Sestry Springovy

Sestry Springovy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409667/bmid_sestry-springovy-Rm7-409667.jpg 3 175 46

Děvčata Springova vyrůstají na vojenské základně v New Orleans. Každá ze sester je úplně jiná a všechny dohromady představují živelnou pohromu. Nejstarší Meg se touží vdát za důstojníka a žít jako tolik dalších žen, které obdivuje. Beth je největší dříč z rodiny a jejím posláním je o všechny pečovat. Jo by nejraději rovnou odmaturovala. Sní o životě v New Yorku a novinářské kariéře. A nejmladší Amy pozoruje své sestry a učí se od nich. V dobrém i ve zlém. Když jejich tátu nasadí do války v Iráku, i přes všechny rozdíly zažívají dívky ty samé obavy. Následující rok bude náročný a v mnohém zcela zásadní… Příběh plný romantiky a dramat, inspirovaný klasickým románem Malé ženy Louisy May Alcottové, převádí témata lásky, války, dospívání a rodiny do jazyka jednadvacátého století.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Spring Girls , 2018

Zania
12.09.2019 3 z 5

Dávám 3 hvězdičky je to klasická americká romantika. Holka obyčejná do které se zamiluje největší fešák z měst, udělá kravinu kterou napraví. Až na to že jsou tu sestry 4 takže 4 podobné příběhy :D . Nezaujala a nenadchla přesto čtivá byla.

Damonka12
10.09.2019 3 z 5

3,5. Kniha na mě měla málo děje. Byla spíše o vztazích mezi sestrami a hodně popisná. Je znát že je to na motivy klasiky. Ale byla hodně čtivá. Nejvíce mě zklamal konec, kdy některé věci zůstali nevyřešené.

sd1992
02.09.2019 3 z 5

Když jsem viděla, že vyjde další knížka od Anny Todd, měla jsem radost, protože After jsem si oblíbila.. :) ale smích mě přešel po přečtení anotace, která mě popravdě vůbec nezaujala. Tak jsem se rozhodla, že si knihu nekoupím.. No, co čert nechtěl, za pár dní jsem ji vyhrála v soutěži.. :D tak jsem si ji samozřejmě přečetla, nelituji toho, ale ani nejásám.. :) je to kniha, která nenadchne, ale ani neurazí.. není vyloženě natřískaná dějovými zvraty, ale čte se snadno a rychle.. Je to vyloženě odpočinková četba, byť spíš průměrná. :)

eva3992
18.08.2019 3 z 5

Příběh čtyř sester, které vyrůstají na vojenské základně v New Orleans. Jejich otce nasadí do války v Iráku a tak doma bez něj žijí, jak nejlépe umí.
Nejstarší Meg touží po svatbě a po rodině, Beth pomáhá v domácnosti a hledá své místo, Yo sní o novinářské kariéře v New Yorku a nejmladší Amy by chtěla co nejdřív být stejná, jako její starší sestry.
Knížka je určena mladším čtenářkám. Pro mě byla místy hloupá až trapná.

Dashmo
05.05.2019 3 z 5

Román o tom , aké sú sestry rozdielne.ich príbehy sa pekne rozvíjajú a potom...koniec knihy.škoda

Melly
29.03.2019

Trochu jako Malé ženy, hej? ;-)