Sestra Slunce

Sestra Slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472523/bmid_sestra-slunce-ZtZ-472523.jpg 5 210 210

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutna událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najit svou biologickou rodinu. Electra D´Apliése má na první pohled všechno, co si mlada žena může od života přát - je krásná, bohatá, jedna z nejslavnějších topmodelek na světě. Její od dětství křehkou duševní rovnováhu poznamenala smrt adoptivního otce, jehož hluboce milovala, i bolestný rozchod s přítelem. Smutek se snaží zahnat alkoholem a drogami. Její život se změní ve chvíli, když se z dopisu od cizinky dozvídá, že je její babičkou… Při hledaní svých kořenů se dostava až do roku 1939, kdy se v Keni Cecily Huntley-Morganová snaží zapomenout na zrušené zásnuby. Zde se seznámí se starým mládencem Billem Forsythem, chovatelem dobytka, udržujícím blízké styky s hrdými Masaji. Setkání s Billem změní dívčin život, ale ještě víc se o to zaslouží jistá masajská kráska s tíživým tajemstvím a slib, který ji Cecily dá. Slib, jenž způsobí, že se svět divokých afrických plání a svět americké smetánky na Manhattanu náhle protnou v osudu jedné opuštěné černošské dívenky… Sestra Slunce je šestým dílem rodinné ságy Sedm sester. Ságu plnou romantiky, vášní, záhad, srdcervoucích milostných dramat a nádherných scenérií lze číst i jednotlivě. Příběh další sestry najdete v následujícím díle ságy Zmizelá sestra.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Víkend

The Sun Sister , 2019

4xbabča
16.06.2022 5 z 5

Sestra Slunce je již šestou knihou rodinné ságy Sedm sester. Tentokrát je příběhem krásné, úspěšné, bohaté a slavné Electry, ale i ta má své problémy, které řeší alkoholem a drogami. A i ona pátrá v minulosti po svém původu, a tak se děj dostává až do Afriky, mezi Masaje. Jde opět o překrásný romantický příběh, od kterého se nelze odtrhnout.

pavpaz
11.06.2022 5 z 5

Knížka se mi opět moc hezky četla, ale přesto to nemuselo být tak zdlouhavé, než se došlo k rozuzlení.

Jiparis
14.05.2022 5 z 5

Moc pěkné čtení, rasová problematika, rodinné propletence, pátrání po vlastní minulosti na pozadí toho, co se děje v nedávné minulosti a to vše okořeněné trochou romantiky.
Ikdyž to možná zní jako love story, je tu spousta věcí, které nutí k zamyšlení.

Ahmose
21.04.2022 3 z 5

Napriek tomu, že postava Elektry je zo všetkých sestier najkomplexnejšia a najuveriteľnejšia, v poradí už šiestu knihu série Sedem sestier hodnotím zatiaľ ako najslabšiu. Dôvodom je jej historická dejová linka. Bola totiž suchá ako vyprahnutá africká krajina, kde sa príbeh odohrával. Tempo knihy je dosť pomalé, postavy ploché, mimo toho, že sa to odohráva Afrike ten príbeh nebol ničím extra zaujímavý. Súčasná dejová linka s Elektrou je výrazne lepšia, čím zachraňuje knihe hodnotenie. Prinášala smršť emócií a spracúva pomerne náročnú tému závislosti. Autorka si samozrejme aj v tomto diely zachovala výborný štýl písania. Opäť nám ukázala aj iné formy lásky, než len tá partnerská. Škoda tej historickej časti.

Pavlina50
30.03.2022 4 z 5

Můj poslední díl sester, ovšem samozřejmě ne poslední v pořadí, jak jsou napsány…jen jsem na něj v knihovně prostě pořád neměla štěstí.
Takže Elektra – modelka - očekávala jsem především přiblížení atraktivního prostředí celebrit a modelingu, ale to se zas až tak nekonalo. Elektra se potýkala s daleko většími problémy než by se u celebrity jejího formátu očekávalo, i když zřejmě svět drog a jiných závislostí není spoustě těchto lidí zas až tak vzdálený. Electra to na rozdíl od svých sester měla lehčí, svoji minulost hledat nemusela, minulost si ji našla sama…
Na tomto dílu se mi líbilo a uvítala jsem, že aspoň jedna ze sester není zas tak dokonalá, bezchybná a kladná, Elektra měla spoustu chyb, slabostí, a hlavně svou hlavu, na své okolí většinou nic nehrála a byla upřímná bez ohledu na dopady svého jednání. Tím mi možná připadala nejrealističtější z celé „sedmičky“. Ale na druhé straně mi současná dějová linka připadala ze všech dílů nejslabší, s nejmenším spádem, občas trochu zdlouhavá, a proto jsem tentokrát s ohledem na všechny ostatní díly (i když s těžkým srdcem) jednu hvězdičku ubrala.
Ale linka z minulosti byla opět moc fajn, Afrika, Keňa a předválečný a válečný život v nich byly opět vylíčeny s velkým citem a s atmosférou.
Tak teď už jen napjatě čekám, co (snad…doufám…) vytvoří syn Lucindy a jaké překvapení nám předloží. Moc se těším, protože tato série se zařadila mezi moje srdcovky.
Citace z modlitby AA: „Bože, dej mi sílu přijmout věci, které nemůžu změnit, odvahu změnit věci, které změnit můžu, a moudrost poznat rozdíl mezi nimi…“

Deia
27.03.2022 3 z 5

Príbehy ostatných sestier ma väčšinou zaujali hneď od začiatku a hlavne príbehy ich predkov. Pri Elektre to ale tak nebolo. Jej príbeh sa mi až tak nepáčil, hlavne jej opisy pitia, brania drog a tak. A nezaujal ma ani príbeh Cecily. Pri ostatných knihách som mala pocit, že príbuzné sestier boli istým spôsobom inšpiratívne. To mi u Cecily chýbalo, prišlo mi, že v podstate nič nerobí. Opisy krásnej prírody a celkovo to africké prostredie sa mi páčilo, na to som sa naozaj tešila, ale jej príbeh ma veľmi nezaujal. Celá kniha mi prišla zbytočne dlhá, rozťahaná, menej strán by jej podľa mňa rozhodne prospelo. Cesta Elektry k lepšiemu životu ma bavila o trošičku viac, ale tiež nie nejak veľmi, takisto som z knihy mala pocit, že všetci sa tam správajú až príliš zdvorilo, čo mi prišlo také neprirodzené, ale tak to mi trošku vadilo aj u predchádzajúcich častí. Napriek tomu, že tentokrát ma tie príbehy až tak nebavili, sa mi kniha čítala dobre, spisovateľkin štýl písania je veľmi čtivý. Ale čo ma ešte zamrzelo je to, že sme sa nič nedozvedeli o Tatkovi Slanom, ten ma na celej sérii zaujíma najviac :D.

PepkazDepka
17.03.2022 3 z 5

Ako všetky zo séria bola fajn, ale čítala sa mi zatiaľ najhoršie, nejak ma príbeh nezaujal.

gossipavlina
15.03.2022 5 z 5

Tak mám za sebou 6. dil a jsem pořád stejně nadšená. To je opravdu nápaditá a neotřelá série. Každá ze sester úplně jiná, pocházející z jiného prostředí, z různých kultur. A musím paní Lucindu pochválit, jakou si dala práci se získáváním informací. A pak to vše posílá dál mezi své čtenářky v podobě skvělých příběhů.
Palec nahoru i za tento 6.dil, který nás blíže seznamuje s prchlivou a bouřlivou Electrou, životem v Africe v první polovině 20.století. Potkáme se blíže i se Stellou, bojující proti rasové segregaci. Kdo je Stella nebudu prozrazovat. V každém případě je pro Electru velmi důležitá.
Doporučuji k přečtení!

Šánka
25.02.2022 5 z 5

Tak se nám sestřičky postupně rozutekly po celém světě. Tentokrát nejmladší, a také nejproblematičtější Electra, se po smrti svého adoptivního otce pouští do hledání svých předků, své minulosti i svého místa v životě. Dějově bohatý mnohovrstevnatý román nás zavede až do africké Keni mezi domorodé kmeny Masajů i tamní bílé obyvatele. Ale musím říci, že s Electrou jsem měla velký problém najít k ní nějaké sympatie, jenže to by nebyla paní Lucinda, abych nakonec knihu nezavírala s pocitem, že i tato sestra se nakonec vybarvila k mé naprosté spokojenosti a její příběh byl úchvatný.
Tato skvělá a velkolepá série je jen důkazem toho o jak mimořádnou vypravěčku bude náš čtenářský svět již navždy ochuzen...

pip11
18.02.2022 5 z 5

Další díl sedmi sester jsem dlouho odkládala, ať se mám na co těšit. Tak jsem konečně sáhla po té sluneční a byl to opět skvělý příběh v obou časových rovinách. Nemám nic, co bych vytkla a rozhodně doporučuji.

archivářka115
17.02.2022 3 z 5

Knihu jsem si přečetla, ale kdybych jí měla srovnávat s předcházejícími díly, tak se mi moc nelíbila. Byla zbytečně zdlouhavá, hlavně svými popisy drogových excesů hlavní hrdinky. Líbil se mi popis života v Keni.

gigi77
13.02.2022 5 z 5

S každou knihou ze série se odehrává úplně jiný příběh a přitom jsou všechny propojeny okamžikem, kdy v minulosti vstupuje na scénu záhadná osoba. Nevěřila bych, že mě čtení o jednotlivých sestrách bude stále bavit, ale někde tam na konci na mě čeká rozuzlení celého tajemství.
* Zprvu mi hlavní hrdinka Electra lezla na nervy neustálým dopováním “vodka - koks - vodka - koks” a pořád dokola. Chce to vydržet, překlenout a následně si užívat zajímavý příběh Electřiných předků i jak se ona sama vypořádá se svými problémy.

lenkaabooks
07.02.2022 4 z 5

Electra-nejmladší z adoptovaných sester. Krásná modelka závislá na alkoholu a drogách. Mladá žena která nezvládá být jen sama se sebou nachází opravdové přátele a také své biologické kořeny. Podíváme se do tajuplné Afriky a do New Yorku v době, kdy tmavě zbarvení lidé byli degradováni na pouhé podřadné služebnictvo.

Szilvia1
15.01.2022 5 z 5

Šestý díl o sestrách byl krásný,ale zpočátku jsem se zlobila na Electru,že si myslí,že když má jinou barvu pleti,tak je vždy ta nejzlobivější dítě,a v dospělosti si myslí,že je nejlepší,než ostatní její sestry.Zlobila jsem se na ni,ale pak když její babička začala vyprávět její příběh,tak jsem s ní soucitila,že měla tak špatný start do života.Tahle série je už skoro u konce,zbývá už jenom jedna sestra a pak ještě knížka o jejich otci Salt,který zemřel.Mám ráda tuhle autorku,je strašná škoda,že zemřela,byla jsem tou zprávou zrdcená,ale má ještě jiné knížky,které nejsou přeloženy do češtiny,a doufám,že budou.

Lemurka
02.01.2022 5 z 5

Moc hezky díl. Za mě první a tento nejlepší, byl trochu jiný než všechny předchozí.

raty
26.12.2021 5 z 5

Napsat tak krásný komentář k této knize jako Mandlevest bych neuměla. Mluví mi z duše.

Takže jen doporučení. Čtěte tuto skvělou knihu, čtěte celou tuto skvělou sérii i komentář pod tím mým.

Mandlevest
20.12.2021 5 z 5

Lucinda Riley a další příběh z její báječné sesterské série. Její vypravěčský um byl opravdu výjimečný a její preciznost při studování historických pramenů byla více jak obdivuhodná. Miluji historii, miluji cestování, miluji dva příběhy v jedné knize, proto si typově tento druh knih často vybírám, jen se často bojím prvoplanovych romantických linek. U knih této autorky strach nikdy nemám. Nenajdete v nich klišé a kýč, navzdory tomu, že její knihy jsou opravdové romantické čtení, ale nikdy nesklouznou k přílišné levné líbivosti. Záměrně jsem si knihu zvolila v předvánočním čase a nemohla jsem zvolit lépe. V každé knize z této serie Lucinda vytvořila originální příběh a provedla nás po všech světadílech. Ještě mě čeká díl Ztracená sestra a snad, někdy, i závěrečné finále, bude li dopsano. I Lucinda Riley se letos nečekaně vypravila své příběhy vyprávět na nebesa, mezi hvězdy. Často na ni myslím a je mi smutno, jakoby mi odešel někdo, koho dobře znám, někdo blízký. Je to jejími příběhy. Tak lidskými, tak hlubokými, tak radostnými, tak smutnými, tak opravdovými. Budu se k nim ráda vracet.

Toňula
15.12.2021 5 z 5

Knihy Lucindy Riley nelze hodnotit jinak než plným počtem hvězd. Mají v sobě vše, co čtenář od knihy očekává, navíc přidanou hodnotu znalosti prostředí i historických událostí, které mistrně dokreslují samotný vrstevnatý příběh plný lidskosti. Každý díl série je snad ještě lepší než předchozí, pokud to vůbec lze. Je mi líto, že směřuje ke konci, je to jako opustit přátele, kteří jsou s vámi v dobrém i zlém a které už důvěrně znáte. Je mi hrozně líto, že autorčin tvůrčí život se letos uzavřel, její knihy mi budou chybět, protože ona jimi přesně naplňovala to, čím je dobrý spisovatel!

Terka1975
07.12.2021 5 z 5

Sestra Slunce Electra je nejkomplikovanější ze sester, příběh její rodiny se odehrává v Keni, knihu jsem četla docela dlouho, ale jen proto, abych si ten vypravěčský um vychutnávala co nejdéle. I slzičky ukáply a co jsem čekala, tak jsem od této knihy opět dostala, krásný příběh, který v této negativní době pohladí a zahřeje u srdce. Takže milovnice Sester nenechte si tento díl v žádném případě ujít.

rakakan
18.11.2021 5 z 5

Opět krásný příběh. Zpočátku mě mátlo, jak jsou spolu Cecily a Elektra spojeny, proč je tak příběh Cecily podrobně popisovaný...Ale muselo to tak být, abychom všechno pochopili. Mistrně popsaný osobní boj se závislostí. Od jisté doby čtu také poznámky autorů a doporučuji. Vysvětlení jak kniha vznikla, že je v ní mnoho skutečných příběhů a hrdinů. Škoda, že autorka už nic nenapíše. Pokud skutečně vyjde i příběh o tátovi všech sester, bude to super.