Seznam tajných přání

Seznam tajných přání https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180165/mid_seznam-tajnych-prani-wOj-180165.jpg 4 541 153

Brett Bohlingerová si až do svých 34 let žila jako princezna. Ze dne na den ale přichází o všechno, když zjišťuje, že milovaná maminka, majitelka obří kosmetické firmy, ji vynechala ze své závěti. Přesněji - její díl dědictví jí připadne pouze v případě, že dokáže do roka splnit všechna svá dětská přání, jejichž seznam si jako malá sepsala a na které už dávno zapomněla. Na rozdíl od matky. Jenomže proč by se měla Brett najednou stát učitelkou a ve volném čase dělat sólového komika, když se tak tvrdě připravovala na to, že jednou převezme rodinné impérium? A k čemu by jí byl kůň? Brett se cítí podvedená a ponížená, navíc přichází o práci, jistý příjem i dlouholetého přítele. S vidinou dědictví začíná plnit jeden bod seznamu za druhým a brzy si s překvapením uvědomuje, že jí ten starý ušmudlaný list papíru úplně ovládá. A že jí to vlastně vůbec nevadí … Půvabný románový debut americké autory o cestě za štěstím a o snech, jichž bych se člověk neměl nikdy vzdávat.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Life List , 2013

machrus
05.05.2014 4 z 5

Teda jako musím říct,že tato kniha mi dala hodně zabrat.Ale také přiznám,že si za to mohu sama.Už po prvních asi 50 starnách jsem knihu odsoudila k tomu,že ji odložím a nedočtu.Kniha mi totiž nechutně moc připomínala film 12 podmínek k dědictví.(V čemž jsem se zmýlila.)Hodně jsem se přemlouvala abych se ke knize asi po přečtení dalších třech knih vrátila,ale vrátila.Sice jsem ji dál louskala asi po 20 stránkách denně(což v mém případě je sakra málo),ale četla jsem.Snad až od strany 197 mě kniha začala opravdu bavit.A to jsem ji už teda zhltla do finiše na jeden zátah.Ač s velkým přemáháním tak ale knihu jsem zdolala.Konec knihy mě úplně dostal.Tím koncem myslím od strany 197 do konce knihy. Když se podívám na knihu po dočtení. Byla víc než dobrá.Nemít problém s tím začátkem asi bych dala i 5 hvězdiček.Snad změním hodnocení po druhém přečtení. ;-D

mája1970
30.03.2014 3 z 5

kniha takový zlatý střed neurazí a nenadchne

Gabetka
21.03.2014 4 z 5

Nenáročná oddechovka pro zpříjemnění nálady. Zaujal mě především ten nápad s plněním cílů.Občas mi lezlo na nervy to množství šťastných náhod a správného načasování, ale ve výsledku jsem byla spokojená.

JajaAP
14.03.2014 4 z 5

Hezký příběh a dost mi připomínal knihu PS Miluji tě. Jediné, co mi trošku vadilo byla ta nejasnost kdo je ten pravý a musím se přiznat pořád jsem doufala, že to bude někdo jiný, něž ten kdo to nakonec byl. :-)

soukroma
21.02.2014 3 z 5

Zklamání - zajímavý námět, ovšem provedený velmi nevěrohodně jako totální červená knihovna. Nerealita odkapávala s každým dalším vývojem jako med. Hlavní hrdinky mi přestalo být líto už po prvních stranách a čím dál tím víc mě štvala - nemožné zpovykované stvoření, z kterého zcela nepochopitelně všichni byli úplně paf...

TerezaH
18.02.2014 5 z 5

Tahle knížka mě bavila od začátku až do konce. Rozhodně předčila má očekávání a už se nemohu dočkat filmového zpracování.

tatruszka
06.02.2014 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla velice. Příběh byl hezký, žádná přehnaná romantika, líbil se mi i konec, i když to byla až moc velká náhoda, ale proč ne? Ke knize se to hodilo. Dávám palec nahoru.

evasamankova
04.02.2014 5 z 5

Čekala jsem další knihu plnou klišé, které kolonka "oddechová" četba většinou přináší. Několika se nevyhnula ani tato kniha, ale příběh je velmi milý a skrývá skvělou životní myšlenku. Děj ubíhal velmi rychle, nechyběly mu velmi sympatické postavy, humor i dojetí. A co je hlavní, dokázal i mnohokrát překvapit.
Krásná a milá kniha, takové příjemné pohlazení-)

greetchen
31.01.2014 4 z 5

Čekala jsem klasickou romantickou oddechovku, ale kniha byla překvapivě chytrá. Donutí k zamyšlení, člověk se neubrání rekapitulaci vlastního života. Kolik dětských snů jsme si nesplnili a u kolika je to obrovská škoda? Jasně, kniha je trochu přitažená za vlasy, hrdince hraje do cesty až moc neuvěřitelných náhod, ale proč se prostě nezasnít a na chvilku se neponořit do světa, kde se do cesty překážky nestaví a člověk si může splnit i ty nejbláznivější sny? Přečteno během jednoho lenivého víkendu, kdy se mi poté, co jsem knihu vzala do rukou, nechtělo dělat vůbec nic jiného, než ji dočtu.

Moniisek
26.01.2014 4 z 5

Velice pěkná a čtivá kniha. Poutavý a propracovaný příběh!

roro
24.01.2014 5 z 5

Po dlouhé době kniha,kterou jsem přečetla na jeden zátah.Čtení k zamyšlení,přesto pohodové.Ráda se k ní budu vracet.

Morsie
25.12.2013 4 z 5

Zas tolik nadějí jsem téhle knize nedávala - což je obrovská škoda! Je to neskutečně propracovaný příběh a je smutné, že nese označení: román pro ženy. Hlavní hrdinkou je sice žena, ale to je asi tak všechno, co je na příběhu ryze ženské. Tuhle knihu si může v klidu přečíst každý chlap a nemusí si připadat blbě.
Navíc u většiny ženský románů je problém s jistou plochostí a povrchností - to ale rozhodně neplatí pro Seznam tajných přání. Ne, tahle kniha je příběh o životě a o tom, jak ho žijeme nebo nežijeme. Dává nán naději, že nikdy není pozdě, že když se chce, jde všechno a hlavně, že náš život je jen náš a že ho můžeme a musíme řídit jen my sami.

Nestačí být jen něčí tvárnou hmotou, jde o to skutečně být...

JToman
27.10.2013 3 z 5

Knihu mám přečenou, ( polský překlad),celkem se dala číst, ale že by mě to povalilo, to se říct nedá. Spíše taková oddychovka, nad kterou nemusíte moc přemýšlet. Vhodné na zimní odpoledne, kdy není co dělat. Pro mě za tři hvězdy, víc tomu nemůžu dát .......ale každý ať posoudí sám............

Lori Nelson Spielman
americká, 1961
2013  85%Seznam tajných přání
2019  83%A na nebi čekají hvězdy
2016  77%Sladké odpuštění

Kniha Seznam tajných přání je v