Sestry Foxovy

Sestry Foxovy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346074/bmid_sestry-foxovy-0IK-346074.jpg 4 102 41

Kam odejdou duše zemřelých? Kam se poděje podstata člověka, kterého jsme milovali? Mohou se mrtví vracet a komunikovat s námi? Na tyto odvěké otázky přinesly odpověď milionům zoufalých pozůstalých sestry Foxovy v Americe druhé poloviny 19. století. Lidem přestávají stačit staré náboženské odpovědi na otázky, které po staletí trápí lidskou zvědavost. Moderní doba přináší úžasné vynálezy, proč by si tedy duchové z říše mrtvých nemohli najít cestu, jak se spojit s námi živými a odhalit tak tajemství posmrtného života? Poptávka po komunikaci s mrtvými je obrovská, lidé všech společenských vrstev jsou ochotni platit jakékoliv peníze, jen aby nalezli útěchu. U mladých, okouzlujících a nevinně vypadajících dívek, vyhledávaných médií, se dveře netrhnou. Jenomže cena za slávu, peníze a zbožnou úctu je vysoká… Skutečný příběh, který vás zavede na spiritistické seance, do světa na pomezí života a smrti.... celý text

čef
06.07.2021 4 z 5

Kniha je tvrdou ranou příznivcům spiritismu, ale koho dnes toto dobové poblouznění vůbec zajímá. Zajímavější jsou lidské osudy tří sester, jaké životy žily a jak nakonec dopadly. Stylově mne kniha příliš neuchvátila, musím však textu přiznat jistou originalitu a ocenit také množství práce, které autorka vykonala.

medlovice
15.06.2021 5 z 5

Věřím v duchy, víly, špatná i dobrá znamení, jsem pověrčivá a miluju záhady. Proto se mi tato kniha líbila, četla se mi dobře .Sestry, které se jen z nudy nebo z touhy vzepřít se své upjaté době docílily svého a jak už se to stává přerostlo to , vymklo se z jejich vlády. Ale i tak, bylo by to jistě užitečné a pomohlo by to mnohým , kdyby jsme mohli ještě jednou promluvit s tím, kdo nás opustil. Jednou bych taky stála ve frontě a chtěla ještě promluvit s tím, kdo už tu není, Rozloučit, se omluvit se , poděkovat, přijmout poslední slova. Proto věřím v duchy, Chci věřit.

Noisette73
19.05.2021

Čteno před delší dobou, ani tehdy mě nebavila byla odložena nedočtená.

nemer
21.03.2020 4 z 5

Kniha není nejhorší, bohužel mi láme srdce nevyužitý potenciál fantastického námětu, atmosféra postupem slábne a slábne, až záhy zmizí úplně. Už na začátku se často opakují zbytečné vsuvky o pokroku, o němž se našim dědům nesnilo... Schází živoucí dialogy i duchařská atmosféra, kterou mnohdy oplývá i vyloženě braková literatura.
Přála bych si, aby byla kniha psaná trochu ve stylu Zimních lidí a pracovalo se víc s atmosférou i dialogy (a vůbec nevidím překážku ve skutečnosti, že celé spiritistické hnutí bylo založeno na klamu). Tentokrát bych dokonce uvítala i časové úkroky (např. začátek v éře rozkvětu spiritismu kvůli navnazení čtenářů), neuškodilo by jiné členění kapitol, takto máme v podstatě více kapitol v jedné, mnohdy je text zvláštně osekaný, knížka mi připadá spíš jako rozpracovaný koncept než finální dílo (k tomu přispívá i nespočet gramatických chyb). Bohužel stylem vypravování příběh ztrácí na zajímavosti, s postupujícími stránkami je tento efekt čím dál patrnější. Myslím, že popisné pojednání dnešní čtenáři v beletrii nehledají. Možná si mohla dát autorka víc na čas ... (Dodatek: červenou knihovnou příběh Foxových není ani v knize Hlavinkové, nebyl jí ani ve skutečnosti. Osudy aktérů se rozhodně neubírají k happyendu a konce rodiny jsou neslavné.) 3,5 *

mischa65
14.02.2020 2 z 5

Kniha mě docela zklamala.

KáťaM.
05.12.2019 5 z 5

Tohle bylo vážně skvělé. Mně se líbilo, jaký to mělo spád (knížka popisuje sestry od malých holčiček až do smrti), nadhled, sarkasmus, autorka pěkně popsala dobu. Příběh sester Foxových mě uchvátil, za červenou knihovnu to určitě nepovažuji, to si představuji jinak, já jsem od knížky neměla velká očekávání, a proto mě tak mile překvapila. Za mě velké doporučení!

Evazita
29.08.2019 2 z 5

Nebavilo mě to. Čekala jsem úplně něco jiného :-(

CleoXandra
27.03.2019 2 z 5

Zážitek z četby hodně kulhá za očekáváním. Skoro bych řekla, že autorka poněkud uškodila svému ronemé. Tato publikace asi chtěla lepší přípravu a trochu víc zapracovat na doladění ...

terijans
01.02.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, ať už námětem nebo stylem jazyka. Přesto, očekávala jsem, hlavně méně červené knihovny, některé pasáže se mi četly nedobře.

slesicka
17.11.2018 2 z 5

Achjo, tohle se nepovedlo. Z velmi zajímavého tématu přešel děj do červené knihovny. Kniha mě zklamala.

Pitbullka
08.04.2018 1 z 5

Tak moc jsem se na knížku těšila! Bohužel nudné,o spiritismu tam vlastně nic moc nebylo,jelikož sestry byly podvodnice. Navíc neustále popisy a poměrně dost nudný děj. Za mě veliké zklamání.

zazvorka
21.02.2018 2 z 5

Brrr - strašně ponuré! Celá kniha mi připadala taková divně popisná, nedokázala mne vtáhnout do děje. Což mne docela překvapuje, protože je tam docela dost dramatických událostí. Prostě jsem knihu nezúčastněně přečetla - a pak si hodně oddechla, že to mám za sebou. Něco se kuchařce nepovedlo - chybí tomu šťáva a aspoň trochu toho koření, jakým je smysl pro humor. Já vím, že to není žádná komediální kniha, ale že by trochu - černého humoru? :-)

Sorrow
19.02.2018 3 z 5

Asi jsem čekala, že to bude trochu více o spiritismu a trochu méně o životních osudech sester a taky, že nám autorka neodhalí pravdu hned na začátku (byť na druhou stranu je to zase logické, protože pokud knihu čte někdo, kdo to ví, stostránkový úvod mlžící o schopnostech sester, by ho asi unudil). Co hodně oceňuji, je autentičnost knihy, autorka rozhodně dovedla přenést atmosféru a určitě taky ve svém čtenáři vzbudí emoce. Zejména poslední cca čtvrtina je plná zmaru, smutku a depresí a myslím, že ať chcete nebo ne, sester Vám trochu líto bude...
Ty tři hvězdy jsou takové lepší, do čtyřky to nemá daleko :)

Týnka2819
17.02.2018 3 z 5

Myslím si, že jsem od knihy očekávala něco trochu jiného. Asi jsem se trochu zklamala v tom, že sestry Foxovy jsou vlastně lhářky a tím pádem celý spiritismus, je založen na výmyslu žen, které toužily po zviditelnění, vydělat si a být nezávislé. Bohužel jak to tak bývá, život s nimy měl jiné plány. Pro mě smutná zajímavá kniha ke které se, ale více nevrátím.

Kamienkova33
23.01.2018 4 z 5

Po tejto knihe som hneď skočila, lebo ma zaujala téma - vyvolávanie duchov, viktorianske obdobie... A dobre som spravila! Osudy troch sestier, každá z nich má svoje muchy, svoje tragédie, ta atmosféra Vás pohltí. Neviem, do akej miery boli tieto udalosti skutočne (minimálne vieme, že sestry Foxove naozaj existovali), ale klobúk dole pred autorkou, ze sa do toho pustila. A nebojte sa - báť sa nebudete :)

Martia
18.01.2018 2 z 5

Dost depresivní kniha.

pichova.veru
29.11.2017 2 z 5

Zajímavý příběh, ale neoslovil mě tak jak jsem si představovala. Čekala jsem od knihy více.

bookcase
20.11.2017 5 z 5

Super, četlo se to skvěle. Autorka píše poutavě, je to opravdu jako z viktoriánské éry.

milunka21
15.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Román podle skutečnosti a ještě o zrodu spiritualismu.

Calinda
12.11.2017 4 z 5

Knížka se mi velice líbila, a to i přesto, že z téměř každé stránky čiší smutek, zoufalství, hlavně ke konci už je to jenom deprese a zmar. Sestry Foxovy měly neveselý osud. Ale pozitivní emoce snad tato kniha ani přinést nemá. Zajímavé téma, nenudila jsem se ani chvilku, kniha je napsána velmi čtivě, v knize se rychle střídají překvapivé zvraty a autorka čtenáře udržuje v neustálém napětí, co bude dál.