Seznam hostů

Seznam hostů
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487895/bmid_seznam-hostu-N6p-487895.jpeg 4 637 637

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola. Na ostrov u irského pobřeží se sjíždějí hosté, aby oslavili den, kdy dva lidé spojí své životy v jeden. Ženich: televizní hvězda na vzestupu, pohledný a okouzlující. Nevěsta: majitelka časopisu, inteligentní a ambiciózní. Hvězdná svatba jako ze žurnálu: šaty od návrháře, odlehlé místo, luxusní výslužka, speciální whisky. Občas tu sice vypadává signál a moře vypadá trochu neklidně, ale vše je naplánováno do sebemenšího detailu a poběží to jako na drátkách. Dokonalost je ale výsadou plánů, lidé jsou příliš lidští. Jen co bouchne šampaňské a rozpoutá se všeobecné veselí, s gratulacemi se začnou mísit staré křivdy a malicherná žárlivost. Ženichovi bývalí spolužáci se pustí do pijácké hry ze školních let. Družička si ne zcela náhodnou poničí šaty. Nevěstin nejstarší přítel pronese až nevhodně láskyplný přípitek. A pak se objeví tělo. Kdo novomanželům nepřál štěstí? A co je snad ještě důležitější, proč?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

The Guest List , 2020

ivetdos
01.02.2022 3 z 5

Atmosféricky dobré, čtivé, ale jako celek nic převratného. Proč ten obrovský úspěch? Dlouhou dobu se nic nedělo a zajímavý byl až konec. Nenadchne, neurazí.

kackahracka
30.01.2022 1 z 5

Třikrát jsem se musela vrátit na začátek. Nějak jsem se nedokázala začíst a ztrácela jsem se v myšlenkách jednotlivých postav. Nebylo jich zrovna málo, sympatie aby jeden pohledal a (jaká to klasika)-vše se točilo okolo traumat z minulosti. Každou kapitolu navíc vyprávěl někdo jiný, a to v "ich formě", často jsem si tak pocity nedokázala propojit (kdo koho kdy miloval, kdo kým naopak opovrhoval...). No a pak (když jsem se přistihla, že stránky obracím jen z povinnosti), jsem si uvědomila, že mě asi nebaví číst o partě přiopilých blbečků, kteří vzpomínají na své trudné dětství v internátu. Že mi nepřijde ani vtipné, ani zábavné, ani nevimco, když se v té době někdo "pochcával" a ostatní "šukali". Zklamání, odkládám, vracet se nebudu.

terezarath
27.01.2022 3 z 5

Nemůžu se úplně rozhodnout, zda mě knížka zklamala či ne. Styl psaní byl dobrý. Bylo to čtivé, celkem svižně psané. Jenže ten příběh byl takový..MEH. Po většinu knihy je to zkrátka popis svatby a událostí kolen ní, do půlky knihy jsem nebyla chopná plně objevit téma knihy. A ty postavy? Naprosto toxické, jeden blbec vedle druhého.
Ke konci knihy jsem měla určité naděje, že se snad děj konečně rozjel, že to konečně začne být napínavé, zajímavé... A pak přišel konec a naděje pohřbil hodně hluboko.

roso.mak
22.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Je to trochu jako když píšete scénář pro Ulici. Musíte dát dohromady extravagantní lidi, nechat je chovat se mírně nelogicky, omluvit to alkoholem a zasadit do dramatického prostředí. Jen tak kniha pak neskončí dřív než začala.

Ze začátku se to dost táhne, pak je to chvíli super a pak... končí pár stran po odhalení mrtvoly. I když zločinů k odhalení je tam o hodně víc, to zase abych nekřivdila.

A chápu proč autorka skončila jak skončila, ale že by mě to uspokojilo, to zrovna ne. Autorka má potenciál, uvidíme s čím přijde příště.

akinomV
21.01.2022 4 z 5

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, protože co si budeme povídat, je to Štvanice jak vyšitá... (přes kopírák). Protože se mi moc líbilo vykreslení ostrova a zápletka ve stylu uzamčeného prostředí s omezeným počtem podezřelých, dala jsem nakonec 4. Ale pokud bude další kniha ve stejném duchu, už to bude trošku trapný. Krátké kapitoly psané z různých pohledů byly taky fajn, to mi ani nevadilo. U Štvanice jsem ještě čekala, že zavražděná osoba bude překvapením pro všechny (jako že nic není tak jasné, jak vypadá, což se bohužel nestalo). Tady už jsem si byla celkem rychle jistá, kdo tou osobou bude a navíc jsem i celkem rychle odhadla pachatele. Takže tentokrát už jsem moc velký zvrat na konci nečekala a to bylo dobře, nebyla jsem zklamaná. Teď už budu jen doufat, že další kniha bude přece jenom trochu jiná, protože autorka píše dobře. Jen to chce nějaký nový nápad.

Jane333
20.01.2022 2 z 5

Já tedy moc spokojená nejsem, jako četlo se to dobře, ale ta vražda měla být na začátku a postupně to rozplétat, takhle to byl spíš takový psychologický román

ctenarkaEva
17.01.2022 3 z 5

Příběh z exotického prostředí. Celkem dobrá oddechová detektivka.

vera5841
15.01.2022 4 z 5

Temná atmosféra ponurého ostrova, na kterém byste svatbu nechtěli. K tomu skupina nešťastných lidí, z nich každý si nese své temné tajemství. Líbily se mi krátké kapitoly, díky kterým kniha ubíhala rychleji a přesto jsem zůstala v napětí. Na konci do sebe vše zapadne jako skládačka. Hlavním tématem knihy je svatba a přesto tu romantiku nehledejte, naopak spíše smutek a neštěstí a přesto... s "dobrým" koncem.

Nuttelka
12.01.2022 3 z 5

To mám zase po přečtení divnou pachuť v puse, tak nějak mě všichni svým chováním rozčilovali. Chování dospělých mužů opravdu dětinské, všechny ženy vesměs nešťastné. Něco málo mi už došlo během čtení, rozuzlení trošku překvapivé. Ale mně ty "flashbacky" prostě vadí :-)))

JustWomen
08.01.2022 2 z 5

Jednoduchý děj a postavy, na nichž byla zajímavá snad jen ta jména. A to chování mužů jako v pubertě a stále dokola omílané školní příběhy byly k nevydržení. Tak aspoň, že konec byl trochu překvapivý.

Kikty
08.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Vahala jsem mezi 3-4 hvězdičkami, nakonec dávám 4, ale je to spis na 3,5. Upoutávka na knížku byla více než lákavá, jak se píše v samotném hodnocení, připomínalo to 10 malých černoušků, které já zbožňuji. Knížka se čte sama, má spád, krátké kapitoly, jasný děj. Nicméně to, na co celou dobu čekáte (tedy ta mrtvola slibovaná na obalu a atmosféra strachu), přijde až téměř na konci a najednou je za par stránek hotovo… Škoda. Ale jako oddechovka výborné.

Enehy
08.01.2022 3 z 5

Tak takhle se to dělá? Vezmu svůj první celkem úspěšný román, z opuštěné Skotské vysočiny děj přesunu na opuštěný irský ostrůvek, oslavu silvestra změním na svatbu, opět nechám jednoho z účastníků zemřít a vzápětí je můj druhý román vyhlášen na Goodreads nejlepším thrillerem roku 2020. Jako vážně? Vždyť tohle je 'Štvanice' v bledě modrém. Kdybych ji nečetla, dala bych hvězdy čtyři za zápletku a spád, takhle cítím akorát zklamání.

VeruFreckles
07.01.2022 5 z 5

Myslím, že jsem už přečetla dost detektivek/ thrillerů a tak se málokdy stane, že bych v rámci žánru našla něco neotřelého. Tohle mě ale bavilo. Čtivé, zábavné, napínavé až do konce. Díky za fajn odpočinkovou knihu!

alnahu
03.01.2022 3 z 5

Napínavý thriller zodlehlého ostrova ,kam jsou pozváni hosté na svatbu- přípravy jsou v plném proudu a tím začíná příběh ,kde každý z hostů může být vrahem.Napínavá atmosféra ,docela dobré počtení.

Deia
02.01.2022 3 z 5

Ako väčšina takýchto kníh, aj táto sa čítala veľmi dobre. Kapitoly sú krátke, striedajú sa uhly pohľadov, ostrov so starými náhrobkami a rašeliniskom má skvelú atmosféru... Ale tie postavy... tie mi vôbec nesadli. Prišlo mi, že skoro každá postava trpí nejakým komplexom menejcennosti (samozrejme okrem dokonalého ženícha) a každá z nich má nejaké temné tajomstvo. Tiež mnohé z nich (ženíchovi kamoši) sa správali strašne, vzhľadom k ich postaveniu mi to celé prišlo až také nereálne. Ako aj tie tajomstvá a odhalenia, niektoré sa mi zdali ako veľká zhoda náhod. Napriek tomu, že rozprávanie sme sledovali z uhla viacerých postáv, ani jednu som si neobľúbila. Tiež dej bol celkom rozťahaný, poriadne sa to rozbehne v podstate na posledných 50. stranách. Kto bude mŕtvolou nebolo až tak ťažké uhádnuť, vraha som už ale neuhádla. Kniha sa teda čítala síce dobre, ale predsa len som čakala viac.

ArwenAragorn
02.01.2022 5 z 5

81%
Dokonalé. Přesně, jak jsem plánovala. Lepší, než jsem plánovala. A ze všeho nejlepší je můj ženich - krásný, oslnivý - který na mě čeká u oltáře. Když se na něj dívám, když k němu kráčím, nedokážu uvěřit, že by byl jiný, než jakého ho znám.
Usmívám se.

Parádní detektivka! Moje první knížka v roce 2022. Bála jsem se, že mě nebude bavit, anotace mě moc nepřesvědčila. Opak je pravdou. Od knihy se vůbec nedá odtrhnout. Velice dobře se četla, má výborně vykreslené postavy, napínavou atmosféru a nečekaný závěr. Je vyprávěna z pohledu několika osob. Vražda na svatbě na odlehlém irském ostrově.
Určitě doporučuji!

wendulka321
01.01.2022 3 z 5

První letošní přečtená, nadšení se nekonalo, ale byla fajn.

Starmoon
30.12.2021 3 z 5

Nedávno som čítala krásny Smolenov román Cesta na západ, kde bola aj takáto myšlienka: „Pohľad na zlo zapaľuje v srdci človeka zlo“. Tak nejako som to intuitívne cítila i pri čítaní Zoznamu hostí. Hádam nie je v tomto románe postava, ktorá by nebola sebecká až cynická, a k tomu často aj vulgárna. Už len prehrýzť sa myšlienkovými a citovými pochodmi cca poltuctom takýchto rozprávačov bolo na mňa emočne silné sústo, a predsa som knihu pre jej pútavosť a svoju zvedavosť neodložila. Ktovie, možno som mala. Nápad a forma boli totiž zaujímavé (prakticky do konca čitateľ nevie, kto je vrah ani kto je obeť), kým sa však človek dopracuje k záveru, je to ako prejsť zamoreným územím. Občas som viac ako nad zápletkou rozmýšľala, či naozaj žijú ľudia, ktorí takto žijú, uvažujú a ubližujú, a bolo mi z toho/z nich úprimne smutno. Aj preto nesúhlasím s marketingovým hľadaním paralely s románom Agathy Christie. Po prvé (menej podstatné), Christieová bola génius, zatiaľ čo Foleyová v záverečnom poďakovaní sama priznáva, že bez pomoci dvoch redaktoriek by toto dielo nevymyslela a nenapísala. Po druhé (podstatnejšie), pri a po čítaní o Christieovej ostrove, na ktorom postupne neostal ani jeden, som sa necítila ako na nejakej vulgárnej hnusnej párty, z ktorej sa človek vracia s pocitom špiny. Možno by som to mohla vnímať kladne, akože Foleyová dokázala strhnúť a vytvoriť atmosféru, ktorá ma pohltila, ale skrátka by sa mi to nezdalo úprimne.

MarciPestova
30.12.2021 5 z 5

Za mě kniha byla super. Přečetla jsem jí za 2 dny a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Trochu strašidelné místo tomu dalo tu správnou atmosféru a vrah i mrtvola mě dost překvapili. Na obojí jsem tipovala někoho jiného. Rozhodně doporučuji!

Téra471
24.12.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, poutavě napsaná. Nešlo se od ní odtrhnout. Líbilo se mi téma svatby vs napínavá atmosféra.