Pes baskervillský

Koupit

Čtvrtý svazek souboru Příběhy Sherlocka Holmese přináší třetí ze čtyř klasických románů o tomto hrdinovi. Pes baskervilský je nejslavnější a nejčtenější detektivní román všech dob. Doyle zde jedinečně evokoval atmosféru tajemství a děsu z událostí, které se zprvu vzpírají logickému vysvětlení.

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/38292/pes-baskervillsky-38292.jpg 4.52721

Příběhy Sherlocka Holmese 5.

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno · Jota

The Hound of the Baskervilles · 1902

Kniha Pes baskervillský

evelýny

Anglie - mlha - blata - vřesoviště ... a světélkující obluda, která vraždí na potkání...
Dávno, dávno již tomu, co jsem četla tuto dnes již klasiku z pera skotského lékaře, všestranného spotrovce, politika, bojovníka za zlepšení situace v Kongu, válečného zpravodaje, ale hlavně světoznámého spisovatele nejenom detektivních románů s dnes již kultovní postavou detektiva Sherlocka Holmese.
Tak jako Sherlock se stal symbolem brilantní schopnosti dedukce, tak ,,Pes baskervillský"- anglický mastif - se stal symbolem obrovské vraždící stvůry.

,,...byl to obrovský pes, černý jako uhel ... oheň mu sršel z otevřené tlamy, oči mu žhnuly řežavou září, jeho morda a srst na krku a hruď byly lemovány plápolajícím ohněm. V žádném deliriu nemohl si žádný halucinacemi mořený nemocný mozek představit něco děsivějšího, hrůznějšího, pekelnějšího, než byl temný netvor s dravou maskou, který se na nás vyřítil z hráze mlhy."

P.S: Ale jak již to v životě bývá, příčinou a tudíž tou pravou stvůrou byl, je a bude vždy člověk. Jaký pán, takový pes...
P.P.S: Můj pes byl veselý, hravý, společenský, ale když se naježil, úplný ,,Baskervill" ... Ale stačil jeden jediný piškot ... Měj se ,,tam" dobře, Yoriku, jediný a nezapomenutelný... a měj se dobře i ty, ,,Pse baskervillský."

Ivan Kučera

Ako Sherlock Holmes, tak detektívky všeobecne nie sú žiadnou mojou srdcovkou, nikdy neboli a už ani nikdy nebudú. Ale Pes baskervillský je pecka, pretože zbožňujem horory a on k nim má čertovsky blízko. Šokujúce twisty, skvelé prostreduie a v prvom rade geniálna atmosféra "blat", na ktoré sa s príchodom večera znáša nechutne hustá hmla, v ktorej nie je nič ľahšie, než sa stratiť - a už nikdy nebyť nájdení. Skončíte v močiari, zapadnete doňho, postupne klesnete na dno a nakoniec zmiznete úplne. V lepšom prípade. V horšom vás roztrhá desivá beštia, ktorá tu po nociach blúdi, obchádza to tu a o nič dobré jej nejde. Ale nebojte sa, ani cez deň tento kraj nepôsobí zrovna dvakrát veselo - pochmúrna obloha, ponuré sídla, temné lesy. Za túto atmosféru dávam maximálne hodnotenie, ale opakujem a podotýkam, že super je i rozuzlenie, postavy, dialógy atď.

chaera

Úžasně napsaný příběh s dokonalou atmosférou. Naprosto jsem se do této knihy zamilovala!

shrek12

Skvělá kniha.

Lucie1010

Tuto knihu jsem si vzala jako povinnou četbu k maturitě (na doporučení kamarádky). Je to můj první případ s Sherlockem Holmesem- respektive s Dr. Watsonem :D a musím říct, že se mi velmi líbil. Je to kratičká knížka s rychlým spádem děje. Přiznávám, že
jsem tušila dopředu kdo je vrahem, ale kouzlo to neztratilo. Doporučuji všem maturantům :P.

whale77

Jako malá jsem zbožňovala příběhy Sherlocka Holmese (víc než dnes detektivy Agathy Christie) z knížky Muž s dýmkou a houslemi. Proto jsem se s chutí pustila i do této Doylovy klasiky. Ale kvůli zastaralejšímu jazyku mě to nebavilo tolik, jak jsem čekala. Doufám, že to bylo jen mým momentálním rozpoložením, protože příběh i atmosféra jsou skvělé. K té zmiňované knížce příběhů se chci brzy vrátit s našimi dětmi a doufám, že i ony si Sherlocka zamilují.

zaba335

Na klasiku mě bavila, i když se mi hůře četla. Ale to je u každého individuálně. Celkově hodnotím jako moc povedené dílo.

encyklopedie

.....všechny kecy o tom co této knize chybí jsou na dvě věci .... tohle je detektivní dílo, kterému nechybí nic.
Pořád je to /i moje/ nejoblíbenější detektivka takže 321% ji hodně sluší
...a jedna zajímavost
Čeští čtenáři se s detektivkami setkávali od počátku 20. století zásluhou překladů anglosaských autorů (Pes baskervilský u nás vyšel pouhý rok od vydání originálu, od prosince 1902 do listopadu 1903 vycházel na pokračování v časopise Svět zvířat)
......a ten název časopisu je příhodný, pes baskervillský tam rozhodně patří.....