád, že moje obavy byly liché. Takhle se má, sakra, zakončovat série! Dokonalost!

"Nic vám tak nenaruší soustředění jako oslnivě krásná nymfomanka."

K hodnocení poslední knihy série přidám i ohodnocení zpracování této edice s bílými obálkami. Pár let mě žralo, že jsem zaváhal s “Kurva velkým Sin City”. Zvláště pak vždy, když jsem sledoval dokumentární film o Lemmy Kilmisterovi z Motörhead, ve kterém tam on listuje americkou verzí “Big Damn Sin City”. Mimochodem, dovede si představit scénu, ve které by Lemmy klábosil s Marvem na baru nad lahvemi Jacka? Když to Comics Centrum vydávalo, tak jsem byl tenkrát přesvědčený, že tak drahé komiksy si nikdy kupovat nebudu. Kdybych tenkrát tušil… Takže nyní mám kompletní sérii Sin City v malém formátu a jsem za to rád. Millerově kresbě plně dostačuje malý formát a je to pohodlnější na čtení. Navíc ty bílé obálky jsou úžasné. Chybí jim už jenom podpis Franka Millera. Přebaly jsou z velmi tvrdého papíru, který je lakovaný na rubu, ale na venek je matný a působí to na omak velmi dobře. Navíc s povděkem kvituji, že Comics Centrum konečně začalo dávat na desky stejný obrázek, jaký je na přebalu.

SedllY
22.12.2021 3 z 5

Nečekal bych, že zrovna poslední díl bude ten nejslabší. První čtyři díly super, pak to šlo do prdele. Série jako celek 3,5/5*.

Žhy

Neznáš její adresu.
Nemáš její fotku.
Jediný co máš
je vošoupaná teniska“.

Příběh se neodehrává v Sin City, ale v Basin City. Očima hlavního hrdiny sledujeme jeho skoro marný boj o záchranu jedné krásky. Ester, tak se jmenuje a je v průšvihu. Pokud si chcete užít noirový příběh jsou zřejmě příběhy Franka Millera tím nejlepším. Pravdou však je, že mě moc nesedla kresba. Chvilkama se mi zdálo, že komiksové obrazy jsou moc zmatené a nepřehledné.

Malá ochutnávka:
...to je váš nový účes. Je celkem slušivý. Tak moc se toho na vás nezmění.
Máte ohromné štěstí, mladá dámo. Jen málo smrtelníků dostane druhou šanci. Šanci na nový život. Život bez bolestných rozhodnutí. Život, ve kterém se nebudete nikdy cítit osamělá.
Přetvoří vás. Vylepší. Na těle i na duši.

Jednou jsem se i docela zasmál. To když na scénu přiletí cherubíni. Maj blbý kecy a jsou sprostý. Jedná se o tu jedinou barevnou pasáž v jinak černobílém příběhu. Jinak se jedná o klasický příběh plný násilí, sexu a snahy dojít k vysněnému cíli. Jo, obsahově jsem se bavil a příběh prožíval spolu s hlavním aktérem. Sem tam nějaký ten černý humor, krev, ale jak jsem již psal, kresba je slabší. Ale knihu jsem získal v Comiks Centru z výprodeje s lehce poškozeným přebalem za dvacet korun Českých, proto hvězda navíc. No, nekupte to!

Citát: Jdu někoho zabít. Oblékněte se.

Marquis
23.10.2021 4 z 5

Halucinogénna záchranná misia a pocta filmu First Blood v jednom. Po topornom a nesympatickom Dwightovi prichádza na scénu opäť postava so srdcom, tentokrát bývalý mariňák a umelec v jednej osobe, Wallace.

Miller odklonil pozornosť od väčšiny svojich dobre známych ksichtov Mesta hriechu (snáď s výnimkou Agamemnona, ktorého cameo sa vyskytuje v každej časti série) a predstavuje nám skôr novšie postavy z predošlých poviedok (Modroočka Delia), či objasňuje niektoré pôvody príjmov tajomného Herr Wallenquista.

Prekvapivo absentujú motívy svastík, naopak sa pridáva na farebnosti a opäť v odkazoch na Hellboya. V podstate najvýraznejšie Sin City, čo sa týka vizuálu a príbehu, hoci ten napriek prepracovanosti zďaleka medzi najlepšie nepatrí.

Všetko však vyvažuje sympatickosť hlavného hrdinu a najmä brilantný a vo svojej podstate nutný záver.

Galéria ma tentokrát nechala chladným.

RaptoR
31.08.2021 5 z 5

Tohle je prostě pecka. Frank Miller má pět důležitých komiksových zářezů. A Sin City má místo hned po Návratu Temného rytíře. A nakonec i v barvách Lynn Varleyové. Za mě super! Více v recenzích.

encyklopedie
13.08.2021 5 z 5

Sin City je srdcovka ...Frank patří mezi skupinku géniů ve tvorbě komiksů....
Sin City je originál mezi ostatním komiksem a řadí se do čela po boku Criminalu, Gothamu, Fatale apod.............
...mých oblíbených 321% a protože tohle je i barevný šperk tak ještě dalších 321%...

jarynek
21.05.2020 5 z 5

Není to úplné top ze Sin City, ale pořád je to skvělé čtivo, které nezklame. Setkáváme se tu s pár postavami z minulých dílů, ale kniha se dá číst i bez znalosti předchozích knih. Je zbytečné se rozepisovat o kvalitách této série, které obsahuje i toto závěrečné dějství, takže jen povzdech nad tím, že už je konec tohoto báječného vyprávění. Ale já se do uliček Sin City zase někdy vrátím, budu si dávat pozor na malou Miho, těšit se na panáka s Marvem, na setkání s Dwightem, přičemž kolem nás projde Hartigen a já budu po očku koukat po všech těch krásných ženských, které je možno v Sin City potkat.

JP
04.09.2019 4 z 5

Stylisticky možná nejvybroušenější díl série - navíc Wallace má rozměr. A to se o většině ostatních postav-zvířat říct nedá (a teď mám na mysli Sin City jako celek). K tomu ta nádherně trippy část, jako vždy nekončící noir těla bohyň, násilí, násilí, násilí, morální motivace za cenu vlastního sebezničení. Zkrátka vše, co od Sin City chcete a vždy jste chtěli, zejména po slabším pátém a šestém díle je tohle více než solidní comeback a zároveň uspokojivé zakončení. Sayonara, Frank. It was fun.

ubiq
28.03.2018 5 z 5

Pekelna jizda je vrchol teto serie. Barevne kombinace s modrou a oranzovou davaj tomutu dilu neco vic nez predchazejici dily. Absolutnim skvostem povazuji trip jizdu, ktera je jako jedina cast v cele serii barevna a je jasny proc. Timto me Frank dostal a povazuji ho komiksovym geniem.

Aki12
14.04.2017 4 z 5

Poslední díl je esencí toho, co "Sin City" představuje, ale navíc je zde promyšlený, zajímavý příběh, kde se Frank většinou neopakuje. Tohle je parádní jízda do pekla a zpátky, kde Frank možná překvapí i závěrem. Vydání je dobré, navíc kresby, které jsou jako bonus v závěru, a není jich málo, protože jsou zde i obálky, skutečně stojí za to.
Skvělé zakončení celé série, kde se jede skutečně naplno.

JankoSvec
11.01.2017 4 z 5

Dobrý príbeh, nový hrdina, nové postavy, nová zápletka, milostný príbeh plný akcie a násilia
kresba asi najlepšia zo všetkých dielov.

Čo dodať ... Frank Miller je geniálny autor.

Disease
02.11.2015 3 z 5

Ne tak slabé jako kdysi při prvočtení, ale i tak nejslabší kousek z cyklu. Spíš tak nějak do počtu a dost násilně naroubované na Sin City.

DennisMoore
26.08.2015 5 z 5

Tak se mi zdá, že tenhle závěrečný díl Sin City Franka Millera bavil víc než dva tři, které mu předcházely. Ne snad že by byly výrazně horší, to ne, ale v Do srdce temnoty Miller zkrátka a dobře řádí jako utržený ze řetězu. A je to jedině dobře, protože kniha je velice pestrá, drsně romantická linka nesmírně poutavá a hlavní hrdina jiný než Dwight, Marv a Hartigan. Halucinogenní plně barevná část patří k tomu nejlepšímu, co Sin City může nabídnout. Obzvlášť když je v ní i Hellboy, že.

hroubek
03.05.2015 4 z 5

Pekelná jízda má spoustu společného s předchozími díly, ale taky se skoro v každém ohledu liší. A teď nemluvím o několika barevných stránkách. Tohle je příběh o lásce a o její záchraně. Něco podobného už Miller napsal a popravdě mnohem líp. Pekelná jízda je jiná. I hlavní postavy jsou jiné, zápletka je v jednu chvíli dost ujetá a hlavní hrdina, je bez chybný a umí všechno, dokonce odmítne i Modroočko. Ale teď vážně, Pekelné jízdě chybí komornost předchozí dílů a hlavně pevná ruka. Je vidět, že Miller měl spoustu nápadů, ale ne všechny fungují, tak jak by měly. Pekelná jízda je dobré čtení, ale v rámci Sin City vznikly lepší díla.

3DD!3
20.07.2014 5 z 5

Miller s Wallacem trochu uhýbá tradičnímu noir, ale dodržuje podobné postupy jako v předchozích příbězích. Žena v nesnázích a všehoschopný bijec vyšetřující záhadu, která stojí - tentokrát - za jejím zmizením. Kruh se symbolicky uzavírá.