Silo

Silo https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/520506/bmid_silo-l2g-520506.jpg 4 1997 1997

Silo série

Pod zemí, zamořenou jedy, se v obřím silu ukrývají lidé: naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. A zemřít… Po letech křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech se vzedme vlna odporu. Má naději na úspěch? A chtějí obyvatelé sila vůbec znát pravdu? Silo vyšlo ve 40 zemích a 20 jazycích a odstartovalo sérii, na niž navázaly další dva díly, Turnus a Prach.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Wool , 2011

majkles
23.02.2015 5 z 5

Na začátku lehce rozvleklé, ale zbytek to vynahradil, čte se to samo. Tyhle postapokalyptické věci já prostě můžu. Doufám, že další díly vyjdou v dohledné době i unás.

piratmartin
23.02.2015 4 z 5

Skvěle sem se bavil, bylo to jako dívat se na film. Romea a Julii si mohl autor odpustit, podle mě to tam přidal proto, aby to vyznělo jako nějaký velký srdceryvný scifi příběh, ale podle mě to tam vůbec nemuselo být :-). I bez toho by to bylo super čtení.

Sakulnikov
22.02.2015 3 z 5

Svižně psané postapo sci-fi, ale dost předvídatelné, bez širšího pojetí světa (ano jsem historik, takže by mě zajímalo něco víc o fungování světa, než jen to absolutně nejnutnější k posouvání děje) a dosti pochybným závěrem. Napsané to je velmi dobře a nemyslím, že by tam bylo jediné zbytečné události, vše má svůj význam.

Franc
20.02.2015 4 z 5

Autor je bezpochyby skvělý vypravěč. Prostředí a systém v němž žijí je popsán velice sugestivně.

Narozdíl od některých čtenářů jsem neměl pocit, že by se děj v některých částech táhl. Vše mi utíkalo svižným tempem a rozhodně nemůžu tvrdit, že bych se u některé pasáže nudil.

S čím se naopak shodnu je názor na konec knihy, který vyvrcholil tradičním bojem těch dobrých s těmi zlými, kteří mi svým způsobem způsobem připomínali Orwellovi členy strany s jedním z jejich hesel: "V nevědomosti je síla"

hopla
17.02.2015 3 z 5

Dnes už klasické postkatastrofické téma s atmosférou, připomínající román Nonstop. Tajemno se tu však brzy vytrácí a je nahrazeno oblíbeným soubojem dobra se zlem /nebo anarchie s řádem?/. Zatím jen vlažný dojem, uvidíme, zda se bude mít děj kam posunout...

Alex732
11.02.2015 5 z 5

V první čtvrtině knihy si autor zřejmě rozepisoval pero. Už jsem myslel, že se tím neprokoušu, ale nakonec jsem pochopil, že i to "nezáživné" bylo pro ostatní děj důležité a dávám tedy 5*.

Erummeldë
09.02.2015 5 z 5

Kniha byla jedním slovem naprosto úchvatná. Byla nejen dobře napsaná, ale i úžasně promyšlená a hodně napínavá. Jediné co bych vytkla, byl konec. Na moje očekávání byl závěr dost slabý. Ale i tak je tahle knížka asi jednou z nejlepších, co jsem zatím četla.

Kortexo
08.02.2015 3 z 5

Silo je dobře napsaný komerční hit, bez nových myšlenek a nápadů.Příběh je silně logický, takže jakýkoliv zvrat, který se v příběhu odehraje, nemá nakonec žádný radikální dopad na děj.
Pokuď je to myšleno, jako trilogie, tak rozjezd je velmi pomalý a nedává moc možností na nějaká radikální překvapení v dalších dílech.
PS:Neutrácejte peníze a běžte do knihovny...

groula
08.02.2015 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, strhující děj a ačkoli má kniha tolik stran, její čtení absolutně nenudí.
Postapokalitický svět, to já rád :-)

orson
07.02.2015 4 z 5

Nejdříve jsem se trochu neorientoval (myslel jsem, že to je další severská detektivka), ale pak už mi to došlo - postkatastrofická kniha se zajímavou myšlenkou. Popravdě hodně dobře vymyšlená (mám na mysli ten svět), co se týče děje, bylo to trochu slabší, proto jen 4/5. I když ty nečekané zvraty mě příjemně překvapily.

delfin32
05.02.2015 5 z 5

Postapokalyptické příběhy rozhodně nepatří k mému oblíbenému žánru, ale ohlasy na tuhle knihu mne přinutily do knihy alespoň nakouknout a prakticky během okamžiku jsem byla naprosto vtáhnuta do děje. Skvělé čtení - napínavé do posledních stran :)

Acinore
04.02.2015 5 z 5

Wow! Konec trošku zdlouhavej, ale jinak to nemělo chybu :) perfektně vymyšleno, máme tu dalšího nadějnýho autora!

VladkaBU
02.02.2015 4 z 5

... první polovina mě stála trochu přemáhání, jestli to chci číst, přece jenom fantasy jsem nikdy nečetla. Ale druhá polovina už lepší. Nakonec se mi to líbilo a jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat

Atak
01.02.2015

Docela mě to mile překvapilo

Figul
31.01.2015 5 z 5

Začátek se strašně moc táhl a musela jsem se přesvědčovat, abych pokračovala, ale druhá polovina příběhu mě nesmírně chytla. Autor opravdu skvěle dokázal vybarvit postavy a nejen ty hlavní, jak to často bývá zvykem. Takže mi to nedá a stejně musím dát 5*.

3Ketrin
31.01.2015 1 z 5

no čekala jsem to lepší ze začátku mě to bavilo dobrý nápad, ale moc se to táhlo a bylo to zbytečně zdlouhavé

Red.H.Rad
31.01.2015 3 z 5

Bohužel jsem zatím spíš zklamán než potěšen. Čekal jsem dle recenzí trošku víc svěžího větru(myšlenek) a zatím jsem dostal tak trošku výcuc z knih od B. W. Aldisse NonStop a Skleník. Trochu mě překvapilo kolik je tady výkřiků jak je to originální a nový nápad. I pc hry jako je Fallout a podobné už pracovali s tím to námětem. Jsem zvědav na pokračování. Doufám že to nebude vyloženě napsané pro oči případných producentů tak jak je to zvykem u podobných prvotin. Držím autorovi a svým způsobem i nám čtenářům palce.

TheMajkee
29.01.2015 3 z 5

Oj, to jsou zdejší hodnocení zase jednou velmi přemrštěná. Silo má vcelku originální námět, filmově zpracované to bude fakt dobré, ale v knižní podobě to lehce pokulhává. Je znát, že tohle je autorova prvotina (pominu-li povídky, ze kterých Silo vzniklo), protože jeho styl působí místy amatérsky - někdy se v něčem hrozně nimrá, jindy bere popisy a posuny v ději naopak moc hopem. Jsem ale rád, že tohle nebyl úplně ten typický young adult dystopický román jako třeba Divergence, i když tu je zase nebojácná a rebelující hlavní hrdinka. Naštěstí to působilo o něco víc dospěleji, ale to je asi tak všechno. Některé části byly vyloženě strhující, většina knihy však byla zcela prázdná a neakční, a to mě u tohoto druhu literatury dost štve.

Když jsem si Silo kupoval, netušil jsem vůbec, že je součástí trilogie a on ani závěr nenaznačuje, že by se mělo stát něco dalšího. Obzvlášť u trilogií by totiž bylo potřeba, aby zůstal děj na konci otevřený, ale v Silu je poměrně výrazná tečka, která vůbec nenaznačuje, že by se ještě něco zásadního mohlo semlít. A to je sakra špatně, vždyť mě osobně to vůbec nenalákalo k tomu, abych si přečetl pokračování - to by mě normálně zajímalo i u knihy, která není úplně podle mých představ. Silo se totiž na druhou stranu čte dobře, je to vyloženě odpočinková kniha, u které nemusí čtenář moc přemýšlet a dávat si věci do širšího kontextu. (Ale joo, nebylo to zase tak hrozný, jak se může zdát z mého komentáře, jen to mohlo být prostě více akční a celá pointa trochu inteligentnější...)

Elisis112
29.01.2015 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, příběh mi připadl poutavý a zajímavý, stejně tak jako název. Bohužel, dlouho mi trvalo se do ní začíst a bavit mě začal až rozvinutý příběh Juliette. To ale taky netrvalo dlouho a poslední stránky už jsem některé jenom přeskakovala.

Knihu celkově považuji za dobrou, i když to není přímo můj styl. // 70%

dulinek79
25.01.2015 5 z 5

Kniha vyloženě nadchla. Přečetla sem ji jedním dechem, domácnost musela stranou :)