Silo

Silo https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520506/bmid_silo-l2g-520506.jpg 4 1998 1998

Silo série

Pod zemí, zamořenou jedy, se v obřím silu ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. A zemřít… Po letech křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech se vzedme vlna odporu. Má naději na úspěch? A chtějí obyvatelé sila vůbec znát pravdu? Silo vyšlo ve 40 zemích a 20 jazycích a odstartovalo sérii, na niž navázaly další dva díly, Turnus a Prach.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Wool , 2011

Humpa
23.01.2015 5 z 5

jak se dává šest hvězdiček? Neskutečné, dlouhé, pořád napínavé.

dexeded
23.01.2015 4 z 5

Nebyla špatná, určitě doporučuji, jen se mi zdálo že se uprostřed až moc táhla a najednou byl konec.

Vé-Vé
22.01.2015 5 z 5

ÚŽASNÝ, VELKOLEPÝ! :)

Haha, myslíte si, že odhadnete, jak se to bude vyvíjet? Haha, omyl :D

Všechny stránky fungují jako magnety na oči a děj vás prostě drží a nepustí. Vyprávění z pohledu různých postav se celkem hodilo. Hlatala jsem jednotlivé úseky a chtěla konečně úsek se svojí oblíbenou postavou, ale ten hodně rychle utekl a tak další hltání a šplhání po kapitolách ... a byl konec. Takový konečně nesnáším, nedopracovaný, nedovysvětelný, ALE jsou to konce nejlepší!
Shrnuto podtrženo, takhle kvalitní knižní zážitek jsem dlouho neměla.

Persefona
18.01.2015 3 z 5

Kniha se mi ze začátku moc líbila, viděla jsem úžasný poutavý příběh. Ale ke konci to bylo dost nudné a závěr mě úplně zklamal, byl rychlý a takový nedopracovaný.....velké zklamání, dostat takový příběh do ruky S. King, ten by stím udělal věci...

PETERYY
18.01.2015 5 z 5

Super čtení, plné zvratů. Hlavní hrdinka by si nezadala ani s Indiánem Jonesem či McGiverem :-).

RT90
17.01.2015 5 z 5

Vynikající Postapo.. Za poslední dobu pro mě určitě nejlepší knížka a těšim se na pokračování. Spousta zvratů, skvělá atmosféra.

Scharks
08.01.2015 5 z 5

Kniha mne naprosto uchvátila a dlouho jsem se na ní těšila a po přečtení můžu říci, že rozhodně nezklamala!! Bylo to úžasné čtení které jsem si užívala téměř od samého začátku až do poslední věty, kdy jsem Silo brala pomalu i jako svůj domov a všechno jsem prožívala společně s hrdiny této knihy.. Už se moc těším na její pokračování a další vývoj - vůbec netuším co od toho mám dále očekávat, po tolika zvratech a změnách :) Takže všem kdo mají rádi tento styl můžu knihu jen a jen doporučit :)

Challi
03.01.2015 4 z 5

První půle nic moc, když už jsem poznal nějakou postavu, autor ji nechal umřít, moc jsem se v ději neorientoval a moc mě to nebralo, ani styl psaní. Ale po půli se děj krásně rozjel a nakoc mi bylo líto, že kniha už končí. Rozhodně se těším na pokračování.

acul.p
02.01.2015 5 z 5

Perfektní post apokalyptický román, skvělé vykreslení postav a moc se mi líbilo jak si jednotlivé postavy v první polovině předávali štafetu příběhu. Těším se na pokračování :)

Morgause
30.12.2014 5 z 5

Uzavřený vesmír prastarého sila se začíná hroutit. Příčinou je prostá lidská zvědavost, která strčila nos někam, kam neměla. Drobná trhlinka v systému, kterou někdo objevil, pochopil a rozšířil, podkopává a drtí staletí udržovaný řád založený na strachu, lžích, vraždách a trestech. Mohou strážci tajemství zamezit povodni vzteku, která se rozlije z protržených hrází a bezmyšlenkovitě ničí a trhá vše, co jí přijde do cesty? Nebo se možná poslední archa civilizace potopí?
Skvělý nápad, myšlenky i příběh. Knihu jsem četla doslova jedním dechem, jako bych se dívala na film.
Kromě několika málo hluchých míst v ději, která mohu s klidným svědomím zanedbat, lze výtku směřovat snad jen na hlavní (super)hrdinku. Bojovnice za pravdu s IQ a vynalézavostí Einsteina, svaly Pepka námořníka a odhodláním islámského radikála přežije nepřežitelné, a to hned několikrát. Pokud by se ale čtenář neměl dočkat rozuzlení spíše ve stylu Orwellova 1984, je "deus ex Juliette" pro příběh naprostou nutností.

Jhny
27.12.2014 5 z 5

Kniha skvělá a zabavila mě nejen na cestách mhd, ale i po večerech doma. Dočetl jsem ji během týdne a ač byly místama poměrně nudné pasáže, tak celkový dojem je za 5*!

kazatell
27.12.2014 5 z 5

Čtivé a celou dobu napínavé. Z podobných žánrů jedna z nejlepších

humppa
23.12.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších mých knih roku 2014. Výborně napsané!

Overdead
22.12.2014 5 z 5

Táto kniha ma zaujala hlavne preto, lebo mi to na prvý pohľad trošku pripomínalo knihu Metro 2033. Nejakú chvíľu som váhal, ale nakoniec som sa odvážil do toho skočiť a rozhodne to neľutujem.
... viac na: http://overdeadbooks.blogspot.cz/2014/11/silo-recenzia.html

asam
11.12.2014 4 z 5

Román mě mile překvapil, napínavé od začátku do konce. Doporučuji a těším se na další knížku tohoto autora.

stolbice
10.12.2014 5 z 5

Musím říct, že kniha mě mile překvapila. Ze začátku jsem se do ní musela spíš nutit. Na můj vkus to bylo až moc rozvláčné vpravování čtenáře do příběhu, jak nemám u některých knih ráda obrazně hození do vody, ať si čtenář plave a namáhá závity, tak tady mi to zase přišlo až zbytečně podrobné, ale...ono to vlastně nebylo na škodu :-) Postupně umírají všechny postavy, o kterých si myslíte, že budou ty hlavní a do popředí se dostávají jiné, kterým začínáte přát větší úspěch než těm předešlým. Asi od 150 strany už mě kniha bavila a posléze jsem se od ní nemohla odtrhnout. Příběh lidí, omezených prostorem a vědomostmi, které se jim ti vyvolení rozhodli sdělit nebo spíše nesdělit je zajímavý, i když už na toto téma tady toho bylo hodně - boj proti systému, snaha něco změnit, dělat věci jinak a lépe....každopádně je to dobře podané, zasazené do celkem depresivního prostředí zničeného světa a života pod zemí. Těším se, pokud budou další díly, určitě si je přečtu.

Clarins
06.12.2014 1 z 5

Jak jsem se na tuhle knížku těšila, tak mě moc zklamala :( Na dlouhou dobu jsem jí v půlce odložila, asi na straně 400 konečně dostala spád který najednou přešel v konec knihy. A já vlastně vůbec nevím, o co v té knize vlastně šlo !

Jitulisko
30.11.2014 5 z 5

Velmi povedené těším se na pokračování ;)

Bee
26.11.2014 5 z 5

Tohle byla naprosto parádní četba.
Kniha začíná z pohledu šerifa, který toho má už dost, tak se rozhodne, že chce jít ven. Vedení Sila mu to samozřejmě umožní, a to pod podmínkou, že vyčistí senzory. A tak šerifa navléknou do obleku a vyšlou ho do nedýchatelného vzduchu rozbombardované země. Co nutí odcházející k čištění, když by mohli prostě zmizet za kopcem? Co vlastně přesvědčilo šerifa k odchodu? Tyhle a mnohé další otázky nedávají nové šerifce spát, a tak se rozhodne dráždit hada bosou nohou...
Atmosféra knihy je perfektní a autor si skvěle poradil s dějem, takže se každou přečtenou stránkou dozvídáte další a další informace, až se vám začne zaplňovat jasnější obraz. Zápletka je pro mě geniální, postavy mě bavily - konečně se tu nesetkáváme s chrabrými puberťáky, co zvládnou nemožné a zachrání svět, a tak se mi to líbí. Nemám co vytknout.

Osca
20.11.2014 5 z 5

Nedoporučuji číst jen tak občasně jako já. Neměl jsem na knihu dlouhodobě čas, a to se odrazilo v mé soustředěnosti na ni. Neustále jsem se vracel k tomu, co se dělo před týdnem, a než jsem se dobral k tomu, co jsem si pamatoval, už jsem zase knihu odkládal. Mea culpa. Těším se, až ji zfilmují, protože to konečně uvidím vcelku.