Pes baskervillský

Koupit

Nejslavnější Doylův detektivní příběh. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35044/pes-barkervillsky-35044.jpg 4.52625

Příběhy Sherlocka Holmese (5.)

The Hound of the Baskervilles (1902)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Pes baskervillský

AngelSarah

Přečteno za den. ;) holmes je nejlepší :)

Nugátek

Mám ráda všechny detektivky,ale Pes Baskervillský od A.C.Doyla mě naprosto uchvátil.Teď už se nedivím,proč je považován za nejlepší doylovo dílo.Dokázal skvěle popsat ponurý podzim ve kterém se vše odehrávalo,člověk jen dychtil dozvědět se,kdo že je ta zrůda rodu Baskervillů a přitom všem samozřejmě nechyběla logická kostra příběhu.Vřele doporučuji i těm,kteří ještě žádné "holmesovky" nečetly!

Kozel

Jako je pro Poirota ikonickým případem Vražda v Orient Expresu, Holmesovým ikonickým případem je nepochybně Pes baskervillský. I když ho člověk nečetl, nepochybně na něj narazil v nejednom zpracování. Ale originál je originál, přestože jsem knihu do ruky vzal s ostudným zpožděním, avšak s nijak nezmenšeným nadšením. Holmes je geniální postava, ještě geniálnější její autor. Těch citátů. Těch vodítek. Těch "aha" okamžiků, kdy si čtenář uvědomí, jak mu Doyle dával indicie, které přehlídl a které zcela logicky ústí v danou dedukci. Připadal jsem si jako Watson, který se přes veškerou snahu nikdy nepřiblíží svému učiteli, cítí se uražen a zároveň pochválen jako malý žáček. Akorát, že mým učitelem je Doyle místo Holmese. To jsou znaky Holmesovských příběhů, které v téhle knížce dosahují vrcholu ještě podtržené až gotickým nádechem baskervillského zámku, jeho tajemství, a mlhou nad nebezpečnými blaty, které ukrývají nejenom uprchlého trestance. Jo, tohle jsou věci, které si lze užít opakovaně.

Filip555

Mám rád postavu Sherlocka Holmese a ani kniha mě nezklamala. Ideální čtení nejen pro milovníky detektivek.

Sam33

Má první kniha o Holmesovi, kterou jsem četla. Asi zůstane i navždy jediná, jelikož mě Holmes nijak zvlášť nezaujal, a ani žádný milovník detektivek nejsem. Ale je to klasika a určitě nelituji toho, že jsem ji přečetla.

MatoZu

I přesto, že jsem byla velmi brzy přesvědčená o tom, že vím, kdo je vrah (a nakonec se mé domněnky potvrdily), čekalo na mě v knize několik překvapení. Například onen záhadný muž žijící na močálu. ;)

Dolina

Sherlock Holmes je můj nový oblíbený superhrdina.

tanya139

Existuje důvod, proč jsou knihy se Sherlockem Holmesem tak oblíbené. Mám ráda styl knihy, který nám krásně zprostředkuje tehdejší období. Líbí se mi také, jak jsou případy promyšlené. Ale opět i u tohoto autora musím podotknout, že mám raději méně známé knihy. Každý kdo má rád styl A. C. Doyla by neměl skončit u děl jako je Pes baskervillský nebo třeba Studie v šarlatové, ale zkusit i další