Pes baskervillský

kniha od:


Koupit

Nejslavnější Doylův detektivní příběh. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35044/pes-barkervillsky-35044.jpg 4.52938
Série

Příběhy Sherlocka Holmese

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

The Hound of the Baskervilles, 1902

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (337)

Kniha Pes baskervillský

Přidat komentář
ArwenAragorn
10. října

Zase jsem zapomněla ohodnotit. Přitom se jedná o výjimečnou detektivku s nádhernou hororovou atmosférou. Čteno několikrát, přestože jsem ji už znala zpaměti.

nicolettkaa
06. října

Opravdu mě hodně mrzí, že jsem na Sherlocka nenarazila tak před patnácti lety. Určitě bych si ho užila mnohem víc. Nyní mě u detektivky málo co překvapí, některé věci se daly snadno předvídat. Niceméně britský humor mě zde stále baví stejně tak jako ponurá atmosféra.

Kniha se čte velmi dobře a pro ty, co s detektivkami začínají, to bude skvělá volba.


martin_aston
26. září

Pre mňa najlepšia kniha so Sherlockom. Na pomedzí detektívky a hororu, vynikajúce pochmúrne prostredie, strašidelný príbeh, a prudké stupňovanie deja ku koncu. Mrazivá krása.

pismenkovyJoe
12. září

Prokletí Baskervillů mi nedalo spát, dokud jsem ho s Watsonem a Holmesem nerozlouskl. Příběh byl napínavý a čtivý, určitě se k Doylovi ještě někdy vrátím.

Jellus
10. září

Krasna kniha, poklidne cteni neklidnym anglickym venkovem...

Lie
23. srpna

Jsem velká fanynka Hercula Poirota a pro srovnání jsem chtěla zkusit i slavného Holmese, tak jsem zvolila jeho asi nejznámější příběh. Bylo to dobré, ale na to, jak je to slavné, ne dost dobré. Od Agathy Christie jsem si už zvykla na naprosto nečekaná rozuzlení a tohle bylo takové celkem předvídatelné, kdo má trochu zkušenosti s detektivkami, brzo přijde na to, kdo asi vraždí a proč. Nicméně příběh měl skvělou tajemnou atmosféru a číst to v noci, možná bych se i bála. A pro mě je vždycky plus fakt, že se kniha odehrává v mé oblíbené době kolem přelomu 19 a 20 století.

Daben
05. srpna

Velmi čtivě napsáno. Knihu jsem měl za 3 dny přelouskanou.

Littleben
31. července

Na svou dobu skvělý horor. Vždy, když se z mlhy ozvalo psí vytí, chloupky na krku se začaly nadzvedávat. Mrazivé. 9/10

1 ...

Doporučujeme

A pavouk přichází
A pavouk přichází
Hodiny
Hodiny
Zlámané kosti
Zlámané kosti
Lord Edgware umírá
Lord Edgware umírá