Seznam hostů

Seznam hostů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487895/bmid_seznam-hostu-N6p-487895.jpeg 4 637 637

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola. Na ostrov u irského pobřeží se sjíždějí hosté, aby oslavili den, kdy dva lidé spojí své životy v jeden. Ženich: televizní hvězda na vzestupu, pohledný a okouzlující. Nevěsta: majitelka časopisu, inteligentní a ambiciózní. Hvězdná svatba jako ze žurnálu: šaty od návrháře, odlehlé místo, luxusní výslužka, speciální whisky. Občas tu sice vypadává signál a moře vypadá trochu neklidně, ale vše je naplánováno do sebemenšího detailu a poběží to jako na drátkách. Dokonalost je ale výsadou plánů, lidé jsou příliš lidští. Jen co bouchne šampaňské a rozpoutá se všeobecné veselí, s gratulacemi se začnou mísit staré křivdy a malicherná žárlivost. Ženichovi bývalí spolužáci se pustí do pijácké hry ze školních let. Družička si ne zcela náhodnou poničí šaty. Nevěstin nejstarší přítel pronese až nevhodně láskyplný přípitek. A pak se objeví tělo. Kdo novomanželům nepřál štěstí? A co je snad ještě důležitější, proč?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

The Guest List , 2020

Verjanika
11.04.2022 5 z 5

Skvělá kniha...četla se mi velmi rychle, daleko lépe než její předchozí kniha Štvanice, u které jsem měla problém zůstat a která mě zas až tak nebavila.
Tato kniha 10/10! Je napínavá, děj rychle ubíhá, na to že celá kniha je pouze o dvou dnech.

Leona333
08.04.2022 4 z 5

Pří čtení této knihy jsem opravdu místy nalézala určitou podobnost s dřívější, anglickou detektivní klasikou... Tajemná místa..., ,,spousta tajemných osob," docela slušná škála dialogů... Docela i slušná škála vulgarismů, které této detektivce bohužel punc věhlasné, osvědčené noblesy z klasiky vzaly. Ale ono by to v dnešní době asi jinak napsat nešlo...
Každopádně jsem byla ve výsledku spokojená. Kniha si své ,,kouzlo" a napětí udržela až do samého finále... Vrah byl odhalen a spravedlnosti bylo učiněno, takříkajíc zadost...
Jsem zvědavá co si autorka vymyslí pro čtenáře příště.

Anitram22
29.03.2022 4 z 5

Pro mne tato kniha byla velkým překvapením. Vše od začátku, až do konce měla autorka skvěla promyšlené a naplánované. No a ten konec, to byla famózní jízda!!! Přiznám se, že jsem se nestačila divit. Knihu určitě doporučuji.

tomas0538
29.03.2022 1 z 5

+ Skvele sepsane, skvele prelozene. Autorka ma vcelku siroky zaber sveho prehledu. Proto ta hvezdicka.

- Neuveritelne klise az me to cteni skoro urazelo. Ano, na svatbe se preci sejdou pouze lide kteri se VSICHNI navzajem podvedli, podrazili a vlastne se vsichni navzajem nenavidi. Vsichni mame zaminku vrazdit a pro jistotu do hrnce primichame jeste psychyckou nestabilitu, bipolarni poruchu a drogy. Aby ctenar nahodou neodtusil, kdo za tim muze byt. Tyhle lidi nechame radit aby se to rozdmychalo a pak tadaaaa, vrazda. A ten samotny konec? Nechci vam spoilerovat tuto opravdu spatnou knihu takze jen reknu ze to bylo jedno z nejvetsich zklamani ktere tu knihu docista zabilo. Autorka se samozrejme priklonila k ohranemu zpusobu, ze vam da 10 pravdepodobnych scenaru, co se stalo ale na konci aby vas prekvapila vymysli trapnou deus ex machinu kde na poslednich peti strankach pripise spoustu doposud neznamych informaci a nasilne si tak vydupe "necekany konec". Asi jako kdyby najednou vsichni zjistili ze jsou v matrixu a vsechno je jen simulace od iluminatu... Proste podle toho jak se autorka na posledni radky vyspala, takovy konec vznikne.

Spatny, spatny, spatny.

L.Helena
18.03.2022 3 z 5

Podle mě to není ani detektivka, ani krimi a už vůbec ne thriller, spíš se jedná o poměrně nudný psychologický román. Většina knihy je skoro o ničem, každá z postav přemýšlí o svých traumatech z minulosti a i ty jsou hodně dlouho jen v nejasných náznacích. Konec už to bohužel nezachránil. 2,5*

Terka1975
10.03.2022 5 z 5

Taková neobyčejná svatba na neobyčejném místě vyprávěná různými lidmi, nevěstou, družičkou, svědkem, organizátorkou a přítelkyní a postupně se odkrývají motivy, proč můžeme čekat, že se stane něco zlého. Kniha má spád a nutí vás číst pořád dál, abyste se dozvěděli, kdo vlastně je obětí a kdo ne. Napětí je gradováno až do konce, ale není to žádné krvavé drama, ale vyústění prožitků vyprávějících postav.

bookcase
08.03.2022 4 z 5

Líbila se mi atmosféra irského ostrova, docela mě láká návštěva, ale ve dne! :) Dobré bylos střídání časových rovin i vypravěčů, stupňovalo to napětí.

Lucek
22.02.2022 2 z 5

Ať to beru z jaké chci strany, na 3* to prostě nemá. Trochu moc temných tajemství, rádoby mystická atmosféra ostrova. Překombinované, neuvěřitelné. Po všech náznacích napětí následuje úsměvné "no jasně "...

tereza6169
22.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Ač se jedná o detektivku, působila na mě kniha z velké části jako psychologický román. Jednotlivé ústřední postavy se v krátkých kapitolách vzájemně hodnotí, a zároveň vysvětlují své chování, které je většinou ovlivněno „temnými událostmi z minulosti“. Standardně mám u velkého množství vypravěčů problém se zorientovat, ale tady nijak neruší, naopak za mě tvoří přidanou hodnotu téhle knížky a v průběhu, explicitně i v náznacích, utahují smyčky mezi jednotlivými postavami a postupně odhalují, že jejich traumata způsobila stejná osoba. Vrahem tak muže být kdokoliv. Přesto, je to nakonec překvapení, ač odhalitelné trochu dříve, než autorka zamýšlela.
Přes různá klišé, která se v knize objevují, nevyužitý potenciál, který prostředí vytvořené autorkou mělo a obálku včetně anotace, která odkazuje na úplně jiný typ knihy (čekala jsem děsivý thriller odehrávající se v místě, ze kterého není úniku), jsem si čtení užila.

ZuzanaZ83
20.02.2022 4 z 5

Na malém soukromém ostrově v Irsku se má konat svatba celebrity Willa a majitelky eshopu Jules. Ti dva jsou dokonalí pár, krásní, úspěšní a bohatí. Na ostrov se sjedou přátelé a příbuzní. Brzy se však ukáže, že mnoho z nich má svá temná tajemství. V průběhu večera po svatbě dojde k neštěstí.
Příběh je, podobně jako ve Štvanici, vyprávěn z pohledu několika lidí a v časových rovinách před svatbou a po svatbě. Také zde se až na konci dozvíme, kdo je obětí.
Kniha má celkem spád, čte se dobře. Pro mě takový jemnější thriller.

soukroma
19.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Vyumělkované, prvoplánové, plné absurdit a neuvěřitelností, přesto předvídatelné, plné klišé a neustálého umělého budování tajemna (všichni mají temná dávná tajemství, někde se prolínají a o tom to všechno je): ale přes to všechno jsem fascinovaně dočetla.
Vyumělkovaná forma kratičkých "kapitol", střídavě z pohledu hlavních asi 6 aktérů (ženich přijde na řadu až v samém závěru). Klišé v podobě pohřbených tajemství a zejména internátní školy (hotové káznice), sestávající z privilegovaných a šikanovaných, bohatých versus ubohých stipendistů (jasně zdůrazňované třídní rozdíly tehdy i teď). Přestože jsou ze středoškoláků již pětatřicátníci, táhnou si tuhle minulost s sebou jako bahno rašelinišť. Klišé i ve výběru místa a času: neobydlený ostrov u Irska, dostupný pro svatebčany jen po vodě, ale samozřejmě přijde vichřice. A vše se navíc odehrává během pouhých 48 hodin.
Autorka si prvoplánově pohrává se čtenářem, kdo (všechno) to vlastně nepřežije, ale nakonec se uchýlí k "sluníčkovému" závěru ("Já nejsem vrah. Já jsem dobrák." je prostě jedinou možnou obětí, kterou se vyřeší naprosto vše - vždyť je prakticky od samého počátku líčen jako šmejd, hezoun, na pohled sympaťák, ale hajzl!). Neuvěřitelná provázanost a hromada náhod, jakoby Anglie a Irsko byly jen opravdu malá vesnice a všichni souviseli se všemi ostatními, samozřejmě dramaticky, náhodně v minulosti.
Na kritice trvám, ale znovu zdůrazňuji, že jsem si vlastně vcelku "početla", takže autorka dokáže trefit strunu čtenářského zájmu. Nicméně po jiné její knize patrně nesáhnu, thrillerů pro ženy mám už plné zuby, pátrám po pořádném thrilleru pro všechny, ideálně od muže.

Pozn.: titul je hodně mimo, ale ještě víc je mimo upoutávka na obálce...

BlueTer
18.02.2022 4 z 5

Tenhle typ knih mám strašně ráda. Miluju jak se prolíná minulost a přítomnost a jak se prolínají osudy postav. Od autorky jsem už četla štvanici a ta je stejně skvělá.
Příběh mě celou dobu udržoval v napětí, něco jsem trochu tušila a něco mě překvapilo. Moc se mi líbil konec, protože všechny postavy měly důvod být vrahem. A ta skvěle vykreslená atmosféra opuštěného ostrova.
Můžu jenom doporučit!

Nasko
15.02.2022 5 z 5

Je teprve únor, ale zatím je to asi nejlepší, co jsem letos četla.

Je to sice thriller, ale není to zbytečný psychokrvák (občas mám pocit, že když v thrilleru netečou hektolitry krve a neběhá tam vrah se sekyrou, autor nemá pocit dobře odvedené práce), postavy rozumné, příběh hezky vystavěný a logický.

Moc se mi líbilo střídání dějových linek současnost/minulost, které bylo přehledné. Někteří autoři se v tom motají a člověk pak neví, co se kdy stalo. V tomto případě ale žádný zmatek nevznikl a v ději se čtenář hezky vyzná, navzdory více časovým osám.

Závěr moc hezký, pro mě osobně nečekaný... Na těch pět hvězd to má. Jsem zvědavá na knihu Štvanice od stejně autorky, kterou už mám připravenou ke čtení. :-)

medulinka
13.02.2022 3 z 5

Několik lidí, kteří mají svá tajemství a také důvod vraždit... Kdo nakonec svou zlobu nedokázal udržet na uzdě ? Kdo je oběť a je to vůbec oběť? To se dozvíte v této knize :) Oddechové čtení.

IreneP
10.02.2022 3 z 5

Potřebovala jsem něco oddychového, při čem nebudu muset moc zapojit mozek a tohle byla ta pravá volba. Pobavila jsem se chybami v překladu, nejvýraznější byla asi "ženatá Hannah", i těmi nejvíc nejnepravděpodobnějšími zápletkami a úplně mizernými postavami. Lidé zlatí, tahle knížka za moc nestojí, ale na některé dny je jako dělaná. Mně přinesla přesně to, co jsem očekávala a v tu chvíli chtěla. Hodnotím literární kvalitu, proto 3 hvězdy.

Luca235
09.02.2022 4 z 5

Po delší době jsem se dostala ke čtení a náležitě si to užívala. Pěkně to ubíhalo, hltala jsem další a další stránky. Oběť jsem odhadla dobře, vraha si také tipla. Ale popravdě, závěr byl trochu zklamání. X stránek se připravujete na nějaké překvapivé resumé a pak jen pár řádků a dost. Za mě děj lepší než závěr.

Kačka655
06.02.2022 5 z 5

Asi 4 lidi měli důvod jen 1 však to byl husté :-)

Termaap
05.02.2022 3 z 5

3,5*
Tématicky takových “DESET MALÝCH ČERNOUŠKU” nebo “NEVÍTANÝ HOST”. Z teto trojice u mě “SEZNAM HOSTŮ” bohužel na bronzové příčce.
Nebylo to špatné, ale v úplném napětí mě to vlastně nedrželo. Nejvíce mě bavil závěr, takové rozuzlení jsem nečekala.

Lenka0007
03.02.2022 2 z 5

Ostrov odříznutý od okolního světa, svatebčané, z nichž každý něco skrývá. Klišé, ale dobře. Ovšem to rozuzlení je snad nejnepravděpodobnější, s jakým se lze v příběhu setkat. Jedna náhoda se vrství na druhou, až je z toho fraška. Pro zpestření jsou tu překladatelské perličky typu: “Hannah, jsi ženatá, máš dvě děti.” Kdybych nebyla v karanténě, je pro mě tahle kniha ztráta času.

Katania
03.02.2022 4 z 5

Čtivé a zábavné. Atmosféra byla záhadná a napínavá. Líbilo se mi to.