Anna Boleynová - Králova posedlost

Anna Boleynová - Králova posedlost https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411614/bmid_anna-boleynova-kralova-posedlost-UT0-411614.jpg 5 389 123

Ve druhém ze série zamýšlených románů o šesti tudorovských královnách představuje historička Alison Weirová Annu Boleynovou. Mladá žena, která změnila běh dějin. Anna se po letech strávených v královských palácích Francie a Burgundska vrací do Anglie, strhává na sebe pozornost anglického dvora a rozehrává hry dvorské lásky. Když ale král zavelí, veškeré hry končí. Anna má ducha i odvahu hodné koruny – a korunu chce také získat. Za každou cenu. Alison Weirová líčí jednu z nejsenzačnějších epizod anglických dějin. Rozkrývá životní osudy odvážné a odhodlané ženy jdoucí neochvějně vstříc tragickému konci. Buďme připraveni na to, že všechno mohlo být jinak, než si myslíme.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , BB art

Anne Boleyn: A King's Obsession , 2017

čef
22.08.2019 5 z 5

Jak to tehdy za krále Jindřicha VIII. opravdu bylo, už nemůžeme zjistit, natož někoho ze zúčastněných soudit. Podání autorky se mně však velmi líbilo a dokážu jí snadno uvěřit i v detailech, kde sama přiznává jistou licenci - ovšem jako historička by mohla být pravdě hodně blízko. Postava Anny Boleynové je zde velmi plastická a to samé platí pro popis doby v mnoha ohledech tak surové a bezohledné hlavně k ženám, nesvéprávných hříčkách v rukou mužů. Dojemný závěr dává tomuto výbornému historickému románu přímo královskou korunu.

TheMelorry
14.08.2019 5 z 5

O Tudorovcích a o Anně Boleynové zvlášť jsem četla už mnoho. Tahle kniha byla asi tím nejlepším. Autorka se držela přesných hisotrických faktů a vytvořila čtivý, zajímavý román. I přestože je všeobecně známo, jak Anna skončila, do poslední chvíle jsem jí držela palce a spolu s ní doufala o omilostnění...

MIA-chan
31.07.2019 5 z 5

Toto byla moje první kniha s příběhem Anny Boleynové. Potom co jsem viděla film Králova přízeň, mně úplně Anna a Jindřich VIII. uchvátili. Už se těším na další díly a další knihy s Tudorovci.
Kniha byla úžasná :)

ladyka
28.07.2019 4 z 5

U knih autorky jsem zvyklá na jejich kvalitní pojetí, pečlivost zpracování a rozsáhlost. U Anny mě však právě rozsáhlost a vleklost některých pasáží trochu nudila, u ostatních knih mi nevadila. To je ale mé jediné mínus-jako celek je knížka velmi zdařilá a věrohodně líčí motivaci Anny. U knih autorky oceňuji,že osudy jednotlivých královen zasazuje do kontextu a líčí je objektivně. Závěr této knihy a doslov autorky ve mě ještě rezonuje... S chutí si přečtu i další díly této série.

katka134
24.07.2019 4 z 5

Krásně napsaný román. Spisovatelka je prostě skvělá. Popis popravy je uchvatný. O Jindřichovi VIII. jsem četla už hodně, ale nikdy ho nepochopím.

VendulaB
10.07.2019 5 z 5

Skvělý historický román, tentokrát nezvykle zachycen pohledem Anny Boleynové. Kniha Vás okamžitě vtáhne. Autorka nám předvádí úchvatnou podívanou na to, co se stane, když Vás jednou unese proud a vy už nemáte možnost dostat se na břeh a prostě se musíte nechat nést dál.

Jana86
21.06.2019 5 z 5

Kniha o Anně Boleynové byla opravdu velmi zajímavá. Ze začátku to byla milá dívka, ale postupně se z ní stala intrikující žena, která se nechala "opít" představou své moci, kterou nakonec, i přes všechny překážky, získala. Především se mi na tomto románu líbilo, že se děj prolínal i s první královnou Kateřinou Aragonskou, kterou mám osobně radši, než Annu. Ale podívat se na dění u dvora z jiného úhlu pohledu bylo velmi obohacující. I když je Anna Boleynová asi nejznámější manželkou Jindřicha VIII. a všichni víme, jak nakonec dopadla, ke konci mi jí bylo líto. Marně se bránila lžím a pomluvám, které na ni byly nastrčeny, protože se jí chtěl Jindřich zbavit. Nakonec s pokorou přijala svůj osud a tím si u mě vybojovala můj další zájem o ní.

Le Chat
18.06.2019 5 z 5

Tak tento "tudorovský" román byl opravdu SKVĚLÝ! Líbil se mi ještě víc než první díl o Kateřině Aragonské. Vřele doporučuji, je to opravdu kvalitní čtení z tudorovské Anglie. Už se moc těším na Janu Seymourovou, kterou už mám taky pujčenou z knihovny...

Rozmarýna Rozm
01.06.2019 5 z 5

Naprosto skvělý román, líbilo se mi, že byl napsán tak, že Jindřicha nemilovala. Bylo to velmi čtivé, nebylo tam hluché místo, nemohla jsem se od knihy odpoutat. Ze zatím vydaných knih o prvních třech manželkách Jindřicha VIII. je tato kniha nejlepší. Román o Kateřině Aragonské: Pravé královně je nejslabší. Mrzí mě, že v Poznámce autorky spisovatelka neuvedla, zda si odklady popravy vymyslela nebo zda je to historicky zaznamenáno.

lampernaqui
20.05.2019 4 z 5

Druhá kniha z cyklu tudorovských královen se víc jak polovinou své délky prolíná s tou první. Tentokrát nahlížíme na chod královského dvoru z pohledu Anny Boleynové - asi nejznámějšího jména z celé šestice (podle mého). Čtenáři si můžou postupně vytvořit svůj názor, jaká vlastně Anna byla a co ji ke všemu vedlo. Znovu čtivé, plné zajímavých informací - i když spíše pro ty, kteří se této tomuto období moc nevěnují. Těším se na další díl.

Elixirzivota
26.04.2019 5 z 5

Výborná. Bez ohľadu na sympatie či antipatie voči tejto osobe AW naozaj výborne vystavala román, je veľmi vyvážený a ukázala to, že v živote je iba málo vecí čierno-bielych. Tak ako u prvého dielu, aj tu je výhoda bohatých historických zdrojov a udalostí. Faktom je tiež to, že AW je jedna z najlepších životopiscov A. Boleyn. Veľmi knihu odporúčam, výborná psychológia a samozrejme pokračovanie učebnice z histórie diplomacie.

PavkaHu
17.04.2019 5 z 5

Miluju tento typ historických románů.

Damonka12
28.03.2019 3 z 5

Nejlepší autorka, co se týče historickýh románů. Jindřicha VIII. miluji a cokoliv co je spojeno s jeho životem je pro mě zajímavé. Bohužel první kniha o Kateřině Aragonské mi přišla trochu lepší. Možná je to tím, že Annu Boleynovou moc nemusím a přišla mi velmi nesympatická. Kniha se mi proto malinko hůře četla. Ale i tak jí mohu doporučit všem milovníkům novověké anglie. Už se těším na další knihu o Janě.

faraonka
21.03.2019 5 z 5

Nádherné čtení

nikca0568
22.02.2019 4 z 5

Na mojí první knize od Weir mě zaujalo ,v případě Anny Boleynové, že autorka popisovala i její působení na dvoře francouzské a nizozemském. Dále se kniha četla velmi dobře, ovšem o Anně jsem četla už zajímavější knihy, nicméně zkusím i Kateřinu Aragonskou, ale celý nápad téhle série mě upřímně těší.

zuzka894
19.02.2019 5 z 5

Alison Weir opět nezklamala. Anna Boleynová byla bezcitná mrcha, které šlo jen o kurunu, ale popravu si nezasloužila. Vždyť byla nevinná. Prostě se už králi nehodila, nabažil se ji dost, tak pryč s ní.

Peti
18.02.2019

Kniha o druhé královně Jindřicha VIII.. Anna Boleynová byla na začátku milá dívka, která měla svou čest a hrdost. Na konci z ní byla proradná a mstivá žena. Král Jindřich o ni usiloval tak dlouho, že kvůli ní zapudil svoji manželku Kateřinu, odloučil se od církve. Anna mu slibovala syna, ovšem narodila se dcera, ke které nepřilnula. Moc, kterou se ji díky Jindřichovi dostávalo, z ní udělalo zlého a sobeckého člověka, musím říct, že ke konci mi jejího života mi jsem ji nelitovala za to, jak skončila. Kniha je napsaná tak, že jsem byla vtažena do děje a přečetla to jedním dechem.

Madelisi
15.02.2019 5 z 5

Skvělé. Myslím si, že Alison Weirová pěkně vystihla Annu Boleynovou. Je pěkné vidět, že nemusela být tou, která si krále omotala kolem prstu, či která mu byla nastrčena. Naopak využila své situace a snažila se dát všem to nejlepší (alespoň podle ní). Ctila ženskou sílu, na Alžbětu by musela být hrdá.
Teď by se hodilo vrátit ke Kateřině Aragonské a přečíst si klíčové okamžiky z jejího pohledu.

Laura.S
12.12.2018 4 z 5

Tuhle postavu miluji a autorka ji věrohodně vykreslila.

Měňavka
30.10.2018 5 z 5

Zase se budu opakovat, ale opět úžasné čtení! Jenom škoda, že příběh Anny nemůže být tak podrobně zpracovaný jako např. život její předchůdkyně Kateřiny (zanechala po sobě plno poznámek, deníků a dopisů). Autorka se na konci sama zmiňuje, že měla těžkou práci a bylo obtížné dohledat historické prameny, z kterých nakonec vznikla kniha. Přitom mě zrovna život A.B zajímá nejvíce. Přesto tuto knihu zatím považuji za nejlépe zpracovanou = přečetla jsem toho již povícero, co se týče Anny :) Těším se na další knihu (zbývají ještě 4, abych měla komplet o manželkách Jindřicha).