Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35044/bmid_pes-baskervillsky-MzS-35044.png 5 3844 483

Nejslavnější Doylův detektivní příběh. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Complete Sherlock Holmes , 1902

Lokina
07.01.2018 5 z 5

Velmi zdařilá detektivka s nejznámějším detektivem Sherlockem Holmesem a jeho přítelem doktorem Watsonem. Příběh byl velmi čtivý, napínavý, místy strašidelný a tajemný. Při popisu blat a pochmurné krajiny kolem panství, mi běhal mráz po zádech. Sherlock jako obvykle vše vyřešil svojí neuvěřitelně propracovanou dedukcí, Watson byl vtipný a snažil se s Sherlockem držet krok. Konec byl nečekaný a rozuzlení přišlo v pravý čas.

Michalka98
06.01.2018 5 z 5

Tak jsem zřejmě našla dalšího skvělého britského autora. Skvělá knížka s napínavým dějem, výborně vymyšlenou zápletkou a nečekaným koncem (i když jsem vraha tak trochu tušila). Určitě si přečtu i další díla sira Doyla.

Eicherik
06.01.2018 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, ale přeci jen bych jí přidal asi tak padesát stránek navíc a ony stránky bych zaplnil větším popisem pochmurné vřesovištní krajiny a popisem zámku šlechtického rodu Baskervillů.

Sudeda
29.12.2017 4 z 5

Kniha u které jsem měl nejvíce nahnáno! Ten pocit, když je mlha hustá jako mlíko a ve tmě se stále něco hýbe je bezmocný... Splněno díky maturitě :)

Kirrie
27.12.2017 5 z 5

Přeneslo mě to do 19. století, řešil se případ na zámku, nemůžu být nespokojená! Doyle má velmi příjemný jazyk, takový nenucený a velmi čtivý. Donutil mě zamyslet se nad svým vlastním stylem psaním. Děkuji Sire, obdivuji vaši práci a právě jste si získal posedlého čtenáře.

Kája5951
27.12.2017 4 z 5

Doporučuji pro všechny příznivce Sherlocka

AlexisG
26.12.2017 5 z 5

Pes baskervillský bylo moje první setkání s knižním Sherlockem Holmesem a musím říct, že mě absolutně nezklamalo. Panství obestřené tajemstvím, nebezpečná zákoutí zrádných bažin a záhadná smrt? Dostala jsem mnohem víc, než jsem čekala a náramně jsem si to užila. Tohle rozhodně nebude mé poslední setkání s panem Holmesem.

Salamon
19.12.2017 5 z 5

Super knížka. :)

dadako
06.12.2017 5 z 5

Můj první Holmes. Musím přiznat, že se mi to moc líbilo. Po dlouhé době mě některá kniha opravdu bavila.

Chesterton
01.12.2017 5 z 5

Další dětská láska a s ním všechny další Sherlockové, které jsem potkala v knihovně pro děti a mládež. Sherlock Holmes s Watsonem byli mými hrdiny a vzory několik let na ZŠ. Taková dětská hezká vášeň:)))
Tajemné, dobrodružné, děsivé, napínavé. Vše, co člověk potřebuje, aby ve zdraví přežil socialistickou povinnou školní docházku :(((

PeterSmith
24.11.2017 5 z 5

Po delší době dávám 5* dílo je to vskutku velkolepé. Sice mě občas štvala z mého pohledu Holmesova "arogance", ale i tak se ke knize zajisté ještě vrátím.

Devil-Ivet
16.11.2017 4 z 5

Tak jsem se odhodlala k přečtení něco o Sherlocku Holmesovi a můžu říct, že mě tento příběh vtáhl do děje. Tajemné, dobrodružné, děsivé. A taky napínavé. Takový to na mě udělalo dojem. Určitě mrknu po jiných knihách o tomto detektivu :)

Smiley96
05.11.2017 5 z 5

Dvěma slovy ... úžasná hrůza... Byla to moje první Holmesovka a četla se jedním dechem

ddkk
25.10.2017 5 z 5

Je to s podivem, ale asi to je jediná detektivka, kterou je možné číst opakovaně - aspoň já můžu - i když už člověk ví, jaké bude na konci rozluštění. Sherlock, ten klasický a původní, nemá konkurenci a Sir CD také ne. Doporučuji všem, kdo se snad s touto povinnou detektivní klasikou zatím míjeli.

MartinBatista
24.10.2017 5 z 5

Četl jsem různé detektivky, ale musím říct, že žádná mě nazaujala a nevtáhla do děje víc než Pes baskervillský. Rozhodně doporučuji! Opravdu skvělé čtení!

Melisandra
19.10.2017 5 z 5

Prostě klasika. :)

papaja
18.10.2017 4 z 5

Místy mi bylo do smíchu, jelikož jsem si vzpomněla na film Adéla ještě nevečeřela - místy jsem viděla určitou podobnost. V celkovém dojmu velmi zajímavý příběh, který stojí za přečtení.

Basta1912
15.10.2017 5 z 5

Moje první detektivka, kterou jsem četla tak v 10ti letech a přišla mi strašně napínavá a strašidelná :D Což se vlastně nezměnilo ani teď - tajemné mlhy na Blatech jsou pořád stejně tajemné a přízrak ďábelského psa, který terorizuje rodinu Baskervillů je stále proklatě reálný. Parádně napsané - čte se jedním dechem a v žádné pasáži se ani na chvilku nenudím (v tom by se měli inspirovat i autoři současných - nejen detektivních příběhů).

Jana283
09.10.2017 4 z 5

Klasika, u které se krásně bojí.

Oninek
02.09.2017 5 z 5

Pro mě první kniha od Conana Doyla a určitě u ní nezůstanu. Skvělý příběh, který vás vtáhne hned od začátku a pustí na konci. 5*