Nezdárný syn

Nezdárný syn https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448801/bmid_nezdarny-syn-idA-448801.jpg 4 175 26

Simon Snow série

Baz a Simon si mysleli, že vítězství nad Zlořádem Pletichou všechno spraví. Že to spraví láska… Jenže brát tohle vítězství jako konec byla chyba. Žádný konec není. Dějou se zlé věci, pak se přestanou dít, ale v hlavě dělají lidem paseku dál. Když Baz, Simon a Penny odjedou na prázdniny do Ameriky, doufají, že změna prostředí jim prospěje. Penny se setká se svým klukem, Simon se projede kabrioletem po nekonečné dálnici a Baz, ten chce jen vidět Simona znovu šťastného a neshořet na tom zatraceném slunci. A možná při tom i všichni zachrání Agátu, která už je zřejmě zase v nesnázích. Jenomže Amerika je jiný svět a Simon už není nejmocnější kouzelník světa mágů. Vlastně je jen obyčejný člověk (ano, s křídly a ocasem, ale stejně). Záchranná výprava se tak rychle může proměnit v boj o holý život. Co lepšího se ale dá o prázdninách dělat, když jste Simon Snow?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Wayward Son , 2019

VeverQa
03.07.2023 2 z 5

Tak to bylo velké zklamání. Ne, že by první díl byl něco extra, Rainbow je sice dobrá v psaní o mezilidských vztazích, ale fantasy jí fakt nejde. Druhý díl však ještě k tomu neměl ani dobrý příběh a příliš velká část byla vyprávěna očima Penelope, což bylo zbytečné a velmi nudné. Všechny pasáže, co měly potenciál, byly buď příliš krátké, nebo se vůbec nekonaly (např. příběh Agathy byl velmi zajímavý, ale prakticky jsme se dočkali jen začátku). Četla jsem knížku hlavně kvůli Bazovi a Simonovi a scény rozvíjející jejich vztah byly naprosto minimální. Mám dojem, že autorka chtěla co nejrychleji napsat druhý díl, aniž by se snažila, aby za něco opravdu stál. Třetí díl už mám koupený, tak ho asi přečtu, ale vlastně se na něj vůbec netěším.

Rowana
30.06.2023 4 z 5

Road trip Amerikou maskovaný nejprve za návštěvy dlouho neviděných přátel ze školy, pak za záchranou misi. Bez nějaké té záchranné mise by totiž Simon Snow snad ani nebyl Simonem Snowem. Četlo se mi to pěkně, do proudu příběhu jsem se vpravila mnohem rychleji a plynuleji než u prvního dílu. Některými aspekty v ději i jeho podání mi kniha připomínala Bena Aaronovitche.
(Reálně 3,5* z 5)

Miborrow
22.06.2023 3 z 5

Jeden pár křídel, ocas, Váš přítel a kamarádka. Bezva začátek výletu do Ameriky. Bohužel, plány se neprodleně mění a tak přicházejí nové zážitky a noví přátelé. Agáta je v nesnázích a nikdo neví, kde se právě nachází. Právě započala záchranná mise plná kouzel, magie a nadpřirozených tvorů. Co se stalo? To nikdo neví. Vše je zahaleno kdesi v Las Vegas, ve městě, které nikdy nespí... Kniha je čtivá, chvilkami se vleče, ale vše napraví Simon s Bazem, vztahy jsou opět pěkně vykresleny.

TomTomis
22.05.2023 3 z 5

Druhý díl mi přišel místy děsivě děravý jak ementál... V některých věcech magie atd. díry, nelogičnosti. Ale snažil jsem se to nevnímat a brát to jako něco, co autorka vysvětlí v následující knize. Pokud se mi do ní bude vůbec chtít. No nevím. Poslední stránky jsem prosvištěl dějem a byl jsem docela rád, že jsem dočetl. Mrzelo mě i to, že vztah mezi oběma hrdiny je takový nejasný, nepropracovaný... Vyplatí se číst trojku?!

kolacky
20.01.2023 4 z 5

Copak Amerika, tam musejí mít vždycky něco extra :-). Četlo se to dobře a Shepard byl docela dobrá nadstavba ke všem těm upírům.

Veveruška1992
22.10.2022 5 z 5

Mě snad tahle kniha nadchla ještě víc než ten první díl... kolikrát jsem si i u Harryho Pottera říkala, jak asi žil po tom všem, co si z něho několik let dělali zbraň hromadného ničení a ten instantně šťastný život jsem nebaštila, a tady autorka tu deziluzi a rozboření dosavadních jistot pojala skvěle...i ten útěk do Ameriky, který měl právě zakrýt podle mě, že postavy vnitřně bezradně přešlapují na místě, což se někdy prostě v životě stává, že i přes horečnou aktivitu se vlastně člověk neposouvá nikam...moc se těším na další díl, doufám, že bude stejně nabitý jako tenhle

Řéža007
06.10.2022 2 z 5

Mrzí mě to, ale autorka druhý díl absolutně nezvládla… Postavy se skoro vůbec nezměnily, děj byl předvídatelný a táhl se víc jak týden před výplatou. Já teď už jenom doufám, že třetí a závěrečná knížka bude lepší.

Gi-Gi
27.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Jak jsem byla nadšená z nedej se... Tak tady mi to trochu drhlo, jako četlo se to samo a 4 hvězdy to má za neotřelý příběh, ale i sama autorka priznava, že napsat pokračování je těžké... Tak ukončila knihu tak, že bez pokračování to prostě nepujde. Vztahy na zacatku = vztahy na konci. Ani o pid se to nehnulo. Vlastně ani penny a micah. Prostě nic.

Luskal
05.09.2022 4 z 5

Po recenzích zde a na goodreads jsem se trochu bála knihu přečíst. Vzhledem k tomu, ze vyšel 3. díl, který má lepší ohlasy, jsem si řekla, ze Nezdarného syna nějak prekousnu a hned se pustím do pokračování.
Asi proto, ze jsem neměla moc velká očekávání, se mi kniha vlastně moc líbila. Náhled na to, jak se cítí hlavní postavy poté, co porazí hlavního zaporaka a vše má být najednou zalité duhou (a samozřejmě není), je fajn.
Souhlasím ale i s vytkami, na ktere poukazuji ostatní čtenáři - vlastně se nic nevyřešilo, vypadá to, ze postavy se někam posunuly, ale v tom nejlepším kniha skončila a my jsme se nějakého dialogu, kterým by Simon a Baz ukončili svůj nedostatek komunikace, nedočkali.
Autorce bych vytkla za mě dost urychlenou závěrečnou scénu, kdy jsem se ztrácela v tom, kdo, co a kde vlastně dělá.

Hodnotila bych 3,5/5, protože děj ubihal rychle, kniha se četla velmi dobře, zápletka byla fajn, stejně jako postavy (i když bych je za jejich jednání občas praštila panvickou do hlavy, aby se vzpamatovali) a už mám na cestě poslední díl, kde doufám dostanu více komunikace a pořádné zakončení.

mysimas
20.03.2022 3 z 5

Knížka mě bavila, ale přišlo mi, že se v ní nestalo nic moc důležitého. Postavy se nijak výrazněji nerozvinuly, na konci měly stejné problémy jako na začátku a řešení v nedohlednu.

kayu
17.09.2021 3 z 5

Na pokračování jsem se těšila, ale nakonec na mě knížka neudělala moc velký dojem. Sice se dobře četla, ale děj mi přišel spíše průměrný a ničím speciální. Nejzajímavější postavou z celé knihy je podle mě Baz, a líbila se mi část, kde se setkal s dalšími upíry a dozvěděl se o svém druhu nové věci. Doufala jsem, že tohle téma bude více rozvedeno, ale třeba k tomu bude prostor v dalším dílu.

kate9326
02.08.2021 5 z 5

Druhý díl mě bavil víc než první- chyběl rozvleklý úvod a road trip zápletka byla povedená...
Agatha byla podle mě super postava, mnohem víc sympatická než Penelope, ale každý má jiný názor...
Sheparda jsem moc nemusela také...
btw je fajn, že postavy mají kapitoly z pohledu každého, ačkoliv délky nejsou vždy stejné.
+++ čteno v originále

Grohlinka
06.07.2021 3 z 5

Druhé díly nemají nikdy snadnou úlohu, ani vstupní pozici, u této knihy si ale troufám říci, že se toho autorka zhostila se ctí, rozhodně lépe než u jiných druhých dílů. Mně se to líbilo. Možná škoda, že autorka více nerozvedla jednotlivá dobrodružství a postavy a stvoření, určitě by si zasloužila větší pozornost, jsou autoři, kteří by z takového námětu a světa dokázali napsat několik dílů. Měla jsem obavy, že příliš prostoru bude věnováno Agátě, která mě v minulém díle nebavila, ale bylo to v pořádku. Vztah Baze a Simona zde prochází jakousi přípravnou fází na další díl, alespoň v to doufám, protože autorka si je jistě vědoma, že valná většina fanoušků čte tuhle trilogii zejména kvůli nim. Za mě mohu četbu jedině doporučit a opravdu se nemůžu dočkat třetího, závěrečného dílu, na to, jak to dopadne nejen se Simonem a Bazem, ale také Penelopou a Shepardem.

Karoli282
15.05.2021 4 z 5

Pěkné pokračování prvního dílu. Četlo se to velmi dobře. Na kouzelnický svět této autorky jsem si ještě úplně nezvykla, ale Baze se Simonem mám tak ráda, že mi to ani moc nevadí. Uvítala bych, kdyby měli ještě více prostoru. Určitě doporučuji a těším se na další díl.

Litocha
11.05.2021 3 z 5

"Co to pro všechno na světě piješ, Snowe?"
"Jednorožčí frappuccino."
Zamračí se. "Proč se tak jmenuje - má levandulovou příchuť?"
"Chutná, jako když si máčíš jahodové lízátko v šumáku."
Penny se znechuceně šklebí na Baze. "Pro hada živého, Basile, nechci ani pomyslet, jak víš, jak chutná jednorožec."
"Kušuj, Bunceová, byl z udržitelného chovu."
"Jednorožci umí mluvit!"
"Jen zdvořilostní fráze; není to jako zbaštit delfína."

Autorka pořád píše čtivě a odlehčeně, stránky ubývají velkou rychlostí. Moc se mi líbí její koncept magie - jak je závislá na lidech a čím rozšířenější fráze, tím je mocnějším zaklínadlem. Rozdíly v anglické a americké terminologii mě pobavily. Kraťoučké kapitoly vyprávěné z pohledu různých postav dodávají dynamičnost.
Bohužel tady pokulhává dějová linka, hlavní zápletka se objeví až v polovině knížky (u Nedej se byl ale rozjezd taky pomalejší). Ještě více mi vadily postavy - sebelítostivý Simon ("já chudáček, přišel jsem o magii"), buldozer Penelopa ("všechno vím nejlíp a vždycky mám pravdu") a i ostatními čtenáři oblíbený Shepard byl na mě moc vlezlý. Naštěstí, jakmile se začalo něco pořádně dít, lezly mi postavy na nervy míň a míň.
Ještě větší problém mám s otravnými věčnými tanečky Simona a Baze (ale jo, ale ne, ale jo), dva úředně dospělí, ale nejsou schopni si říct, jak na tom jsou a co chtějí.
Posledních několik desítek stran má spád, celkově mám ale z knihy pocit jako z jízdy rychlíkem. Zanechá ve vás dojem, jak to sviští, vnímáte barvy, ale o podstatě toho, kolem čeho projedete, se nedozvíte nic.

vera4097
22.04.2021 4 z 5

"Zajímavý" výlet :D ale jo, zažili toho dost a my s nima :) Ale ti dva jsou...ťulíci.... :D A sakra co ten konec...

(Ted jak u Sirotčince.. čakat až vyjde orginal a než to někdo přeloží a vyjde u nás... grrr :D )

M.anon
21.04.2021 5 z 5

Za mně málo Simon/Baz scén . Jinak super. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

kalinkacz
27.03.2021 4 z 5

Myslím si, že vůbec nejsem jediná, kdo si myslel, že Nedej se nebude mít pokračování... když ale bylo oznámeno, tak jsem skákala nadšením! Simon a Baz v další knize?! A dokonce bude třetí díl?! To si přál snad každý fanoušek těchto dvou postav... Nezdárný syn byl skvělým odpočinkovým čtením... První byl za mě určitě lepší, ale prostě ten pocit při setkání s milovanými postavami byl prostě skvělý... Jsem ráda, že autorka napsala pokračování a zakomponovala do něj důležitá témata - klobouk dolů a těším se na další díl!

alibenny
07.03.2021

Na tuto knihu jsme se opravdu velmi těšila a hned jak jsme se dozvěděla ze existuje jsme ji musela mít. Byla jsme moc ráda, že Agáta v tomto dílu nepůsobila jako nějaká (bez urážky) kráva. Nemohla jsem od této knihy ani na chvíli odtrhnout oči. Každý den jsme četla a nemohla se dočkat co se stane. Nevím jestli dokážu přežít čekání na další díl????. Jsem trochu naštvaná, že kniha má otevřený konec, ale o to víc se nemůžu dočkat na další díl.????

JitulHa
02.01.2021 4 z 5

Pokračování (ne)kouzelného dobrodružství Simona Snowa, aneb kniha, na kterou jsem se těšila už od té doby, co jsem zjistila, že vůbec existuje! A opravdu se to čekání vyplatilo, autorka své jedinečné postavy tentokrát uvrtala do roadtripu - vážně, kdo by si nepřál jen tak vypnout, prohánět se po liduprázdné silnici v kabrioletu a mít vítr ve vlasech - samozřejně se k tomu přimíchali různé nesnáze především magického charakteru. Jenom mi tady trochu scházelo více snow-baz momentů, to jejich pošťuchování a kyselé komentáře v předchozím díle, bylo prostě něco nezapomenutelného!! I tak příběhu rozhodně nescházel autorčin ostrovtip či osobitý styl psaní. Jo a Shepard je naprosto boží postava! Ale, ten konec? Vážně?? Potřebuji další díl. "Ať už nic není skryto." Okamžitě!