Sestra Slunce

Sestra Slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472523/bmid_sestra-slunce-ZtZ-472523.jpg 5 208 58

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutna událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najit svou biologickou rodinu. Electra D´Apliése má na první pohled všechno, co si mlada žena může od života přát - je krásná, bohatá, jedna z nejslavnějších topmodelek na světě. Její od dětství křehkou duševní rovnováhu poznamenala smrt adoptivního otce, jehož hluboce milovala, i bolestný rozchod s přítelem. Smutek se snaží zahnat alkoholem a drogami. Její život se změní ve chvíli, když se z dopisu od cizinky dozvídá, že je její babičkou… Při hledaní svých kořenů se dostava až do roku 1939, kdy se v Keni Cecily Huntley-Morganová snaží zapomenout na zrušené zásnuby. Zde se seznámí se starým mládencem Billem Forsythem, chovatelem dobytka, udržujícím blízké styky s hrdými Masaji. Setkání s Billem změní dívčin život, ale ještě víc se o to zaslouží jistá masajská kráska s tíživým tajemstvím a slib, který ji Cecily dá. Slib, jenž způsobí, že se svět divokých afrických plání a svět americké smetánky na Manhattanu náhle protnou v osudu jedné opuštěné černošské dívenky… Sestra Slunce je šestým dílem rodinné ságy Sedm sester. Ságu plnou romantiky, vášní, záhad, srdcervoucích milostných dramat a nádherných scenérií lze číst i jednotlivě. Příběh další sestry najdete v následujícím díle ságy Zmizelá sestra.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Víkend

The Sun Sister , 2019

kolacky
08.09.2021 5 z 5

Mně se Electra na začátku knížky - vlastně v celé sérii - zdála dost protivná, takže o to jsem radši, že i ona se nakonec dostala na slunečnou stranu povahy a našla se, i když jinak, než čekala. Moc se mi to líbilo.

intelektuálka
02.09.2021 5 z 5

Electra je sestra slunce - a ve znaku má jantar - kámen, který jiskří .....

Hledání její identity nás zavede do Afriky - do Keni - k jezeru Naivasha.... a dokonce až k rodu Masajů ....

" Afrika je .... majestátní, děsivá a záhadná .... a naprosto nepopsatelná...."

Ale díky Lucindě je nám trochu blíže - a já se velmi ráda začítám do jejích dobře vyprávěných příběhů .... zde i o rasové nerovnosti ....

Těším se na sestru zmizelou - kde se ukrývá ?

To je pohodové a zajímavé čtení - doporučím.

knihomolka_eli
30.08.2021 5 z 5

Slnečná sestra je ďalšou knihou, pri ktorej Lucinde Rileyovej naozaj pomyselne dávam klobúk dole. Do knižného neba odišiel človek s úžasným rozprávačským talentom. Každá kniha z tejto série je absolútne výnimočná. Každá jedna sestra je iná, má inú osobnosť, iné korene a zároveň každá kniha je plná posolstiev, nad ktorými je hodné sa zamyslieť. Inou nebola ani Slnečná sestra. Elektra ma zo sestier najskôr zaujímala asi najmenej, ale také pocity som mala na začiatku aj pri Cece. Elektra bola opisovaná ako hádam citovo najchladnejšia a najnamyslenejšia sestra, ktorej svet pozostáva len zo smotánky, bohatstva, modelingu a svojho výzoru. Až v tejto knihe ju ale spoznáme naozaj....a vôbec nie je takou ako som si na začiatku myslela. Ani Elektrin príbeh, ani príbeh Cecily, či Stelly nepokladám za slabý. Všetky tri si v živote prešli svojim. Cecily bola silnou a na tú dobu odvážnou ženou. Nielenže sa musela vysporiadať s najťažšou stratou, akú mohla zažiť, ale dokázala sa pozbierať, nájsť zmysel svojho života a pomáhať iným aj na úkor seba samej. Jej názory boli veľmi vyspelé a mala v sebe neskutočnú ľudskosť. Stella kráčala v jej stopách a to veľmi úspešne. Pomáhala ,,slabším" byť silnejšími. A samotný životný posun Elektry, jej prerod, hľadanie samej seba, znovunadobúdanie dôvery k ostatným ľuďom a to ako sa pasovala so svojimi ,,démonmi" bolo úžasné a veľmi motivačné. Knižka Slnečná sestra bola emotívna (aj som si na záver poplakala), veľmi napínavá a niesla v sebe niekoľko ťažkých tém - šikanu a jej dôsledky na osobnosť človeka siahajúce aj do ďalekej budúcnosti, rasizmus a postupný boj o slobodu a o rovnoprávnosť ľudí všetkých farieb pleti, a drogovú závislosť, následky drogovej závisloti a pomoc ľuďom, ktorí tomu prepadli. Rileyová tieto témy rieši v knihe naozaj citlivo a trefne poukazuje na to, čo všetko bolo a aj je problémom (aj našej) spoločnosti. Som rada, že vďaka ľuďom, ako boli hlavné hrdinky tejto knihy, sa svet ženie správnejším smerom a hoci žiaľ nie je všetko úplne ideálne ani dnes, snažíme sa k tomu aspoň priblížiť.
Tiež oceňujem ako v každej knihe ponúkne autorka nejakú novú krajinu, ktorej históriu, kultúru, zvyky a tradície opíše dokonale autenticky. Keňu a život v nej priblížila a opísala tak vynikajúco, že som mala pocit, ako keby som v nej bola spolu s Cecily. A tak isto to bolo aj pri predchádzajúcich knihách - Brazília, Nórsko, Anglicko, Španielsko, Austrália a aj iné krajiny, ktoré sa nájdu v jej príbehoch; a kultúru, ktorá v nich prevláda, opísala tak, že som sa mala chuť tam preniesť a prejsť sa miestami, o ktorých rozpráva.
Celú sériu určite odporúčam. U mňa sa knihy tejto auroky radia k top knihám tohto žánru.

Sabča817
28.08.2021 4 z 5

Musím přiznat, že jsem se téhle knihy ze začátku bála. Přečetla jsem sice všechny předchozí díly, a byla jsem z nich nadšená, ALE za 1.) Tenhle díl je extrémně tustá bichle a za 2.) v recenzích někdo psal, že je to nejslabší díl ze všech. S tím 2. opravdu nesouhlasím! Mě se nejméně líbila Sestra s perlou ( 4. díl). V tomto díle byl sice příběh z minulosti trošku slabší, ale příběh Electry byl naprosto strhující a moc mě bavil! Co se Electry týče, v předchozích dílech se dost jevila jako namyšlená snobka bez citů, ale při čtení jejího příběhu jsem byla fakt mile přkvapena a dokoce si jí moc zamilovala! Dávám 4* z 5 a hrozně se těším na 7. díl. Velice DOPORUČUJI celou sesterskou sérii a myslím, že nebudete litovat!

Marci_Vaj
26.08.2021 5 z 5

Moc jsem se na tento díl těšila a nezklamal. K zamyšlení. Nikdy nedát na první dojem. Jakékoliv chování může mít své důvody - z dětství, z minulosti... Opravdu pěkný příběh, těším se na závěrečný díl, možná hodně překvapí :)

L.Helena
20.08.2021 5 z 5

Jedním slovem – okouzlující. Africký příběh nádherný, ten dnešní svou tematikou hodně těžký, ale ani nevím jak, a těch téměř sedm set stran jsem měla přečtených během pár dnů.
Už se nemůžu dočkat závěrečného dílu.
(Bohužel, slovo „závěrečný“ má v tomto případě velice smutnou symboliku)

Květ
15.08.2021 5 z 5

Obrovská radost z vydání dalšího dílu a zároveň smutek nad tím, že spisovatelka L. Riley už není mezi námi... zjistila jsem, že v angličtině byl vydán ještě jeden díl, ale poslední část už zřejmě autorka nedopsala. Odpočinkový, krásně napsaný román, bavil mě moc.

astra3
02.08.2021 4 z 5

Příběh z historie byl zajímavější než ten ze současnosti. Přišlo mi to tentokrát zbytečně dlouhé.

zuzana2599
01.08.2021 5 z 5

Příběh šesté ze sedmi sester, nespoutané a živelné Electry, byl již tradičně překrásným čtením díky vypravěčskému umění Lucindy Riley. Při čtení mi tentokrát bylo smutno, jen stěží jsem nedávno uvěřila zprávě o smrti této milované a talentované autorky, se kterou mě pojí dokonce rok narození. Je mi velmi líto, že už nenapíše další nádherné romány, jejichž příběhy mě vždy pohltily a uchvátily.
I za příběh Electry, a hlavně za emotivní a hluboký keňský příběh, posílám paní autorce na věčnost, na druhou stranu našeho bytí, ze srdce pět hvězdiček. Děkuji !!

Coco3
27.07.2021 5 z 5

Musím říct, že toto byl snad zatím nejlepší díl. Electra mě fakt bavila, ve své dokonalé nedokonalosti, výbušnosti. Hodně se mi líbil i její rodinný příběh. Přečteno jedním dechem. No těším se na poslední díl, snad bude "rozuzlení". Ideální kniha nejen na tyto letní měsíce.

TetaLik
25.07.2021

Precetla jsem vsech 6 knih a musim rict, ze jsou krasne napsane. Uz se tesim az budu cist jeji sedmou knihu the missing sister a Motyli pokoj.

Sjuzz
06.07.2021 5 z 5

Na týchto knihách mám (okrem iného) rada autentickosť. Aj pri tomto príbehu som mala po ruke wikipediu a čítala fakty o Kiki, Masajoch a klube Muthaiga.
Afrika je moja srdcovka a keďže som v Keni bola, akoby som sa s knihou vrátila v čase.
Čo sa týka Elektry, na začiatku celého príbehu sestier som ju nemala rada. Bolo mi ľúto, že autorka z najmladšej sestry spravila “sebeckú harpiu”, no až teraz som pochopila, že to tak muselo byť.
Elektra prešla zo všetkých sestier najdlhší kus cesty….teda možno, keďže siedma sestra sa ešte len predstaví.

alexis818
06.07.2021 5 z 5

Nádhera, krása, není ani dost superlativy, které by v štíhlý, jak se tato kniha autorce povedla. Tolik citu, lásky a obyčejného života bez prikras, kolik tato kniha obsahuje, to je prostě výjimečně. Autorka prostě umí. Je mi moc líto, že mezi námi už není, bude nám chybět.

EvikU.
05.07.2021 5 z 5

To bylo opět dechberoucí. Nádherný. Na konci mi tekly slzy. A konec mě tedy pořádně napnul, už se moc těším na poslední díl, jestli tedy vyjde, když autorka zemřela.

Je moc velká škoda, že další knihy už nebudou. Tahle série je nádherná. Mě ještě čeká pár knih od této autorky na které se upřímně těším.

Knihu moc moc doporučuji. I když je to pohádka s velkým P. :-)

pollyn
30.06.2021 4 z 5

Půjdu proti proudu a přidám tuto knihu mezi tu povedenější půlku série, kterou si rozhodně zapamatuju.
Cecily jsem si bezvýhradně zamilovala. Myslela jsem si, že milostnou zápletku jsem odhadla téměř na začátku Afriky, ale nemohla jsem se víc mýlit. Navíc Cecily prošla neskutečným vývojem během let. Neskutečně silna žena.
Naopak protivná Kiki a Alice ... bavilo mě sledovat i jejich osud ačkoliv trochu pokřivený.
Electře jsem ten progres věřila o něco méně, ale mělo to symboliku se samotnou Cecily a to mě na tom moc bavilo :)
Jednu * navíc za Mariam a islám. Hezká třešinka navíc.

SumýšIrena
15.06.2021 3 z 5

Tenhle díl považuji za nejslabší z celé série. Příběh Cecily se mi líbil, ale ten Elektřin mi přišel těžko uvěřitelný. Navíc mě zklamalo, že se ani o maličký kousek nepoodkryl příběh jejich otce.

matula1977
09.06.2021 4 z 5

Tuto sérii miluji - všechny díly plný počet hvězd - tento díl mě ale trošku zklamal, Electra mi nebyla moc sympatická od samého začátku, takže to možná bude tím. Nicméně se už velmi těším na rozzuzlení celé série.

Nelly
06.06.2021 4 z 5

Opět zajímavý díl - více mě bavila linka se Cecily - hvězdičku ubírám za příběh Electry - přišel mi méně uvěřitelný a v některých aktuálních věcech "moc tlačil na pilu". Přesto si určitě velmi emotivní příběh užijete. - Už aby byl poslední díl, kde snad bude vše vysvětleno (Je táta Sůl opravdu mrtvý? Jak si sestry vybíral? A jak do toho všeho zapadá Zed?)...