Sestry Springovy

Sestry Springovy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409667/bmid_sestry-springovy-Rm7-409667.jpg 3 175 46

Děvčata Springova vyrůstají na vojenské základně v New Orleans. Každá ze sester je úplně jiná a všechny dohromady představují živelnou pohromu. Nejstarší Meg se touží vdát za důstojníka a žít jako tolik dalších žen, které obdivuje. Beth je největší dříč z rodiny a jejím posláním je o všechny pečovat. Jo by nejraději rovnou odmaturovala. Sní o životě v New Yorku a novinářské kariéře. A nejmladší Amy pozoruje své sestry a učí se od nich. V dobrém i ve zlém. Když jejich tátu nasadí do války v Iráku, i přes všechny rozdíly zažívají dívky ty samé obavy. Následující rok bude náročný a v mnohém zcela zásadní… Příběh plný romantiky a dramat, inspirovaný klasickým románem Malé ženy Louisy May Alcottové, převádí témata lásky, války, dospívání a rodiny do jazyka jednadvacátého století.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Spring Girls , 2018

zaba335
24.05.2020 5 z 5

Milá, čtivá, romantická oddechovka, která se mně strašně líbila. Autorčin styl psaní mně neskutečně sedl a už se chystám na sérii knih After. Ze všech postav mi byla nejsympatičtější Jo a poté i Laurie. Jejich dějová linka mě i s linkou Meg, Shii a Johna bavili nejvíce. Kniha se stává jednou z mých nejoblíbenějších a určitě si ji někdy ještě přečtu.

burei
24.05.2020 2 z 5

Přečteno, ale neslaný, nemastný příběh....

Acnaj
13.05.2020 1 z 5

Jako oddechovka celkem fajn, dívčí čtení do upršených dní karantény... Asi jsem ale čekala nějakou zápletku a až téměř do konce stabilní příběh...

ElikaS
07.04.2020 1 z 5

Tak tahle knížka je pro me obrovské zklamání. Zamilovala jsem si After, takže jsem se na novou knížku autorky moc těšila. Ale tohle byla hrůza! Pominu to, ze se za celou knížku vlastně vůbec nic nestalo. Ale hlavní hrdinka jsou jedna horší než druhá. Elizabeth je neskutečně nudná a jeji "povaha" nevysvětlená. Meg je příšerně sebestředná s hodnotami úplně mimo. Amy rozmazlenej fracek a Jo... no ta jedina byla aspon trochu normální. No abych to shrnula, knížku jsem precetla jen protoze nemam rada nedotčené knihy a i tak mi to trvalo strasne dlouho, protože jsem se vůbec nemohla začít a stale cekala, kdy se neco stane a ono se za celou knížku nic nestalo.

Dany58
04.04.2020 1 z 5

Když nemá autorka vlastní nápad, tak přetvoří klasiku. A katastrofa je na světě. S Malými ženami to má společné jen jména sester. Matka, které dcery říkají křestním jménem, nechodí do práce, doma asi toho taky moc neudělá, když vaří, pere a žehlí její patnáctiletá dcera, a ona jen popíjí. Knihu jsem přečetla, ale na rozdíl od Malých žen ji vícekrát číst nebudu.

Ticiana
30.03.2020 3 z 5

Prvnich 100 stranek jsem mela fakt problem rozpoznat postavy. Kniha nejak plynula dal, dalo se docela predpovidat, jak ktere linky dopadnou. Kniha mela docela rychlej konec. Docela jsem jim fandila i kdyz za to, co Amy udelala by asi uz neprezila. Jo mi prisla s Lauriem uplne nejvic fajn. Meg byla strasne povrchni, a Beth, no mela jsem radost ze na konci se to s ni taky trochu srovnalo. Za mne takovej prumer.

kniznimaniak03
26.03.2020

Kniha byla super,čtivá...nedalo se od ní odtrhnout.
Velice zajímavá...doporučuji 100%

anet8843
22.03.2020 3 z 5

Já jsem byla celkem mile překvapená, abych byla upřímná. Po tom, co autorka předvedla v After, kde kromě celkem lehce nadprůměrném prvním díle, představovala všechno, co se mi na ženách hnusí, jsem očekávala něco podobného i tady. Ale jednalo se o celkem milou knížku, s jednoduchým dějem. Moc nechápu to přirovnání k Malým ženám, tam bych byla opatrná, to se rozhodně nekoná. Příjemné spektrum hlavních hrdinek, nejvíce se mi líbila Jo.
Prostě takové klasické, průměrné dívčí čtení, proč ne.

cornetka
19.03.2020 5 z 5

Sestry Springovy, Amy, Beth, Jo a Meg, se každá jinak vypořádávají s nepřítomností svého otce, který je na válečné misi v zahraničí. Jsou to sestry, které vždy drží při sobě i přesto, že na sebe někdy křičí a že se občas nenávidí.
Ze začátku jsem měla problém s rozpoznaním osob, přeci jen 4 sestry a ještě jejich matka a to vše najednou, se mi vzájemně míchaly. Pak jsem ale ocenila charakteristiku jednotlivých osob a jejich vztahů.

lisell
09.03.2020 1 z 5

Sestry Springovy jsou pro mě velkým zklamáním. Děj byl pro mě nudný, bez nápadu a akce. Náznak zápletky je až na samotném konci knihy. Ve srovnání se sérií After hodně slabé.

martinka07
29.02.2020 3 z 5

Co k téhle knize říct? Neurazí ani nenadchne. Úplně jsem nepochopila, co tím chtěla autorka říct. Přišlo mi to jako příběh bez začátku i bez konce. Prostě kus života jedné rodiny a celé to bylo vesměs o ničem

brečo
21.02.2020 2 z 5

No, ak by nebolo Jo a Laurieho tak tú knihu asi nedám. Boli to jediné normálne postavy v knihe. Presne ako napísali ostatný dej nedokončený, plytké postavy - Meg zaujíma len jej vzhľad a ako u vnímajú ostatní, Amy je rozmazlená, Beth nekomunikuje so svetom (človek ani nevie prečo), Meredith je alkoholička, ktorá sa o nič nezaujíma. K tomuto sa fakt už nevrátim

domihruzkova
17.02.2020 2 z 5

Moc nevím, co si o knize myslet. Jenom asi prvních 100 stran mi trvalo se zorientovat mezi sestrami.

Celkově mi z knihy bylo smutno, to bude asi vykreslením charakterů - otec, který je na misi, matka alkoholička, která vlastně ani není matkou, protože veškeré své povinnosti hodila na své děti, dále Beth, která nežije žádný život, protože jenom vaří a uklízí. Pro Meg je nejdůležitější vzhled a peníze, Amy je rozmazlený spratek. Jediná "normální" mi přišla Jo.

A nakonec forma knihy - byla zvláštní, vlastně jde o část života téhle rodiny, ale nedojde k žádnému uzavření / ukončení. Přijde mi to, jako byste měli možnost během procházky venku na chvíli nahlídnout k někomu do okna, ale odejdete dříve, než se vlastně o rodině, co tam žije, stihnete cokoli dozvědět.

lacinq
21.01.2020 4 z 5

Na rozdil od spousty ctenaru nize mi knizka nepripadala nudna. Nerekla bych, ze se v ni nic nedelo. Je pravda, ze jde spise o ctivy popis nekolika mesicu ze zivota 4 sester ve veku 12-19, jejich matky a dalsich nekolika malo postav nez o nejake draaaamo. Co ocenuji, je nahlednuti do zivota rodiny dustojniku americke armady. Jak jsou rodiny nuceny se stehovat dle preveleni otce rodiny kazdy rok dva, jake je postaveni jednotlivych zen podle manzelovy hodnosti, financni problemy celych rodin i to, jak velkou roli hraje absence otce/manzela kazdy druhy rok v psychice kazdeho clena rodiny. Co povazuji za velke plus je vypraveni z pohledu tri nejstarsich sester, kdy se nejedna o videni te same udalosti, ale o chronologicky posunu v case. To vse z uhlu pohledu hodne ruznorode povahy sester, kdy kazda resi jine veci, at uz se dobre vdat, byt nezavislou novinarkou nebo jak udrzet rodinu v chodu misto postupne alkoholu propadajici matce. Nejvic to oceni asi slecny ve veku 15-25, ale I starsi si v tom neco najdou.

Sengeveinovag
01.11.2019

Malé ženy v modernom pojatí!Kto to nikdy nečítal ani nevidel film, to môže byť zaujímavé.

Domka901
18.10.2019 2 z 5

Neupoutala ani neurazila, ale dovedu si představit, že na věkovou kategorii 15+ zapůsobí daleko silněji. :)

Peqvy
10.10.2019 2 z 5

Přestože charaktery jednotlivých postav byly bezchybné, jejich podoba už tak přesně vystižená nebyla. Četla jsem pouze holý text, místo toho abych si představovala, jak v něm postavy žijí. Ani s dějem nejsem moc spokojená. Nebyl vůbec dynamický a přišlo mi, že se vůbec nikam neposouval. Vlastně se tři čtvrtiny knihy mluvilo o tom, jak je každá ze sester jiná, jejich matka v domě vůbec nefunguje, Meg se těší až se jí vrátí John z West Pointu a o tom jak ostatní sestry zastupují své role v rodině (až na Amy, která žádnou funkci nemá). Až od dvacáté páté kapitoly mě začala kniha bavit, to je celkem neuspokojivé, když celá kniha má čtyřicet čtyři kapitol. Malým oživením celé knihy bylo vyprávění událostí na vojenské základně Fort Cyprus z pohledu všech sester. Otevřennost vůči tématům menstuace či sexu, měla působit nejspíše uvolněněji a přinést ten moderní ráz stejně tak jako technologie 21. století. Místo toho to na mne působilo kostrbatě a opět nedotaženě. Původní verze Malé ženy, by se mi líbila určitě více, jelikož by děj ozvláštnil jazyk, který byl běžný v konverzacích 19. století.
Celkově byla kniha úplně prázdná, nejhezčí na ni byla obálka se slovy ,,Největší literární fenomén své generace" od Cosmopolitan s nimiž se bohužel vůbec neztotožňuji.

pokecka
28.09.2019 2 z 5

nedočteno, neupoutala.....

Ivuska.09
22.09.2019 3 z 5

Předchozí autorčiny knihy jsem zatím nečetla, takže možná proto nejsem z této zklamaná. Příběh se mi líbil, je sice poklidný, ale nevadilo mi to. Příběhy sester byly zajímavé a zpětně mohu říct, že mi vyhovuje, jak to všechno dopadlo. Zkrátka mě tento román rozhodně neurazil.

Kikina182
15.09.2019 2 z 5

Nejspíš jsem toho od téhle knihy čekala hodně. Autorčina série After se mi moc líbila a měla jsem dojem, že Sestry Springovy by mohla být ještě lepší, ale po přečtení musím říct, že je spíš horší. Tahle kniha je předvídatelná, vleklá a vzhledem k tomu jaké je století v některých věcech i dost podivná. Má samozřejmě i světlé stránky, především příběh Jo. Ale jinak mě bohužel moc nezaujala. Ani styl psaní se moc nepodobá tomu, který znám z After, což mě mrzí asi ze všeho nejvíc. Možná, že kdyby byla míň obsáhlejší, zalíbila by se mi mnohem víc. Z tohoto příběhu jsem bohužel zklamaná.