Prohnilé město

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367759/prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 4.8367

Šest vran (2.)

Crooked Kingdom (2016)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Jupijow
předevčírem

Tak nějak jiné YA fantazy a to je sakra dobře !

Eviik
06. prosince

"Žádný slzy. Žádnej funus." - vezmu si to k srdci.

Hledač.N.M.LT
05. prosince

Možná ještě lepší než 1. Díl!

Peta1607
02. prosince

Super pokračování Šesti vran. Děj skvěle běžel a Kaz opět nezklamal. U konce ukápla i nějaká ta slzička, ale jinak to dopadlo tak jak jsem očekávala, takže jedna ze sérií která patří k těm must have.

Tyrkysová
02. prosince

Parádní jízda, která je plná akce, nečekaných zvratů, plánování, podrazů, podrazů v podrazech, plánů ve zdánlivých neúspěších a Kazových brilantností. I přesto, že považuji Prohnilé město v některých ohledech za o něco slabší, než Šest vran (a v některých zase o chloupek lepší), plné hodnocení si rozhodně zaslouží. Nezbývá mi jen zopakovat - tuhle duologii si přečtěte!

DennyYukiko
24. listopadu

Skvělá! Ještě snad napínavější než první díl, i
slza mi ukápla ???? vše bylo skvělé vymyšlené a zapadlo do sebe.. Bardugo si mě zkrátka touto sérií získala.

Marcel7
19. listopadu

Neskutečně chytrá, napínavá, jemně temná young adult. Pokračování druhého dílu nabralo na obrátkách neskutečným způsobem a tato kniha na zvraty netrpí. Spíš naopak, měli byste si dávat pozor na závratě, protože Prohnilým městem se v obleku z Bláznovy komedie se doslova proženete. Další stránku budete chtít jako další dávku paremu a nebudete se moct odtrhnout. Kniha je naplněná zvraty, ale zároveň to není příběhu na škodu a netrpí překombinovaností a příběh krásně plyne. Tato young adult stojí za to a troufám si tvrdit, že věku se meze nekladou, pokud máte rádi statečné, chytré a schopné teenagery a jste fanouškem černých koní, tato kniha je určená pro vás. Tato dualogie rozhodně patří mezi mých top fantasy a young adult.

Kačkaknihomol
18. listopadu

"Víte co je Van Eckův problém?"
"Že nemá žádnou čest?"
"Že je mizerný otec?"
"Že začíná plešatět?"

Se stoprocentní jistotu nemůžu říct, jaký je Van Eckův problém, ale můj je rozhodně tahle kniha. Myslím to v tom nejlepším mínění, v jakém to můžu myslet. Protože tahle kniha má prostě všechno: lásku, akci, napětí, skvělé hlášky a propracované postavy! Jakkoli dokázal předešlý díl nastavit vysokou příčku, Prohnilé město s ním hrdě konkuruje- a dokonce i vyhrává.

Partička šesti parchantů (plus se synem geniálního vědce zdarma) opět boduje. V první polovině nám hrdinové spíše plánují, v té druhé je čas na intriky. Kazovy myšlenkové pochody by s klidem vystačily na jednu knihu, všechna čest. Ač už se zdá situace beznadějná, tenhle chlapeček ještě pořádně dokáže zamíchat kartami. Dále Inej, jejíž sny o ztracené rodině jsem četla stejně dychtivě, jako ona po nich toužila. Její vztah s Kazem naštěstí není nějaká přeslazená limonáda, nedá se to ovšem říct o mých pocitech při čtení (jsou něco jako moje jurda parem). Kupčík a pistolník. Ti byli taky zajímaví. Wylan se stává mnohem temperamentnější postavou, dozvídáme se i o jeho minulosti. To stejné by se prakticky dalo říct i o Jesperovi. Už prostě nejsou jen tak "do počtu". Naopak Nina a Matthias ustupují o pár centimetrů do pozadí. Jejich osudy už byly vyřčeny v díle minulém. Neznamená to však, že bych i u sebemenšího náznaku romantiky s nimi neskákala do vzduchu.

Za mě je tahle dvoudílná série prostě a jednoduše PECKA! Vůbec bych se nezlobila, kdyby se autorka rozhodla napsat díl další.

Bookworm11
14. listopadu

POZOR! OBROVSKÝ SPOILER!
Zprvu se mi nelíbilo, jak autorka pospojovala hlavní postavy do párečků, ale jakmile Matthias umřel... cítila jsem tu prázdnotu, kterou za sebou zanechal. Dětinsky jsem doufala, že přežije a měla jsem pocit, jako by příběh šesti vran končil.

1v8na
14. listopadu

Kniha byla naprosto úžasná!!! Příběh byl čtivý, emotivní, plný akce, napětí, dobrodružství, intrik, ale i lásky, pochopení a citů.
Tam, kde první díl skončil, začal přesně druhý, což velmi oceňuji. Knihy na sebe parádně navazovaly. V knize nebyla žádná hluchá místa.
Líbí se mi mapy na začátku knihy a seznam postav na konci - pohádá to orientovat se v ději.
Svět Ketterdamu a jeho čtvrtí, především Barrelu, je perfektně vymyšlený a propracovaný. Škoda jen, že šlo jen o duologii.
Nicméně jsem ještě nečetla sérii Griša - to musím určitě napravit.

EvaSupovic
05. listopadu

To byla tedy jízda....wau, jsem fakt ráda, že jsem se do této série pustila a zamilovala se. Spisovatelka to opravdu umí a svět gríš a bossů má vymakaný do puntíčku. Kaze Brekrra bych ráda poznala osobně, kdyby to šlo :-)

Nirelle
02. listopadu

Druhý díl nepolevil v tom, co nakopl první. Po dočtení jsem upadla do hluboké deprese, že další dobrodružství Kaze Brekkera zůstane navždy uvězněno v Ketterdamu. Dalších slov pro tuto sérii je škoda, žádná dokonale nevystihnou to, co cítím, když si na sérii vzpomenu. Proto čtěte - pocítíte. :)

Espoir
01. listopadu

Z této knihy jsem nebyla tolik nadšená jako ze Šesti vran, od kterých jsem se při čtení nemohla odtrhnout. Některé části byly na můj vkus moc zdlouhavé a jiné naopak až moc stručné. Přesto mi postavy přirostly k srdci a konec mě dokázal příjemně překvapit. Ve svém žánru je kniha rozhodně nadprůměr. Už se těším na další duologii od této autorky, která by měla být o mojí oblíbené postavě, Nikolajovi :-).

Kasandra109

Za mě nejlepší série, kterou jsem kdy četla. Najdete si své oblíbence a hlavně nic není černobílé. Na konci ukápla slzička z toho, že to všechno končí. Prostě WOW.

TerkaLangoš199

Dokonalé pokračování bezvadné knihy. Opakovala bych se, kdybych hodnotila každý aspekt knihy zvlášť, ale dvě věci říct musím - nesnáším čekání na další díly a taky tak dobře napsané smutné pasáže..

Atlantis

Prohnilé město je o malý kousek horší, že Šest vran. Možná jde jen o můj osobní názor, ale měl jsem pocit, že tentokrát nejsou sázky až tak vysoko a Kazova parta se prostě chce jenom pomstít a jediný problém je v tom, jak udělat aby byla pomsta co největší.
Nic to nemění na faktu, že jde pořád o skvělou fantasy se zajímavým světem a těším se na chystaný třetí díl.

janca6129

Za tento rok rozhodně nejlépe čtivá kniha. Předčila mé očekávání a společně s prvním dílem se řadí mezi knihy, které si jednou za čas s chutí přečtu znovu.

Perry

Pokud je to vůbec možné, tak druhý díl zcela předčil laťku prvního dílu (a to byla opravdu vysoká). Tato duologie se určitě řadí mezi mé nejoblíbenější série.
Příběh mě naprosto vtáhl, každá stránka je plná akce a děj se ani na chviličku nezastaví.
Nikdy mě nepřestane udivovat Kazova předvídavost, ten člověk má prostě každého hned přečteného :D
Každopádně je opravdu velká škoda, že další díl už se nechystá. Ale jak se říká: "V nejlepším se má přestat". Avšak my máme jiné rčení........

"Žádný slzy. Žádnej funus."

ladaol

Čím dál lepší, díl od dílu.

Francesca14

"Prohnilé město" bylo možná o trochu méně strhující než první díl, ale na tom mělo nejspíš svůj podíl hlavně to, že jsem na čtení měla málo času a často jsem neměla příležitost pořádně se začíst. Jinak nemám knize co vytknout. Postavy skvělé, vtipné a skvěle napsané dialogy i bojové scény, dobře zvládnuté napětí. Neuvěřitelně obdivuju autorku nejen za to, jak dobře píše, ale i jak umí příběh dobře promyslet a vymyslet všechny zápletky. Líbilo se mi, že i na rozdíl od druhého dílu Kaz působil méně nedotknutelně a neomylně a užívala jsem si pohledy do minulosti postav. Tyhle dvě knihy si mě vážně získaly a určitě se k nim budu vracet. Rozhodně doporučuju.

Market116

Tak tohle bylo stejně úžasné jako první díl, ne-li ještě víc.
Celá kniha byla dost nepředvídatelná, překvapivá, napínavá, ohromující...zkrátka boží, moc mě bavila.
Kaz je stále tím nejgeniálnějším a nejsympatičtějším prevítem ze všech, bez kterého by to nešlo. Stále obdivuji, co vše se mu povedlo vymyslet a zorganizovat...také hlavně díky ostatním, kteří byli stejně skvělý. A to, že se tam objevily známé postavy...především Nikolaj ♥ bylo příjemným potěšením :)
Konec byl krásný, co se týče Kaze s Inej...ta loď co jí daroval a její rodiče...krása. Jen by jejich příběh ještě potřeboval dostatečně dokončit.
Ale neobešlo se to bez slz...vlastně se mi tomu nechtělo ani věřit...jakoby bylo nemožné, aby to všichni přežili. Tak trochu jsem doufala...ale věčné oživování už je také ohrané.
Rozhodně bych uvítala další díly, protože tyto dva byly fantastické a moc je doporučuji.

Lenuleh

Po sérii Dvůr trnu a růží, která se mi taky líbila, ne však tak moc jako tato série od Leigh Bardugo, jsem Šest vran a pokračování Prohnilé město přečetla jedním dechem hned za sebou. Zbožňuju všechny postavy, autorka se s nimi opravdu vyhrála, napínavou dějovou linii a všechny ty nečekané zvraty, které se v příběhu odehrály! Můžu jen doporučit a už se budu tešit na další. Sérii Grisha jsem nečetla a asi ani nebudu, ale tohle je vážně pecka!

MonciLegindi

Tahle knížka je nepopsatelná, kdo ji přečte tak pochopí...Knížkou jsem žila a když jsem ji četla, vždy jsem se ocitla v hlavním centru dění a moc jsem si to užívala. Je to to nejlepší, co jsem kdy četla... :O Pro mě zatím jediná knížka, kterou by bych si přečetla (a přečtu) znova ♥. DOPORUČUJI!

Lokina

Musím přiznat, že Prohnilé město mě úplně odrovnalo. Do čtení této knihy jsem vcházela se směsicí radosti, velkého očekávání, ale i strachu, že je to poslední díl.
Prohnilé město je parádní jízda, která vás sveze na vlně plné akce, horečného plánování a nečekaných zvratů, které doprovázely celý příběh a při nichž mi někdy spadla brada úžasem a nepochopením, jak to autorka mohla vymyslet a nezamotat se do příběhu.
Hlavní charaktery postav byly pěkně vykresleny, díky náhledům do jejich minulosti, jsme se mohli o nich dozvědět více a utvořit si k nim pouto, se kterým budete s hrdiny čelit dobrodružství, až do úplného konce knihy. Závěr knihy se mi moc líbí už jenom proto, že je odlišný od typických adultovek.
Moc oceňuji i mapy jak světa, tak hlavního města s popisky, takže jsem se v příběhu i lépe orientovala.
Prohnilé město patří spolu s prvním dílem k tomu nejlepšímu, co young adult fantasy nabízí. Pokud stále váháte, vůbec nečekejte a jděte do toho :-)

Belisima

Ten chytrý parchant Kaz. Já ho prostě žeru. Knížka byla neuvěřitelně napsaná. Druhý díl nebyl lepší než první, ale měl koule. Možná to bylo trochu neuvěřitelné, ale je to předsi fantasy.

maja11231

Vážně super kniha.
Doporučuji

andrejci

Nevím,který díl se mi líbil víc. Ta dvojka měla hodně převratů ,které mě dostaly.Zajímalo by mě jak to autorka psala protože pro mě to je neskutečně jak to na sebe všechno navazovalo. Postavu Kaze si prostě zamilujete.No všechny postavy si prostě zamilujete. Ten konec bych vůbec neměnila. Klidně bych dala i víc hvězdiček než 5.

nataalie7

První díl byl naprostá pecka, to se musí nechat... Ale druhý.. při čtení druhého dílu jsem byla jak na houpačce. První část byla zajímavá a celkem čtivá. Potom zdlouhavé nic a záchvěv menší akce a ucházející konec, na který už jsem se i těšila.. Prostě jsem celý druhý díl čekala na něco, z čeho se posadim na zadek.. bohužel.. ale pořád je to pro mě nadprůměrná série, kterou ráda doporučím :)

A.K.A.R.

Tento díl byl snad ještě lepší než ten první.Postava Kaze je prostě neuvěřitelná ,jeho genialita se snad nevyrovná ničemu co jsem doposud četla.Leigh Bardugo se v sérii Griša povedlo mne uchvátit a ikdyž někteří tvrdí ,že to není až tak úžasná kniha já ji prostě miluji.Hlavních šest postav je velmi dobrých a jediný kterého jsem z té party zločinců asi neměla moc ráda je Mathias.Konec konců v každé knížce je nějaká chybička.Rozhodně si zaslouží pět hvězd.

Karin_Kim55

Já nevím co napsat... Po dvouměsíčním utrpění a snášením nesnesitelného Kaze Brekkera, jsem to konečně dočetla. První polovinu, ne, první dvě třetiny jsem se do čtení opravdu nutila a nemohla se do příběhu pořádně vžít. (Především do Kazovo pasáží. Já ho vážně - nechci říkat nenávidím, ale já ho opravdu nemám moc moc ráda.) Až na konci, kdy se konečně něco dělo, byla akce a konečně se to rozjelo, jsem to dneska konečně dočetla.
Nevím, první díl se mi zdál lepší.

+ SPOILER +
Když na konci jedna z mých dvou nejoblíbenějších postav - vlastně jen kvůli nim jsem stále nacházela vůli to číst - umřela, tak část mě umřela s ní. Probrečela jsem pár hodin. Tohle jen tak neskousnu.

napětí intriky tajemství

Leigh Bardugo