Pošeptej po větru

Pošeptej po větru https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28379/bmid_poseptej-po-vetru-v9l-28379.jpg 4 506 39

Šeptej... série

< 3. díl

Být krásná a mít za sebou úspěchy v modelingu je snem (i důvodem závisti) mnoha dívek. Sympatická Monika Váchová prožila svých pár minut slávy a zároveň nebyla ušetřena temnější strany úspěchu, a tak je ráda, že poté, co se s rozvedenou maminkou přestěhovaly do vesničky Blažejov, může chodit do normální školy, mít kamarádky, prožívat běžné radosti a starosti studentského života – a samozřejmě především lásky, na které jí do té doby nezbýval čas. Všechno by ale mohlo být mnohem jednodušší, kdyby se nepustila do nebezpečné hry s city – a kdyby v pasti, co z pomsty nalíčila na frajera Mikuláše, neuvízla sama. Otěhotnět s klukem, který se líbí tolika dalším a věrnost mu moc neříká , rozhodně není to, co plánovala! Monika se ocitá v nezáviděníhodné životní situaci. Musí se rozhodnout, jak dál.Ale která volba je ta pravá? A existuje vůbec ideální řešení? Pošeptej po větru je nový román autorky Lenky Lanczové o lásce, touhách, hledání a cestách, které ne vždy vedou k cíli. Pošeptej po větru uzavírá volnou trilogii (Šeptej do ticha a Zašeptej do vlasů). V knize také vystupuje postava Tomáše Koubka z knih Hořká chuť lásky a Postel plná růží. Tomáš totiž chodí určitý čas s Mikulášovou sestrou Karin.... celý text

Ann98
06.08.2016 5 z 5

Knížka byla krásná! Nechybí v ní nenávist, zloba, zášť, bezmoc a především láska. Tak moc mě vtáhla do děje, že jsem úplně zapomněla vnímat čas! Monika mi byla sympatická už od prvního dílu. Byla to neskutečně silná osobnost, kterou jen tak něco neskolí. Oskar s Moničinou maminkou tvořili skvělý pár. Nejvíc jsem se nasmála při jejich vařícím umění. Karin byla bohémka, s Tomem jí to moc slušelo, škoda, že jim to nevyšlo. Jana byla bezcharakterní a hodně jednoduchá slepice, možná v tomto díle předčila dokonce i Renču! Další, kdo mě zklamal, byla Neža. Všem dávala najevo, že jen ona má ten největší "problém". Celkem mě ty její citové výlevy lezly krkem! I když není Mikuláš vzorem ctnosti, mám pro něj slabost už od prvního dílu. Hodně se změnil nebo spíš zmoudřel, řekla bych. Jáchym mě zklamal tím, jak zareagoval, když zjistil, že je Monika těhotná, ubohý srab! Nad vším se dalo přimhouřit oko, ale že pan Krejza zahýbal nemocné manželce, dokonce odjel o Štědrém dnu ke své milence, je neodpustitelné, nehorázné, ubohé a hnusné! Paní Krejzová mi nikdy sympatická nebyla, ale takový osud jsem jí opravdu nepřála. Gábina se pořád zbytečně litovala (neměla ani potřebu si dodělat školu), některé její řeči mě štvaly (jak Monice rozmlouvala Mikuláše, vnucovala jí Petra, ...). Petr byl sympaťák. Byl by to určitě výborný společník a partner na kterého je spolehnutí, ale dával si zbytečné šance. Daniela se vůbec nezměnila, žije pořád stejný život (život bez lásky nahrazuje láska k penězům).

pavla9879
11.04.2016 3 z 5

Když se sejdou dva žárliví paličáci, je to docela sranda... Nevěděla jsem, kdo mě štve víc, nakonec ale přeci jen dostali rozum... otázkou je, na jak dlouho :D
Skvělá trilogie, moc doporučuji.

juli2
08.11.2015 3 z 5

Trochu naivní, občas si protiřečí, ale je to čtení pro dívky. Knihy od Lanczové nyní čtu spíš jako nostalgickou vzpomínku na dětství, takže svůj účel splnila. Nyní už vím, že ji znova číst nebudu, ale je to hezké, odpočinkové čtení.

kuwu
05.10.2015 5 z 5

Tahle serie je pro mě od Lanczový úplně nejlepší! Začala jsem jí číst když mi bylo náct a musím říct, že i dneska po letech a obzvláště v zimě se k ní ráda vracím. Líbí se mi na ní právě to, že se jako jedna z mála neodehrává v létě o prázdninách, ale během celého roku.
Hrdinové od prvníh dílu postupně dospívají, zvláště Miki i když mu to občas pěkně trvá než si uvědomí co udělat.
Za mě plnej počet a doporučení! :)

Alpasstyle
05.09.2015 5 z 5

Skvělé počtení, autorka nezklamala ani u třetího dílu. Kniha mě hned upoutala, stejně jako předchozí knihy trilogie. Sice je trošku naivnější, ale člověk aspoň může uniknout hrůzám z reálného života do "pohádky" ... Určitě se k ním vrátím zase zpět a přečtu si je všechny od začátku :-)

MíšaK.
28.07.2015 4 z 5

Byla super, ale na mě trochu zdlouhavá.

tisha8409
30.06.2015 odpad!

Tato autorka vím že píše pro náctky...ale i tak nemusí psát tak naivně. Holky pak získávají pocit, že vztahy musí být rozhárané, nezralé, nahoru dolů, jednou sex, podruhé ignorace a návrat k ex, první styk a ihned poté sexuálně zkušená dračice ....
Ta, jež byla objekt sázky, se zničehožnic stane celoživotní láskou, za kterou by položil život 18letý zajíc apod...
Nebo by z této knihy nedejbože získaly pocit, že stačí nechat se nabourat, ukázat nejhezčímu klukovi jeho děcka a z toho, že je vzal za ruku doufat, že se do nich zamiluje, což se podle románu určitě stane a budou jedna velká šťastná rodinka.
Chce to realitu, ne snové představy. Doby červených knihoven jsou pryč.

Neznám dvě předchozí knihy, ale toto je jen o tom, že děcko nechce, ale nijak to neřeší, podvoluje se někomu, kdo na ni kašle a najednou všude samá láska, štěstí??? Naivní.

twerkit
26.04.2015 4 z 5

Kniha se ubírala stále jiným a jiným směrem. Nahoru dolů.... nevím podle mě asi nejslabší kniha série i tak ale dobrá četba.

SelenaDemi428
11.01.2015 4 z 5

Plný počet hvězdiček nedávám z toho důvodu, že mi třetí díl připadal s Mikim a Monikou jako na houpačce - jednou ano, jednou ne atd. Opět ale byl hodně čtivý, ale bavil mě míň, než předchozí dva díly. Opět se mi zdá, že to skončilo tak nějak otevřeně, i když to byl už poslední díl. Neža mi v tomto díle přišla doopravdy otravná a Janu jsem měla chuť proplácat, aby viděla, co dělá.

domi13
21.11.2014 4 z 5

To byla první knížka, kterou jsem od autorky četla. Přijde mi, že píše hodně ze života, prostě jí to věřím.

warca
22.10.2014 2 z 5

Hlavní hrdinka mě rozčilovala a tahle série se mi prostě nelíbila. Dobrý, když není opravdu už co číst. Jinak asi ne.

1v8na
27.08.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Byla snad nejlepší ze všech tří dílů. Obdivuju Moniku! .

Tazzy
21.08.2014 5 z 5

Nejlepší trilogie, co jsem kdy četla :-) Limonády nemusím, ale tady se mi líbila ta složitost ;-)

bibi 24
27.07.2014

Celá trilogie byla moc hezká, ale některé pasáže byly na můj vkus až
moc zdlouhavé.

Karolkoh
01.02.2014 5 z 5

Bylo to moc hezký, ale nevím proč, ten konec mě nějak rozesmutnil... Jinak rozhodně doporučuji si přečíst celou trilogii! :)

Ajuszka
20.08.2012 5 z 5

Skvělé díly,všechny 3!! Určitě se k nim ještě vrátím!

Evička
14.11.2011 5 z 5

Krásná trilogie, moc se mi líbily všechny tři díly.

romanticrocker
30.11.-0001 1 z 5

První 2 díly se mi moc líbily, ale tenhle díl mi přišel zbytečný.

lenikaspi
30.11.-0001 3 z 5

I když takovéhlé dívčí románky moc nemusím, tohle jsem dostala na Vánoce, a tak jsem to přečetla.. no, můj šálek čaje to není, ale ujde..

Lenka Lanczová
česká, 1964
2019  81%Těžká noc
2014  80%Život na ostro
2013  81%Dvakrát dospělá
1997  84%Znamení Blíženců
2009  84%Pošeptej po větru

Kniha Pošeptej po větru je v

Přečtených1 115x