Nedej se

Nedej se https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297865/bmid_nedej-se-ZlQ-297865.jpg 4 745 170

Simon Snow série

Nedej se je příběh duchařský, milostný i detektivní. Je v něm přesně tolik líbání a povídání, kolik v knížkách Rainbow Rowellové čekáte – ale mnohem, mnohem víc nestvůr. Staletá proroctví předpověděla příchod Největšího mága, který díky své obrovské moci zachrání kouzelnický svět před ničivým zlem. Smůla je, že Simon Snow je nejhorší Vyvolený, jakého kdy kdo vyvolil. Svými kouzly většinou nadělá víc škody než užitku, a tak se radši ohání mečem a čarování nechává na své nejlepší kamarádce. Svět, který má zachránit, nad ním ohrnuje nos. A v boji s tajemným Zlořádem Pletichou se Simon za posledních sedm let taky moc nevyznamenal… Teď ho čeká poslední rok na Watfordské škole magických umění – možná taky poslední rok jeho života – a on si ho nenechá zkazit ani tím, že mu jeho příšerný, zákeřný, nafoukaný upírský spolubydlící Baz nejspíš přebral holku. Jenomže Baz udělal něco ještě záludnějšího. Beze stopy zmizel. A Simon nebude mít klid, dokud téhle záhadě nepřijde na kloub.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Carry on , 2015

lukyli154
31.12.2016 4 z 5

Rozjezd dost pomalý, ale pak to stálo za to. O lásce mezi muži jsem četla prvně, bylo to pro mě zvláštní. Doufám, že se jednou Simon srovná s tím vším a dozví se o svých rodičích.

Elle1
30.12.2016 4 z 5

Simona a Baze jsem v předešlé Fangirl hltala a jejich příběh se mi četl snad ještě líp, než příběh Cath a Leviho. Takže moje nadšení, když jsem procházela knihkupectví a viděla tuhle knížku, bylo obrovské: "Ona to opravdu napsala? Kecáš!"
Knížka jsem doslova zhltla jedním soustem. Jak už to u Rainbow bývá, je to perfektně napsané, čtivě, chytlavé, zábavné a prostě sakra dobré. Pro ty, co četli Fangirl je to nutnost, protože tahle knížka vás donutí totálně fangirlovat. I když bych Baze nakonci nejraději viděla s Penny a Simona s úplně někým jiným, čtení sem si užila a rozhodně doporučuju.

Misha11
27.12.2016 5 z 5

Skvělé pokračování FanGirl, ačkoli je to úplně o něčem jiném. Jde ráda, že autorka vyslyšela prosby fanoušků a věnovala Simonovi samostatnou knihu.
Všechno dobře vymyšlené, čtivé, postavy byly příjemné, podobnost s HP byla, ale upřímně, jaké nové fantasy knížky nejsou ničemu podobné?
Konec jsem tak trochu očekávala, ale i tak knížku hodnotím dobře a doporučuju ji.

ChytráVčelka
21.12.2016 5 z 5

Tato kniha je má nejoblíbenější od Rowellové. I když jsem ve Fangirl části se Simonem a Bazem přeskakovala, v téhle knize jsem je hltala. Samu mně to vážně překvapilo a to jsem ani neuvažovala o tom že si jí přečtu...... Děkuji paní Rowellová :)

ja17
03.12.2016 5 z 5

Kvůli téhle knížce jsem šla spát až ve 4 ráno. Prostě přečtená na jeden zátah - nemohla jsem přestat. Když jsem četla Fangirl popravdě mě úryvky o Simonu Snowovi dost rozptylovali od skutečného příběhu a musela jsem se přemlouvat ať je nepřeskakuji. Přesto, když jsem zjistila, že vyšlo Nedej se, neodolala jsem a začala číst. Nelituju, byla to prostě smršť "Fangirl Feels" a když už se mi vážně chtělo spát (taky proto, že Simon se zrovna choval jako pako), jen tak ze zvědavosti jsem nalistovala konec a přečetla si poslední větu (občas to tak dělám, abych třeba neměla moc velké očekávání na úžasný konec nebo když začínám pochybovat, že se kniha bude ubírat tak, jak chci aby skončila :D). A to jsem neměla dělat. Jelikož v tu chvíli mi došlo, že prostě musím číst do posledního slova a že ještě dlouho po tom budu hledat všemožné obrázky a fanfikce.
P.S. Nemám ráda Agátu.
P.P.S. Popravdě jsem dlouho před koncem (dokonce než jsem si přečetla tu poslední větu) tušila, jak to asi dopadne, kdo je zloduch, kdo se nakonec přidá k dobru a tak...přesto mám strašnou chuť si knížku přečíst znova - hned teď. (a to jsem ji četla včera :D)

SarahRoyalAss
30.11.2016 5 z 5

Prvních 100 stran jsem se nemohla začíst, pak to ale začalo... Nemohla jsem se od knihy odtrhnout!! Strhlo se to jako lavina a musela jsem číst pořád kdy to jen šlo. Kniha se mi opravdu moc líbila a celou dobu jsem si přála, aby nikdy neskončila :)
Byla bych moc ráda, kdyby bylo pokračování. Ale ni bych se nezlobila, kdyby ne. Bylo to kouzelné celé až do konce~ ♥♥♥
(Potřebuji více Baze a Simona!!)

BetyN.
22.11.2016 5 z 5

Za mě super! Knihu jsem si užila, zasmála jsem se a moc se mi líbila. Přála jsem si, aby nikdy neskončila! ♥

Danča:))))
18.11.2016 5 z 5

Nedej se je jedna z těch knih u které jsem si přála aby nikdy neskončila. Perfektní.

Giný
01.11.2016 5 z 5

Ani trochu bych se nezlobil, kdyby tato knížka měla další pokračování.
Dokonalá ukázka, že mezi láskou a nenávistí je jen velmi tenká hranice.
Baz a Simon dohromady...to je vražedná až magická kombinace. :)

andrea4315
27.10.2016 5 z 5

Přečteno na 1 zátah. Výborně napsáno. Obdivuji jak autorka dokázala podat naprosto věrohodně z pohledu 18ti-letého kluka. Přesně takhle bych si představovala, že by vypadal Harry Potter, kdyby ho napsal Kevin Hearne. Navíc výborně kupila pěkně postupně a nenápadně docela slušné množství hrdinů. V závěru příběh vyprávělo už 7 postav z různých míst a vy se vůbec neztrácíte.

Cynia
26.10.2016 5 z 5

Absolutně skvělá kniha! I přes to, že jsem při čtení celé "první knihy" měla pocit, že jsem zpátky v Bradavicích a autorka jen přejmenovala postavy, jsem velmi ráda, že jsem knížku neodložila, ale dočetla až dokonce. Baz je prostě nejlepší! Btw čteno v originále (po nahlédnutí do českého překladu se to zdá jako správná volba -.- )

Anna.Mal
15.10.2016 5 z 5

Hrozně super knizka! Určitě si přečtu ještě další od autorky!

strippedd
12.10.2016 4 z 5

Trochu spoileru :).... Už je to nějaký čas co jsem četla fangirl. Tato knížka mi přistála v ruce v pravý čas. Neměla jsem chuť na žádnou detektivku,romantický příběh plný lásky. Rozhodně jsem sáhla po tom pravém. Příběh plný kouzel,vtipných hlášek a světě div se i lásky mezi muži. Bylo to zvláštní,neobvyklé a proto opět Rainbow překvapila. Málo, která knížka mě dokázala tak uklidnit.

PAZATT
09.10.2016 5 z 5

Když jsem četla Fangirl, hrozně mě bavili ty vsuvky o Simonovi a Bazovi. Jelikož má ráda slash a Harry Pottera, přišlo mi tohle úplně skvělé. No a co, že je to podobné. Hrozně jsem si jejich příběh chtěla přečíst a když to vyšlo, málem jsem omdlela štěstím =D Narazila jsem na to úplnou náhodou v knihkupectví, měli jediný výtisk a úplně jsem tam začala jančit, až mě museli kamarádky odtáhnout. Prostě, je to úžasná knížka a navíc je od Rainbow, takže to nemůžete nepřečíst ^^

seredomi
28.09.2016 5 z 5

Běžet si pro její knihu, hned jak vyjde, je stále ta nejsmysluplnější věc, jakou můžete udělat...

LENITYEL
27.09.2016 5 z 5

Příjemné překvapení. Klidně by mohla mít dvakrát tolik stránek.

maky11
25.09.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Z toho konce jsem měla vážně smíšené pocity, ale po čase jsem se na to začala dívat trochu jinak. Celou jsem jí hltala a milovala. Rainbow taky miluji. Mám ráda Simona i Baze a celou tu záležitost s nimi. Líbí se mi styl vyprávění a úžasný děj. Za mě je to perfektní!

violet1313
22.09.2016 5 z 5

Nevím, co všem vadí. Ano, je to tak trochu podobné Harrymu Potterovi, ale sakra! Rainbow prostě napsala něco, po čem každý kdo četl fangirl prahl. A možná, že právě proto, že je to jen romantický canon na fangirl o dvou gay kouzelnících z nichž jeden je upír, jsem byla tak nadšená. Dokázala vytvořit parodii, která se dá brát i naprosto vážně a díky všem těm skvělým citátům jsem schopná říct, že je to Rainbowina nejlepší kniha. Jako fangirl jakou jsem , jsem si poplakala a zasmála se a všem, kteří alespoň jednou četli fanfikci, která je chytla za srdce doporučuji.

Hoshi
18.09.2016 5 z 5

Když jsem četla FanGirl, přála jsem si přečíst příběh o Simonu a Bazovi. A mé přání se splnilo. Ačkoliv jsem na HP vyrostla, tenhle příběh je úžasný! Kniha se četla velmi lehce, děj rychle ubíhal a než jsem se nadála, byl konec. Za mě tuto knihu doporučuji :)

Nikča1236
08.09.2016 3 z 5