Sestry

Sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399611/bmid_sestry-Ly0-399611.jpg 4 1342 1342

Martin Servaz série

Martin Servaz sa vracia k svojmu prvému prípadu Martin Servaz, začínajúci kriminalista, sa púšťa do vyšetrovania dvojnásobnej vraždy. V lese našli telá dvoch sestier oblečené do šiat na prvé prijímanie. Scéna ako vystrihnutá z trileru Erika Langa, autora drsných krimi románov. O dvadsaťpäť rokov neskôr otrasie verejnosťou podobný prípad záhadnej vraždy ženy v bielom...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Soeurs , 2018

petula22
28.03.2019 3 z 5

Moje prvotina od autora...knížka byla zajímavá, četla se dobře, trochu zamotané, rozuzlení?...no čekala jsem asi víc...určitě jsou lepší, ale i horší knihy...každopádně zkusím od autora i jinou knihu.

tulip131
27.03.2019 4 z 5

Četlo se to dobře, příběh byl dobře zamotaný. Konec na mě působil tak, že bude další pokračování s Martinem.

JustWomen
27.03.2019 1 z 5

Hadí spisovatel s fanatickými obdivovateli? Neschopnost identifikovat oběť vraždy kvůli rozbitému obličeje? A ten závěr - pomsta svou vlastní smrtí? Autor čtenáře fakt podceňuje. Bylo to ještě horší než Zkurvenej příběh. Sbohem Bernarde Miniere.

S.Nicole93
26.03.2019 5 z 5

Opět velice dobrá, povedená a čtivá kniha. První polovina knihy, kdy se Servaz vrací do minulosti a popisuje začátky možná trochu pokulhává. Od poloviny do konce je kniha opět excelentní. Minier opět nezklamal.

Avila
26.03.2019 5 z 5

Minier nezklamal... Znovu se mu podařilo napsat úžasnou knihu. Sice čtenář tuší kdo je vrah ale to mu vynahradí dokonalé poskládání příběhu a plno zvratů.

astra3
25.03.2019 5 z 5

Jako vždycky zamotaný od začátku do konce. Ještě pár dílů a Martin nebude mít žádnou hodnost. Co díl, to inspekce policie.

Evule81
24.03.2019 5 z 5

Kniha přečtená raz dva. Opět byla čtivá a napínavá. Těším se na další díl.

happy-smile
24.03.2019 4 z 5

Jako všechny ostatní knihy od Bernarda Miniera, i tato se čte sama. Navíc autor přidal nový aspekt, retrospektivu z jednoho z prvních Martinových vyšetřování. Takže tentokrát má příběh jiné schéma, což je určitě plusový bod. Na druhou stranu fanoušci Hirtmanna můžou být zklamaní, že se kniha netočí kolem něj. Každopádně i tak se určitě nudit nebudete. Těším se na další díly.

Atak
24.03.2019 5 z 5

Poutavě napsané, sice čtenář celou dobu tuší kdo je pachatel, ale postupné odkrývání případu a konečné poznání bylo úžasné

Marcela4488
23.03.2019 5 z 5

Napínavá a dobře čtivá kniha, stejně jako od stejného autora Tma nebo Mráz. Už se těším až si přečtu další Minierovu knihu Kruh ????

Didi15
21.03.2019 4 z 5

Za mě docela fajn. První půlka mě bavila podstatně méně a tak ubírám jednu hvězdu, druhá půlka už byl můj dobrý a starý Martin:) Každopádně kvituji jako dobrý nápad spojit minulost se součastností. Ale ano, Minier píše čtivě:)

makke
20.03.2019 5 z 5

Minier nezklamal, kniha je výborná. Lehce otočil kormidlo příběhu jiným směrem, ale myslím, že to celé sérii jen prospělo.

romca3001
19.03.2019

Všechny díly s policistou Servazem zbožňuju a ani tenhle mě nezklamal. Velice se mi líbilo, že se děj vracel do policistovi minulosti :). A rozuzlení vražd jsem do poslední chvíle nečekala.

MonikaK
19.03.2019 4 z 5

Bohužel jsem tuto knihu četla jako druhou od autora, tedy ne chronologicky a asi to byla velká chyba, protože mi ne a ne přirůst postava vyšetřovatel k srdci. Je to logické, neprožila jsem s ním postupně jeho velké životní zvraty a bohužel si ještě vyspoilerovala předchozí knihy. Takže (asi) poučena.
Ale k samotné knize. Jak již bylo psáno níže, spojení minulosti a přítomnosti je skvělý nápad a knihu ozvláštnil. Nejenže člověk lépe vnímal vývoj jednotlivých postav, ale také změny ve vyšetřovatelských postupech a vývoj společnosti celkově. Bohužel hlavní příběh byl trochu překombinovaný, což by mi úplně nevadilo, kdyby byly motivace jednotlivých členů více uvěřitelné. Velmi mě tedy mrzí, že v knize nebyl více vyobrazen pohled jedné z postav (viz ono záhadného úmrtí v domě), myslím, že by to knize dodalo na uvěřitelnosti. A závěrečná scéna? Upřímně, kdo to nečekal? Pokud se v předchozích knihách dělo to, co člověk čte v této knize o minulosti, je trochu divu, že Martin není víc obezřetný. Autorova snaha za každou cenu dělat z Martina trpitele mi ale vadila, myslím, že to bylo zbytečné a více by knize slušel jiný konec. A ještě jedna věc mi velmi vadila, ale to je asi můj osobní problém, ale nemám ráda, když autor přes hlavní postavu prezentuje přespříliš své názory a vytváří morální apel na čtenáře. Neustále lamentování nad dnešní dobou, dobou techniky, robotů a mobilů... Když jsem se zaměřila po dočtení na autora, už jsem ty dvě postavy (autor-Martin) nemohla oddělit, jak bych si přála. Znělo to trochu, jak když starší generace kritizuje současnou dobu před televizí.
Bohužel hlavní postavu příliš srovnávám s Harrym Holem, který je pro mě víc charismatický, inteligentní, přirozený ve svých názorech, a dokonce trpí tak nějak přirozeněji? Ale jinak mě velmi příjemně překvapilo, kolik maličkostí a vědomostí autor do knihy vložil. Je vidět, že má mnoho načteno (o hadech, vyšetřovatelských postupech, forenzní vědě, umění apod) a že již něco odžil, bohužel té kritiky na mě bylo přespříliš. Působil na mě Martin trochu jako morous. Velkou část děje jsem však netušila, kdo je vrah a knihu téměř do konce hltala plnými doušky. Posledních 30 stran pro mě sice byly zbytečné, překombinované a knize spíš uškodily, ale jinak jsem, si knihu užila.
Příště zkusím druhý díl a snad mi Martin nakonec k srdci přiroste...
P.S.: Nádherná obálka!

Costanzo
19.03.2019 5 z 5

Hodnotím na výbornou! Spojit minulost a současnost byl za mě naprosto vynikající tah. Čtivé, svěží, dramatické. Jen škoda, že můj oblíbený psychopat Julian tam tentokráte chyběl, protože pak by to byla naprostá bomba.

hs777
16.03.2019 5 z 5

Sice jsem si přála, aby se znovu objevil Julian, ale i bez něj se mi další díl hodně líbil. Nápad propojit první a současný případ Martina Servaze byl promyšlený, nenásilný, postupné rozkrývání a skládání kamínků do mozaiky mělo spád a ani chvilku jsem se nenudila. I já jsem zachytila v poslední kapitole náznak pokračování, takže se moc těším.

jana0378
16.03.2019 4 z 5

Jsem ráda, že jsem autorovi dala ještě šanci, protože série šla podle mě hodně dolů. V tomto díle vstal Minier z mrtvých. Velmi akční, napínavé a na konci udička pro další díl. Hvězda dolů za nedotaženost (některých dějových linek, pohnutek některých hlavních postav, které byly shrnuty 1 větou, nedovysvětlených nejasností v detektivním příběhu, nad kterými se vyšetřovatel pozastavil, ale nechal je plavat) a za trochu překombinovaný konec, který by asi policista (byť citově angažovaný, ale s mozkem v hlavě) řešil trochu jinak, ale nakonec to nebyla taková katastrofa jako předchozí dva díly :-)

Lotka
15.03.2019 3 z 5

První půlka skvělá, bezvadně se četla. Návrat do minulosti našeho komisaře - bravo! Ale konec byl pro mě zklamáním. Příliš krkolomné a našroubované.

zpevSusannah
15.03.2019 5 z 5

Já tu sérii prostě a jednoduše žeru! Co žeru! Já ji potřebuju!!! Potřebuju další a další díl. Je to moje další "krimi-droga".
Sestry byly opět povedené. Pohled do roku 1993, kdy Servaz jako mladý kluk s dlouhým hárošem nejistě rozjíždí svou policejní kariéru, je skvělý a chvilkami i úsměvný, obzvláště když víme, jakým týpkem se náš hrdina Martin stal.
V této knize prostě nechybělo nic - uzel, který se neustále rozmotával a zase utahoval, čtivost, napětí, atraktivita motivu a svým způsobem i tajemno, které přinesly sestry oblečené v šatech k prvnímu svatému přijímání.
Nezbývá mi nic jiného, než začít netrpělivě vyhlížet další díl. Doufám, že nebudu čekat zase moc dlouho :-).

Kerberos
15.03.2019 4 z 5

Zase dobré,ale předchozí díly se mi líbily víc.

vraždy Francie francouzská literatura napětí sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960