Pusinka

Pusinka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264327/bmid_pusinka-kRG-264327.jpg 3 530 180

Simon Waterhouse a Charlie Zailerová série

1. díl

Spilling CID série

1. díl

Jen na pár hodin si Alice Fancourtová odskočila od svého dvoutýdenního miminka. Starost o malou Florence svěřila svému manželovi. Jakmile však po návratu vstoupí do dětského pokoje, jako by se propadla do zlého snu. Trvá na tom, že dítě, které leží v postýlce, není její dcera. Její manžel David tvrdí, že Alice buď lže, nebo se zbláznila. Jenže Alice ví, že musí policii přesvědčit, než bude příliš pozdě… První román, ve kterém se čtenářům představují policisté Charlie Zailerová a Simon Waterhouse.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Little Face , 2006

Lucc93
22.07.2021 3 z 5

Knížka se mi líbila. Byla jsem napnutá a po přečtení i překvapená. Jen mi občas připadalo, že je to zbytečně natažené, hlavně tedy co se týče kapitol, kde figurovaly policisté. Konec byl taky trosku zvláštně ukončený.

Belanna
05.07.2021 3 z 5

Kniha má zajímavý námět, ale více připomíná psychologický román než thriller.
Líbilo se mi střídání kapitol v první a třetí osobě, ale postavy nebyly dvakrát sympatické.
Některé pasáže mi připadaly zbytečně zdlouhavé a chyběly mi takové, které vyvolají mražení v zádech.
Celkově bych řekla průměrná knížka.

vladka321
28.06.2021 2 z 5

Knihu jsem si půjčila v knihovně jen kvůli ČV. Moc se mi netrefila do mého vkusu, ale přečetla jsem ji. Nicméně jsem si v knize našla takové hezké moudro s nímž se ztotožňují: "Dělá-li člověk kariéru, stráví pět dnů v týdnu s lidmi, kteří ho obdivují a respektují - když má štěstí." "Ale, když si za životní poslání zvolíš rodinu, můžeš strávit veškerý čas s lidmi, kteří tě nejen obdivují a respektují, ale ještě tě mají rádi."

Millyf
26.04.2021 2 z 5

Asi som čakala od knihy viac, námet bol dobrý,no mala som pocit,že je tak trochu nedomyslene. Jeden z mála thrillerov,u ktorého som občas usinala..

kamililinka
08.03.2021 2 z 5

Příběh sám o sobě špatný vůbec nebyl, ale ten konec mi připadnul takový odfláknutý. A za mě je to velká škoda. Rozhodně se s tím dalo pracovat líp.

Jeegles
12.02.2021 1 z 5

Za mě hodnocení není moc slavné. Hlavní hrdinka na mě působí jako ufňukaná káča, rozuzlení je tak nějak spíchnuté horkou jehlou, aby to vyšlo... Knihu jsem dočetla, ale spíš z povinnosti.

kamila5406
25.01.2021 3 z 5

Kniha je čtivá, chvílemi zamotaná, čekala jsem víc napinavosti.

mona.benny
28.08.2020 4 z 5

Musim napsat, ze mě kniha mile překvapila, dle zdejšího hodnocení, jsem neměla velké očekávání. Kniha mě bavila,příběh byl čtivý, hlavní vyšetřovatelé zajímavé protiklady a Alice prostě psycho :-D Za mě 75% ;-)

vekkr
28.08.2020 3 z 5

Audiokniha. Je moje, není moje a pořád dokola. Dost nuda a trochu předvídatelné. Nakonec jsem byla už napjatá jestli je moje nebo není..

Monika1717
05.08.2020 3 z 5

Svoje dítě by poznala každá máma na rozdíl od chlapa, kterému připadají všechna miminka stejná. Proto si vyšetřovatel myslel, ze se Alice zbláznila. Ta druhá vyšetřovatelka se mi zdála divná a nebyla mi sympatická. Proč jí dítě někdo vyměnil? Až do konce je to nejasné, dost zamotané, pasáže popisující práci vyšetřovatelů místy zdlouhavé. Ale UF, UF - ke konci jsem se dopracovala. Jen nevím, jestli se ke knize někdy vrátím. Asi ne .....

dom.ini
20.06.2020 4 z 5

Knížka byla čtivá, téma pro mě hodně zajímavé a celou dobu čtení jsem byla hrozně zvědavá, jak to všechno je a jak to dopadne. Ale z toho konce jsem byla trohu rozpačitá, připadal mi takový necelý (asi pro to nemám lepší slovo), něco mi v něm chybělo. Ale rozhodně přečtení nelituju.

knihoženkaS.
17.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Není to nejlepší thriller, jaký jsem četla, ale ani nejhorší. Mám ráda psychothrillery, takže zápletka byla něco pro mě. Ale teda někdy mi chování postav přišlo už přehnané. 3 hvezdičky dávám za to, že se to docela dobře četlo a že se od obvyklých psychothrillerů, které čtu, odlišovalo v tom, že za vším nestál manžel...

stesti.s.knihou
28.05.2020 3 z 5

Pusinka je pro mě dalším z thrillerů ve škatulce "přečtu a po týdnu nevím, o čem to bylo". Minimálně ve mně určitě nezanechá žádné stopy.
Nápad poměrně zajímavý - novopečená matka jednoho dne po příchodu domů zjistí, že její malé miminko vlastně není jejím malým miminkem, v postýlce leží úplně jiné dítě. Ač manžel i okolí protestují, ostatně pohlaví miminka, stáří, váha, velikost, všechno sedí, matka je přesvědčena o tom, že dítě není její. Dotud je to dobrý.
Když to ale spojíme s poměrně pomalým rozjezdem, nudnýma pasážema a ve finále dosti nelogickým a zbytečným rozuzlením, předpokládám, že to není kniha, ke které by se kdokoliv vracel (zejména v záplavě dobrých thrillerů, kterými je zavalen knižní trh).

Keporkakyně
25.05.2020 2 z 5

"Je to noční můra každé matky..." Spíš noční můra každého čtenáře... Absurdní zápletka, hloupé a nesympatické postavy, zejména Alice byla totální blbka. Takže celkem ztráta času.

Mikanadeta
07.04.2020 5 z 5

Ač tento žánr není můj šálek čaje, knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky a neprohloupila jsem. Byla jsem zvědavá jak to dopadne a musela číst stále dál a dál. Jako pro matku bylo pro mě snadné vžít se do Alice. Moc jsem jí fandila.

Mateo67
06.04.2020 4 z 5

Vaše buňky na psychothrillery u této knihy rozhodně nebudou zahálet. Není to obyčejná detektivka. Velká charakterová rozmanitost postav a jejich nevypočítatelnost dodávají knize šťávu. Přidejte dvě různé časové roviny, chytlavou zápletku a můžete se do toho pustit a těšit se na rozuzlení. U jiného žánru moc pěkné 3,5*, tady za prokreslení charakterů jednotlivých postav nakonec dávám 4.

KatkaHutyrová
05.04.2020 3 z 5

To, co na začátku vypadalo jako velice slibný, napínavý a překvapivý thriller, naprosto zkazila poslední třetina knihy a úplný závěr. Za mě bohužel velké zklamání. Konec a rozuzlení překombinované a naprosto neuvěřitelné. Knížka tím ztratila na věrohodnosti.

Takže z pěti hvězdiček je rázem pouhý průměr. Škoda!

Anitram22
03.04.2020 3 z 5

Po dočtení této knihy jsem bohužel nebyla nijak spokojená. Příběh byl takový průměrný. Určitě jsem od knihy očekávala víc, byla hodně chválená, ale já z ní byla spíše zklamaná.

Johnsons007
07.01.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná. Líbila se mi příběhová linie vyšetřovatelů i profil hlavního detektiva. Občasné pasáže mě sice trochu nudily, ale to je asi věc názoru. Za mě zkrátka v pohodě, čtivé, zajímavé, poslední čtvrtina knihy má dobrý spád, za mě hodnocení 66 procent sedí.

lucie2371
16.12.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Jen mě štvalo jak David Alici psychicky týral a ponižoval :-( takhle se chlap nechová...
Konečné rozuzlení mě překvapilo.