Šest vran

Šest vran
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3230 3230

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

Ellis03
11.02.2022 5 z 5

Od začátku mě kniha bavila a vydrželo mi to až do konce. Postavy mi byly všechny sympatické. Možná až na Kaze.. k tomu jsem si sympatie utvorila spis postupně, jak jsem se seznamovala s jeho minulosti.
Styl psaní knihy se mi líbil a, i kdyz to byla moje první kniha autorky, určitě nebude poslední.

ElikaS
05.02.2022 5 z 5

Po dočtení série Griši bych se nejradši hned vrhla na sérii Nikolaje Lantsova, ale podle toho, co jsem četla, je potřeba si nejprve přečíst Šest vran, tak jsem se tedy pustila do ní. Koneckonců je to audiokniha, na kterou jsem se hodně těšila, ale pořád ji odkládala.

"Tajemství totiž není jako peníze. Jakmile je člověk použije, ztrácí na hodnotě."

Na audioknize mě zaujalo, kolik ji namluvilo lidí a vzhledem k tomu, o jaké osobnosti se jedná, jsem byla přesvědčená, že to bude parádní. Na konec jsem tedy z audioknihy úplně nadšená nebyla. Nevyhovoval mi styl, kdy každou kapitolu četl někdo jiný. Trochu jsem si myslela, že každý interpret bude mluvit nějakou postavu. Bohužel se to nestalo a jak každý z interpretů mluvil každou postavu jinak, občas jsem tápala a nemohla jsem se pořádně zorientovat.

"Lenost sice není zdaleka tak spolehlivá jako chamtivost, nicméně pořád je dobrou pomocnicí."

Každopádně vše mi vynahradil děj knížky. Tohle bylo dokonalý! I když se mi série Griša opravdu hodně líbila, tohle bylo ještě o třídu lepší. Těch zvratů tam bylo tolik. Zírala jsem, co vše je schopný Kaz naplánovat a jak jsou hlavní postavy schopné improvizovat, když se nedaří. Oproti Griše je Šest vran daleko akčnější, napínavější a docela mě bavilo i víc postav. Zamilovala jsem si nejen Kaze, ale i Jespera který vše oživoval a vztah Mathiase a Niny - to bylo dokonalý.

"Stud má větší cenu, než jakou kdy budou mít peníze.“

S chutí se pustím do dalšího dílu, protože jsem zvědavá, jak to vše dopadne.

AnnaBa
02.02.2022 4 z 5

Jsem celkem překvapená z tolika pozitivních recenzí. Prvních 150 stran pro mě byla děsná nuda a pořád jsem čekala, kdy se děj naplno rozjede. Nakonec zbylé stránky vykompenzovaly začátek a příběh se mi moc líbil. Těším se na další díl.

Dreamal
02.02.2022 4 z 5

Kniha Šest vran mě potěšila, je dobře napsaná, dobrodružná, už se chystám na druhý díl. Trochu mi vadilo, že se postavy chovají o moc dospěleji, než by vzhledem k svému věku měly. Ale přeju to cílovým čtenářům (už je mi trochu víc:-) A - nic proti autorce: korektorovi uteklo hodně chyb, čárek a dalších.

Natty1233
02.02.2022 5 z 5

Za mě je to naprostá pecka. Psychologie postav je nádherně propracovaná, příběh nemá chybu a kapitoly z pohledu našich šest charakterů? Úžasné, udržuje to čtenáře v napětí. Těším se až začnu číst druhý díl, doufejme, že to bude stejná pecka jako tento díl.

Janniska
31.01.2022 5 z 5

Charaktery postav mě baví o mnoho víc než u trilogie Griša . Alina mi byla ke konci spíš nesympatická. Nejvíc se mi líbí propracovanost postavy Kaze B. a děje mezi ním a Inej.Super čtivé , těším se na další díl.

Kalip
30.01.2022 1 z 5

Bohužel jsem se nedostala přes druhou kapitolu. Nalákala mě anotace, ale autorský styl mě vůbec nezaujal. Navíc mě zklamalo, že každou kapitolu uvozuje vždycky tentýž obrázek. První věta zněla slibně, tajemně, ale dál?

Hanjimka
22.01.2022 5 z 5

Úžasná fantasie, napínavý příběh. Jako audiokniha i skvěle načteno. Už sháním druhý díl. :-D

Luigi1
20.01.2022 5 z 5

Moc krásně se to četlo,pěkně propracovaný děj,pěkná zápletka a zajímavý konec.

TaLu
17.01.2022 5 z 5

Mistrně vystavěný příběh, detailně rozpracovaný fantazy svět. V rámci žánru patří k tomu nejlepšímu, co jsem četla. Autorka představila postavy příběhu jako ve vrstvách ukrytý poklad. S postupným seznámením odlupujeme vrstvy skrze myšlenky, poznanou minulost, důvody jednání a rodové kořeny a objevujeme ryzí jádro těchto problematických hrdinů. Šest vran, šest osudů .....a po celou dobu dobrodružný příběh neztratil dech. U takových knih mám jedinou obavu: Aby stejnou kvalitu měl i další díl !

LucyBlack
14.01.2022 5 z 5

Naprostý skvost. Pokud si přečtete tuto knihu a v hlavě zařadíte do young adult, už pro vás nikdy žádné jiné young adult nebude dost dobré. Dokonalé psychologie postav, promyšlený příběh co tekl bez jakékoli zábrany a mnoho myšlenek jakožto třešnička na dortu. Všechno co u knihy potřebuju nehledě na žánr.

Kaila146
11.01.2022 5 z 5

Boží! Čtení jsem si vážně užívala, děj skoro neměl chyby.
Vadila mi ale občasná absence uvozovek a taky velký formát.

Martina852
08.01.2022 5 z 5

Úžasná kniha. Na každé stránce čeká další zvrat, který zamíchá celým dějem. Skvělý byl popis postav. Všechny měli svůj vlastní příběh a jak skončili ve špinavých uličkách Barrelu včetně jejich minulosti, které z nich udělalo to čím jsou. I když to moje hodnocení nezmění, je pro mě těžko uvěřitelné tak nízký věk hlavních postav, ale je zase pravda že spisovatelka cílí na trochu mladší čtenéře než jsem asi já.
Musím se hned vrhnout na druhý díl!

_moni_books_
08.01.2022 5 z 5

Tato kniha patří mezi mé oblíbené knížky. Moc se mi líbí, že každá postava je něčím originální a každý má talent na něco jiného. Tento svět jsem si hodně oblíbila, že jsem pak byla smutná, když jsem ji dočetla. Řekla bych, že je tato kniha určená jak pro teenagery tak i pro starší.

Nelly178
05.01.2022 5 z 5

Knihy byla ÚŽASNÁ, na začátku jsem měla trochu problém s jmény což většinou nemívám. (Jméno griši z první kapitoly Anja jsem si chvíli pletla s Inej, což jsou úplně jiná jména :-)) Děj se tak po 4. kapitole rozběhl tak, že dělat pauzy mezi čtením prakticky nešlo. První jsem četla grišu a jsem ráda, že můžu ten svět vidět i z jiného místa než je Ravka.
Za mě bez debaty 5 hvězdiček.

jancapen
02.01.2022 5 z 5

Tahle kniha patří rozhodně k nejlepším, které jsem za poslední dobu četla. Jsem ráda, že jsem si před Šesti vranami přečetla Grišu, která mě uvedla do tohoto světa. Jinak se ale Griša Šesti vranám opravdu nemůže rovnat. Vrány mě bavily od začátku až do konce, Bardugo skvěle vybrala hlavní postavy. Každá z nich má svůj příběh a tajemství, které v průběhu děje odkrýváme, i pomocí výjevů z minulosti. Děj je vystaven také naprosto skvěle, nedá se předem odhadnout, jak se bude vyvíjet dál a je zde spoustu kliček a "chytáků". Jediné, co se dá knize vyčíst je, zde již několikrát zmiňovaný, nízký věk hlavních postav, který není moc uvěřitelný. Asi to autorka udělala kvůli přiblížení k cílové skupině čtenářů. Tenhle aspekt ale příběhu nic neubere a myslím, že zaujme i starší čtenáře (já jsem toho důkazem :-D).

aquaver
31.12.2021 5 z 5

Další povedená série. Bavila o dost víc než série Griša, kterou jsem četla jako první.

Nelajza
28.12.2021 5 z 5

N A P R O S T O TO M I L U J I

PetraBery
22.12.2021 5 z 5

Parádní fantasy, kde se šestice hrdinů snaží splnit téměř nesplnitelný úkol. Akce střídá akci, o překvapení není nouze a děj rychle ubíhá. Nedivím se velké publicitě, kterou kniha v době svého vydání měla a těším se na druhý díl.

broskev28
21.12.2021 4 z 5

Pozdě, ale přece se ke mně dostala kdysi žhavá novinka, a já musím uznat, že je to zajímavé čtení. Zvláštní svět, netypické postavy, nesplnitelné zadání. Občas mi něco nesedělo (enzymy, tanky), ale určitě čtivé a dobře napsané, i když na můj vkus obsahovala e-kniha docela dost tiskových chyb. Takže jsem zvědavá na pokračování téhle originální fantasy.