Sestřičky v nesnázích

Sestřičky v nesnázích https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379463/bmid_sestricky-v-nesnazich-5hH-379463.png 5 295 86

Nemocnice Nightingale série

Se studentkami ošetřovatelství v prestižní londýnské nemocnici Nightingale se život nemazlí. Jejich učitelky a vrchní sestry mají vysoké požadavky a žádné slitování s mladými děvčaty. A to se musí naše přítelkyně potýkat i s osobními problémy. Violet je zde nová a okamžitě k sobě přitáhne pozornost. Co skrývá? Dora má zlomené srdce z rozchodu s Nickem, ale zaujme ji jiný příchozí pacient. A Millie je také rozpolcená mezi dvěma muži a dvojí budoucností, která se jí nabízí.... celý text

babiočka
15.07.2019 2 z 5

Na základě zdejších nadšených komentářů jsem od knihy čekala víc, než jen lepší červenou knihovnu.
Vyprávění mi sice trochu připomnělo moje dávná studentská léta, ale forma podání mě jaksi neupoutala. A v tom množství jmen jsem se místy i dost těžko orientovala.

martinaandulka
14.07.2019 4 z 5

Po roce znova přečtené a teď už se těším na nový díl Sestřičky proti své vůli.Za mě pěkné čtení.

Květi62
07.07.2019 5 z 5

Velmi pěkné čtení, už se těším na další díl

Knižní střípky
16.02.2019 5 z 5

Druhý díl série NEMOCNICE NIGHTINGALE byl opět skvělý, stejně jako v prvním díle se i zde setkáváme s našimi oblíbenými hrdinkami - Millie, Dorou a Helen a s jejich blízkými. Aristokratka Millie řeší dilema, zda se kvůli plánované svatbě se svým snoubencem Sebem nevzdat studia, Helen se svým Charliem stále bojují o přízeň Heleniny matky a Dora prožívá velmi těžké období. Po odchodu svého otčíma se rodina v jednu chvíli ocitá na pokraji bídy, naštěstí to vypadá, že se začíná blýskat na lepší časy. A Nick? Pro toho hocha mám slabost, moc bych přála jemu a Doře, aby je osud spojil dohromady, ale asi to nebude tak jednoduché. Do tohoto dílu vstupuje i nová postava - již diplomovaná zdravotní sestra Violet Tannerová, která v nemocnici Nightingale nastupuje jako nová noční sestra. Její životní příběh je velmi smutný a ona sama skrývá před světem velké tajemství. Sečteno, podtrženo - ještě štěstí, že třetí díl vyjde již letos v dubnu.

Martina023
30.01.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, taková kniha na pohodu.

Tyrkysovka
14.01.2019 5 z 5

I druhá kniha byla úžasná

iveta6676
13.01.2019 5 z 5

Stejně jako první díl jsem přečetla jedním dechem,moc krásné napsané

martinaandulka
28.09.2018 4 z 5

Pěkná oddechová knížka,která navazuje na předchozí díl.Moc se mi líbí jak jsou popsány 30léta v nemocnici,jak žili sestřičky jejich lásky,pěkné i bolestivé osudy.

orinka3
24.09.2018 4 z 5

Velmi kultivovaná červená knihovna. A nikdy bych neuvěřila, že v té nemocnici vládne k sestrám studentkám taková přísnost! Dívky z nejlepších rodin jsou postaveny na roveň dívkám z lidových vrstev a žádná úleva. To mě opravdu překvapilo. Milostné problémy se prolínají celou knihou a závěr dává tušit, že to není poslední díl o Sestřičkách. Moc dobře se to čte, je to živé a příjemné vyprávění.

ikul
19.09.2018 5 z 5

Ani druhý díl Sestřiček tentokrát v nesnázích mě nezklamal. Dále se odvíjely příběhy tří kamarádek Dory, Millie a Heleny a tajemno tomu přidala certifikovaná sestra Violet. Hezké, čtivé, těším se na ev.pokračování.

zdehan
15.09.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila dobře se četla a doufám že bude další díl je to takové neuzavřené.

AndreaP.
14.09.2018 5 z 5

Druhý díl této série o sestřičkách a jejich osudech byl opět příjemné oddechové čtení. Kniha se mi líbila více než ta první, možná to bylo tím, že jsem byla už zorientovaná v postavách. Snad u nás vyjdou i další.

Toňula
04.09.2018 3 z 5

Stejně jako předchozí kniha sledujeme osudy sestřiček z nemocnice v době minulého století, jejich osobní trápení i šťastnější okamžiky, čtivé, ale nijak oslňující, takový milý, nenáročný příběh na letní podvečer.

ctenarkaEva
07.08.2018 3 z 5

Příjemná oddechovka. Víc se mi ale líbil 1. díl, který se přece jen více odehrával v nemocničním prostředí.

alnahu
17.07.2018 4 z 5

Příjemná oddechové pokračování z londýnské nemocnice, kam nastoupí tajemná sestřička Violet Tannerová , která se straní ostatních a pracuje jen v noci- pro všechny je to podivínka , ale ona má k takovému chování důvody. Dobře se četla.

DasaN
12.07.2018 4 z 5

Moc pěkná oddechovka, první díl byl sice lepší hlavně protože, tam bylo více nemocničního prostředí, tento díl byl více o vztazích. Jinak je to příjemné čtení a samozřejmě s otevřeným koncem, takže se těším na další pokračování.

hrosulik
08.07.2018 5 z 5

Krásné pokračování ze života sestřiček.

Hana46
21.06.2018 4 z 5

Moc hezké letní čtení.

mari.seri
18.06.2018 4 z 5

Stejně jako první díl mne kniha nezklamala. Příjemné oddychové čtení. Velmi čtivě napsáno. Konec samozřejmě navnadí čtenáře na další díl, no snad se ho brzy dočkáme.

Sotek43
13.06.2018

Sestřičky i Sestřičky v nesnázích jsou krasne a ctive knížky.

pro ženy ošetřovatelství

Autoři knihy

Alex Lake
britská, 1970

Kniha Sestřičky v nesnázích je v