Sestřičky v nesnázích

Sestřičky v nesnázích https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379463/bmid_sestricky-v-nesnazich-5hH-379463.png 5 295 86

Nemocnice Nightingale série

Se studentkami ošetřovatelství v prestižní londýnské nemocnici Nightingale se život nemazlí. Jejich učitelky a vrchní sestry mají vysoké požadavky a žádné slitování s mladými děvčaty. A to se musí naše přítelkyně potýkat i s osobními problémy. Violet je zde nová a okamžitě k sobě přitáhne pozornost. Co skrývá? Dora má zlomené srdce z rozchodu s Nickem, ale zaujme ji jiný příchozí pacient. A Millie je také rozpolcená mezi dvěma muži a dvojí budoucností, která se jí nabízí.... celý text

Jenny46
15.02.2021 5 z 5

Skvělá série opravdu se čte dobře ♥️

Anna1975
14.02.2021

Super.

Jane333
09.02.2021 4 z 5

Není to žádné literární veledílo, ale mě to baví, do dalších dílu určitě jdu.

i.stefany
26.01.2021 5 z 5

Krásný druhý díl ze série sestřiček. Po všech těch hrůzách, které vidíme v televizi nebo čteme v knihách, je tahle řada jako balzám na duši. Pohodové, milé, odpočinkové. Moc jsem si užila pokračování životních peripetií Millie, Dory i Helen a těším se na další díl.

sabca
17.01.2021 5 z 5

Kniha o sestřičkách v jedné londýnské nemocnici se čte moc pěkně. Ani se nenadějete je konec. Nechybí ani láska a občas i napětí. Doporučuji

EvikU.
15.01.2021 5 z 5

Tahle série mě zase chytla do spárů. Moc mě baví. Mají zajímavý děj, osud tří sester se střídá. V druhém díle nám přibyla noční sestra, která má své tajemství. Příběh byl nejvíce o ní, ale nejen o ní a já zase knihu přečetla za dva dny. Moc doporučuji.

Arsi
07.01.2021 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal. Kniha mě moc baví, jdu na další díl.

Ira13
06.01.2021 5 z 5

Opět paráda. V tomto díle navíc i drobná - ani tak detektivní zápletka, jak odkrytí jednoho tajemství. Dřina budoucích sestřiček s věčným napomínáním a na druhé straně i soucit a rošťárny.

mekkinka
17.12.2020 5 z 5

Super čtení :-)

Nelička
18.11.2020 5 z 5

Snad možná ještě o trochu hezčí než první díl. Fakt super čtení. Už teď se těším na další díl...

zimolka
17.11.2020 5 z 5

Všechny díly jsou moc hezké.Určitě se k této sérii někdy ráda vrátím.

Blondebookdevil
16.10.2020 5 z 5

U této série z nemocnice z Nightingale ani nemůžu jinak, než plným počtem hvězd. Pamatuju si, že než jsem se pustila do prvního dílu, bála jsem se, že to bude ženský románek a spíš budu zklamaná. Opak je pravdou, není to červená knihovna a jsem nadšená. Ve druhém díle se znovu setkáváme se sestřičkami z 1. části - starostlivou Dorou, ztřeštěnou Millie, puntičkářskou Helen. Objevují se i nové postavy jako Violet Tannerová se svým malým synkem a tajemstvím, které se zdráhá komukoli prozradit. Celkově jsou jejich osudy a příběh zajímavě vystaveny a pro mě je to příjemná oddychovka. Jsem si jistá, že ani další díly mě nezklamou.

Noisette73
05.09.2020 5 z 5

Ještě lepší než první díl, babička Vinnie opět úžasně perlila a Violet mi i s Oliverem přirostli k srdci, skvělé a opět dojemné

tittanie
12.08.2020

Jsem ráda, že jsem se pustila do čtení druhého dílu. Jsem zvědavá na další a na vývoj postav a hlavně na jejich vztahy. Líbilo se mi, přidání postavy sestry Tannerové a její příběh. Jdu se pustit do dalšího dílu.

TaLu
14.06.2020 5 z 5

Čtenář se nemusí obávat prodlevy mezi jednotlivými díly, protože autorka nenásilnou formou vše podstatné k jednotlivým postavám a jejich charakterům shrne. Pro mě to bylo jako cesta dlouhou nemocniční chodbou, kde potkávám dobré známé. Jako červená linka v příjemné čisté bílé, působí uvedení nových postav do příběhu. Hrdinky všedních dnů- sestry v předválečné Anglii, se potýkají s pracovními i osobními problémy. Nová noční sestra Violet se musí ještě navíc naučit znovu důvěřovat lidem i sama sobě. "Rodina" sester jí nezištně pomáhá. Další osudy studentek jsou pestré i dramatické. Odpočinkové velmi příjemné čtení, které přináší podněty k zamyšlení. Začínají temná mračna na obzoru....například v podobě fašistického hnutí.

ANDY28
11.02.2020 5 z 5

moc se mi to líbilo, s nedočkavostí jsem sledovala osudy hrdinek, určitě si přečtu další díl

bookcase
30.12.2019 5 z 5

Líbilo se mi, musím říct, že tohle povolání byla spíše řehole.

krákorka
11.12.2019

Všechny díly Sestřiček a jejich osudy mě nezklamaly. jen jsem zvědavá jestli bude další pokračování. Doporučuji k přečtení.

kaja77
31.10.2019 4 z 5

prostě příjemný relax.... trocha předválečného Londýna, atmosféra chudé čtvrti, nahlédnutí do panského sídla, prostředí nemocnice třicátých let... (sestry byly spíše něco jako uklízečky, pracovní podmínky z dnešního pohledu naprosto šílené) dámám které hledají něco nenáročného mohu jen doporučit

Hermínka
20.08.2019 5 z 5

Ani druhý díl Sestřiček mě nezklamal. Osudy všech se krásně zaplétají a předválečná doba houstne.

pro ženy ošetřovatelství

Autoři knihy

Alex Lake
britská, 1970

Kniha Sestřičky v nesnázích je v